Jalatsid

Ettekanne teemal "millal riided ilmusid". Riiete ilmumisel (1. klass) Esitlus riiete ilmumisel

Ettekanne teemal

Tunni tehnoloogiline kaart maailm ümber 1. klassi

Teema "Kui riided ilmusid"

Tunni tüüp:

Uue materjali õppimine

Tunni eesmärk:

Tutvustada õpilastele rõivaste väljanägemise ajalugu, tänapäevaste rõivaste mitmekesisust, selle eesmärki (äri, sport, töö, kodu, pidulik, rahvuslik), arendada laste loomevõimeid, kasvatada täpsust, austust riiete vastu, näidata riietuse tüübi sõltuvust ilmastikutingimustest.

Kavandatud saavutused:

Oskus jälgida rõivaste välimuse ja moe arengu ajalugu;

Oskus valida konkreetseks puhuks sobivad riided.

Kasvatada lastes vastutustundlikku suhtumist oma välimusse;

UUD moodustamine:

Kognitiivne: Võimalus navigeerida oma teadmistesüsteemis: eristada õpetaja abil uut juba teadaolevast; saada uusi teadmisi: leida küsimustele vastuseid, kasutades õpikut, oma elukogemust ja tunnis saadud teavet.

Regulatiivne: Oskus õpetaja abiga tunnis eesmärki määratleda ja sõnastada; hääletada tunnis toimingute järjekorda; töötada ühiselt koostatud plaani järgi; hinnata tegevuse õigsust; planeerige oma tegevus vastavalt ülesandele; pärast meetme lõpuleviimist selle hinnangu põhjal ja tehtud vigade olemust arvesse võttes vajalikud muudatused tegema; väljenda oma oletust.

Kommunikatiivne: Oskus vormistada oma mõtted suuliselt; kuulake ja mõistke teiste kõnet.

Isiklik: Enesehindamise oskus õppetegevuse edukuse kriteeriumi alusel.

Tunni varustus :

õpik "Maailm ümber" AA Pleshakov, 2. osa, töövihik õpikule "Maailm ümber" OI Dmitrieva, ettekanne teemal: "Millal riided ilmusid?" riie antiiksete riiete demonstreerimiseks, sipelgaküsimuse ja targa kilpkonna kujutisega pildid, tugevad kingad, emotikonid, kaalud kaalumiseks; õpilastel on värvilised pliiatsid

Töökorraldus tunnis :

frontaalne, rühm, paarikaupa, individuaalne.

Tunniplaan:

1. Organisatsiooniline hetk

2. Teadmiste uuendamine

3. Haridusprobleemi avaldus

4. Uue materjali kallal töötamine

5. Esmane ankurdamine

6. Iseseisev töö koos enesekontrolliga klassiruumis

7. Tulemus (haridustegevuse kajastamine)

Tunni sammud

Õpetaja tegevus

Õpilaste tegevused

UUD

1. Organisatsioon

hetk

(3 min)

Eesmärk:

Motiveerida õpilasi õppetegevuseks, luues soodsa emotsionaalse keskkonna;

Tere kutid! Naeratame üksteisele. Mul on hea meel näha taas teie nägusid, teie naeratusi ja arvan, et õppetund pakub meile kõigile omavahelise suhtlemise rõõmu. Õpid palju ja õpid palju. Soovime üksteisele õppimisel edu.

Oleme targad, oleme sõbralikud

Oleme tähelepanelikud, oleme hoolsad

Õpime esimeses klassis

Saame hakkama!

Alustage haridusalast dialoogi

Isiklik: Enesemääramine

(õpimotivatsioon)

2. Teadmiste uuendamine (5 minutit)

Eesmärk:

Uue materjali tajumiseks vajalike ja piisavate vaimsete toimingute aktualiseerimine: vaatlus, võrdlus, analoogia;

Poisid, viimases tunnis, kus te käisite! Öelge meile, kuhu te reisisite

Kas oleme rännanud minevikku või tulevikku?

Kuidas inimesed dinosaurustest teadsid?

Poisid, vaadake pilti, kas see on võimalik?

dinosauruste päevil

rändasime ajas tagasi, sest dinosaurused elasid enne inimesi

inimesed said dinosauruste olemasolu kohta teada arheoloogilistest kohtadest

ei, dinosaurused ja inimesed pole kunagi kohtunud

Pidage meeles materjali lehtedest uudishimulikele

Eristada minevikku, olevikku ja tulevikku;

Looge ühendus, selgitage, miks see nii ei saa olla

Kommunikatiivne UUD: oma mõtete avaldamine, arvamuse argumenteerimine, arvestades õpilaste erinevaid arvamusi.

3. Haridusprobleemi avaldus

(5 minutit)

Eesmärk:

Õpilaste seatud tunni eesmärk, väljapääs raskustest;

Tunni teema selgitamine ja kinnitamine;

Eesmärgi saavutamiseks vajalike sammude sõnastamine;

Täna reisime koos teiega uuesti ja vastame küsimusele "KUI RÕIVAD ilmuvad"

TUNNIProbleem
Millest aga meie teekond tuleb, tehke kindlaks, kas arvate mõistatuse ära.

Kõik teavad
Mida kõndida ja mida mängida,
Milles magada
Mida kanda talvel, mida suvel -
See pole teie jaoks saladus,
Lihtsalt ära raiska aega -
Arva kiiresti! Mis see on?

Arva ära, millest me tunnis räägime?

Niisiis, dinosaurused asendati inimestega!

Selline nägi välja ürgmees. Kirjelda teda, mida ta kannab?

Olete inimest iidsetest aegadest õigesti kirjeldanud. Mis sa arvad, miks tal nii vähe riideid on? (nad pole riietele veel mõelnud, kangaid polnud ..)

Täpselt nii, neil päevil polnud nad veel riiete õmblemist õppinud, õmblemiseks polnud isegi niite. Ja primitiivsed inimesed valmistasid loomanahast riideid, et kaitsta end külma, kuumuse ja vihma eest.

Tark Kilpkonn valmistas taas ette küsimuse, milles soovitas teile tunni teema. Loe, millisele problemaatilisele küsimusele vastame tänase õppetunni jaoks.

Loe, milliseid haridusülesandeid sipelgas meile esitab (õpiku ülesanded)

1. Uuri välja, millal riided ilmusid ja kuidas need on aja jooksul muutunud.

2. Õpime valima igaks puhuks sobivad riided.

Mõistke õppeülesannet ja püüdke seda täita

Tunni teema sõnastamine laste poolt.

Jälgige rõivaste tekkimise ja moe arengu ajalugu õpiku slaidide ja illustratsioonide abil; kirjeldage inimeste riideid vastavalt joonisele.

Regulatiivne UUD:

Eesmärkide seadmine (ülesande seadmine teadaoleva ja teadmata korrelatsiooni põhjal).

Planeerimine (vahe-eesmärkide järjestuse määramine).

Prognoosimine.

Kujundame oskuse hinnata õppetegevust vastavalt ülesandele. Kujundame võime eelseisvat tööd ennustada (koostame plaani).

4. Füüsilised minutid

Enne kui teiega õigeaegselt virtuaalsele reisile läheme, peame hoolitsema oma tervise eest

5. Uue materjali kallal töötamine

(10 min)

Eesmärk:

Valminud projekti teostamine vastavalt plaanile;

Uue kõneviisi toimimise fikseerimine;

Raskuste ületamise fikseerimine;

Uute teadmiste üldise olemuse selgitamine;

Z maiustus rõivaste ajalooga

Täna proovime vaadata minevikku ja õppida rõivaste ajalugu.

Vaadake üle pildid lk 20. Mis on kõigi nende rõivaste ühist?

Täpselt nii, need on mineviku riided.

Mis oli teie arvates kõige esimene riideese ja millest see tehti?

Miks valmistasid inimesed nahast riideid?

Mida aeg edasi ... Inimesed õppisid kangaid tegema! Kui palju erinevaid kangastest asju on maailmas saanud! Ja kangad ise on erinevad: siledad ja karvased, kerged ja rasked, soojad ja lahedad, tihedad ja haruldased ... Kuid kuna neid nimetatakse ühesõnaga - kangad, tähendab see, et kõik need, isegi välimuselt kõige erinevamad, on ikkagi midagi sarnane, eks? Nüüd saame teada kangaste saladuse!

Meie kilpkonn pakub vastust küsimusele: millest kangas on valmistatud?

Praktiline töö

Lapsed töötavad kahekesi.

Võtke kangaproovid, mis on teie töölaual.

Vaatame kangaid läbi suurendusklaasi: niidid on kõikjal põimunud.

Mis on kõigi kangaste saladus? (kõik kanganiidid hoiavad üksteist tihedalt kinni)

Ja kes need niidid omavahel läbi põimisid. Kangasteljed tegid seda.

Jah, kangas ilmus hilisemal ajal. Vaadake riidetükki mässitud inimest. Kes riietus nii?

Selliseid riideid kanti Vana-Kreekas. Kirjeldage riideid (Suure riidetükiga mähiti inimene mitu korda ümber ja otsad kinnitati)

Kas need riided sobivad meie riiki? Miks?

Aeg läks ja inimesed õppisid ilusaid riideid õmblema. - Mõelge ülejäänud inimkujudele. Kuidas riided varem välja nägid? Ajad on muutunud ja riided on muutunud. Kostüüme eristas suur leiutis ja leidlikkus. Kuid rõivad rõhutasid igal ajal inimese väärikust, tema ilu. (lopsakad laia seelikuga kleidid, kokoshnikud peas, vene naised kandsid sarafane, ilmusid ehted, mütsid, sallid)

Varem ei erinenud meeste ja naiste särgid lõikamisel. Nad panid need kehale.

Nii meestel kui naistel oli piisavalt mugavaid riideid, et mugavalt ringi liikuda. Kuid särgid ja päikeserõivad olid tingimata vööd. Vabariided olid enamasti valged, kuna kangas oli värvimata. Külmal aastaajal kandsid nad zipuneid ja kasukaid ning peas karusnahast mütsid. Käed olid külma eest kaitstud labakindadega.

Bojaarid ja tsaar kandsid samu riideid, kuid need olid õmmeldud kallitest kangastest ja erksate värvidega.

Ajad on muutunud ja riided on muutunud. Kostüüme eristas suur leiutis ja leidlikkus. Kuid riided rõhutasid igal ajal inimese väärikust, tema ilu.

Riietuse eesmärgi kindlaksmääramine

Vaata, mida Ant seljas on? (rüütli soomuses) Milleks on soomus?

Kellel õpiku pildil olevatest inimestest on lahingus kaitseriietus? Vene kangelane. Sellist soomust kandsid teiste riikide kangelased ja isegi hobused.

Millest need riided olid tehtud?(metallist)

Miks?(kaitseks)

Milliseid riideid kannab tänapäeva inimene?

Mõelge, kas tasub riideid säästa?

Kuidas peaksite oma riiete eest hoolitsema?

(triikige, peske, kandke hoolikalt jne)

Millised riided on tark kilpkonnal?

(kaasaegne, säästa vihma eest)

Kas me riietume alati ühtemoodi?

Milliseid riideid vajame erinevatel puhkudel? Kuidas inimene riideid erinevalt kasutab? Mõelgem selle üle! Täidame ülesande töövihikus number 1 - pidage nõu laual oleva naabriga ja täitke ülesanne. Millistes Maa piirkondades elavad esimesel pildil näidatud inimesed?

Kontrollige omavahel, kas olete ülesande õigesti täitnud.

Paaristöö.

Milliseid rühmi saab jagada tänapäeva inimese rõivasteks, sõltuvalt selle eesmärgist? (äri, töösport, kodu jaoks) Töö õpiku lk 21.

Milliseid riideid õpikus pole? (Spetsiaalne)

Riiete järgi saate teada, kus inimene elab, kelle heaks ta töötab. Iga kord on vaja spetsiaalset riietust.Töö töövihikus lk 16 # 2

Mida tähendab "äririietus"?

Kuhu saab minna äririietuses? Kuhu täiskasvanud sellistes riietes lähevad?

Mis on spordirõivad? Millised spordiriided teil on?

Millal sa seda kannad?

Mis on tööriided? Millal sa tööriideid selga paned?

Mida on kodus mugav kanda? Kas külla saab minna koduriietes? Kas hommikumantlis on mugav jalgpalli või võrkpalli mängida?

Õpikute illustratsioonide uurimine

Lapsed töötavad paarikaupa, arvestage pakutavate kangastega

Lapsed töötavad kahekesi, jälgivad kanga struktuuri

Nad eristavad oma rahva rahvusriideid teiste rahvaste rõivastest

Töö juhendajaga

Tahvlil avanevad 19. sajandi kostüümid

Vestlus

Lapsed kaaluvad ja arutavad sel teemal - kellel olid esimesed riided ja kuidas nad välja nägid

Lean vestlus

suhtumine riietesse

Paaristöö: õppige eristama riietuse liike, sõltuvalt selle otstarbest.

Regulatiivne UUD:

Eesmärkide seadmine.

Planeerimine. Prognoosimine.

Me kujundame võime viia läbi kognitiivseid ja isiklikke mõtisklusi

Kognitiivne UUD.

üldistada saadud teadmisi;
ehitada tahtlikult ja meelevaldselt suulises vormis kõnekõne

6. Füüsiline üks minut.

(1 minut)

7. Uute teadmiste rakendamise etapp.

(5 minutit)

Eesmärk:

Korraldage rõivatüüpide alaste teadmiste konsolideerimine, osake ülikonda üksikasjalikult kirjeldada ettenähtud otstarbel.

Oleme rõivastuse kohta nii palju õppinud ja nüüd kutsun teid üles muutuma rõivadisaineriteks. Raamatu number 3.

Lõika ja liimige korralikult.

Töötamine rühmades

Lapsed valivad soovitud peakate ja jäävad kinni

Enesekontroll (slaidil)

Regulatiivne UUD:

Parandus (plaani ja toimimismeetodi kohandamine standardi lahknevuse korral)

Kommunikatiivne UUD, kognitiivne UUD.

9. Kokkuvõte

(haridustegevuse kajastamine)

(3 min)

Eesmärk:

Tunnis õpitud uue sisu parandamine; - õpilaste hinnang oma tegevusele klassiruumis;

Mis küsimusele sa vastasid?

Mis eesmärgid tunnis seadsite?

Kas olete oma eesmärgid saavutanud? Miks sa nii arvad?

Ja nüüd teen ettepaneku hinnata oma tööd naeratades.

- Sa tegid väga head tööd, kõik on suurepärased!

Vastake viimastele küsimustele ja hinnake nende saavutusi tunnis

Regulatiivne UUD:

Kontroll (toimemeetodi ja tulemuse võrdlus antud standardiga).

Hindamine (teadlikkus juba õpitu kohta, teadlikkus assimilatsiooni kvaliteedist ja tasemest)

Ettekanne ümbritseva maailma tunnile, hariduskompleksi "Venemaa kool" 1. klass

"Millal riided ilmusid?"


klõpsake küsimusel

Poisid, milliseid riideid te väga noorena kandsite? Kuidas on teie riided aja jooksul muutunud?



Ürgsed inimesed seda tegid

loomanahast valmistatud rõivad, et kaitsta end külma, kuumuse ja vihma eest. Alguses sidusid inimesed lihtsalt naha ümber keha. Mõne aja pärast õppisid nahad siduma ja punuma. Tasapisi õppis inimene nahka töötlema ja valmistama

neid. Riided muutusid õhemaks ja võisid katta kogu keha.




klõpsake küsimusel

Muinas-antiikajal keerati niiti sõrmedega. Hiljem ilmusid pöörlevad rattad ja spindel.

Ja kes need niidid omavahel läbi põimisid?


Ja veelgi hiljem, ketrusmasin. Ja nüüd

lõngad kedratakse ehk kiududest väänatakse tohutute ketrusmasinatega. Mitte ainult puuvillased, vaid ka villased ja linased niidid.


Järk-järgult muutus nahkadest mees riidest. Kuid need polnud veel need riided, millega me harjunud olime. Selliseid riideid kanti Vana-Kreekas.

Seda pole veel õmmeldud. Nad võtsid lihtsalt suure ristkülikukujulise riidetüki ja mässisid selle mitu korda ümber keha. Otsad olid kinnitatud. Neis riikides, kus on alati palav, on sellised riided mugavad.



Mida aeg edasi, seda rohkem õppisid inimesed õmblema

ilusad varustus, tulid välja sallid ja mütsid. See oli Prantsusmaal.



Me näeme riideid, mida me varem kandsime

400–500 aastat tagasi tavalised inimesed Venemaal. Nii meestel kui naistel oli piisavalt mugavaid riideid, et mugavalt ringi liikuda.


Tavaliste inimeste riided

Naised kandsid särki, sarafani, põlle, hingesoojendajat, peas kokosnikit ja jalas kingi.

Mehed kandsid pluus-särke, pükse, vööd (vööd), topsiga kingasid ja oborovit.


Tavaliste inimeste riided

Talvel oli meeste ülerõivasteks kodukootud kangast, lambanahast kasukatest ja saabastest valmistatud zipun või kaftan.

Naised kandsid lambanahast või oravast mantleid, suurrätte, vildist saapaid.



klõpsake küsimusel

Me elame riigis, kus on ilm

muutub erinevatel aastaaegadel palju, seetõttu peame haigeks jäämiseks riideid vahetama sõltuvalt ilmast.

Mida sa kannad täna? Mida sa talvel kannad? Mida - kevadel ja sügisel? Mida - suvel? Miks vajate nii palju erinevaid riideid, kas tõesti on võimatu teha ainult talviste või ainult suveriietega?


Kutid!

Kas soovite teada, millised muud riided võivad olla? Seejärel klõpsake järgmisel slaidil oleval pildil ja lugege pealkirja.


äri

sport

Riietus

kodu

töötavad



Aitäh, lapsed

1. slaid

2. slaid

Täna tunnis jätkame vastamist küsimusele "millal". Kuid mida me täna teada saame, saate teada, kui mõistatused ära arvate. Kohev lumehunnik, ronisin sinna sisse - Ja seal on soe, katsin keha, katsin pakase eest. Rada on õmmeldud - seotud Jah maja külge seotud. Maja ümber jookseb ringi, Ja siis külmub - see valetab, Maja kaitseb, Külm ajab Shiroka ära ja õhuke, Täidab külgi, Ratsutab mind terve päeva. Istub maha laskumata, Ja tuleb öö - keerake end kokku ja magage. Maja pähe.

3. slaid

Esimene mõistatus räägib kasukast. Teises mõistatuses on see särk. Kolmas mõistatus räägib sallist. Viimases mõistatuses on vastuseks sõna "müts". Need on kõik riided. Kuidas nimetate neid asju ühesõnaga? Millal riided ilmusid? Miks vajate riideid? Mis oli teie arvates esimene riietus ja kellel see oli? Ja kui palju oli primitiivsetel inimestel riideid? Milleks oli mehel riideid vaja? RIIETE EESMÄRK

4. slaid

Miks riided hakkasid vahetuma? Kas teie arvates on riiete eesmärk muutunud? Miks vajab kaasaegne inimene nii palju riideid? Kuidas ta riideid kasutab? Milliseid riideid kannab tänapäeva mees? Kas tänapäeva inimese garderoob on mitmekesine või üksluine?

5. slaid

FUNKTSIONAALSUS. Milliseid rühmi saab jagada tänapäeva inimese rõivasteks, sõltuvalt selle eesmärgist?

6. slaid

Õppisime rõivaste kohta täna nii mõndagi. Kas soovite proovida ise riideid luua? Kuidas saaksime nüüd klassis rõivaste loojateks saada? Millised eesmärgid seadsite endale? Kas oleme oma eesmärgi saavutanud? Mida sa täna tunnis õppisid? Kelle vastused väärivad suurepäraseid hindeid? Isegi kõige kuulsamad disainerid ja moeloojad kujutavad kõigepealt oma peas ette uut mudelit, seejärel kujutavad detailid paberil, st teevad visandi ja siis õmblevad selle kangast.

Sektsioonid: algkool

Klass: 1

Õppetunni teema: "Millal riided ilmusid?"

Eesmärgid: tutvustada lastele rõivaste ajalugu, mitmesuguseid tänapäevaseid rõivaid.

Tundide ajal.

Vaata, milliste kaunite nukkude hulgas on meie Ant. Miks nad nii ilusad on? (Lapsed räägivad nukkude riietusest, arutavad erinevate nukkude riiete eripära).

Aga mis Antiga juhtus? (Meeleolu on muutunud). Miks? (Sain küsimuse). Prooviks seda sõnastada? (Millal riided ilmusid?)

Antiga rändame ajas tagasi, et tutvuda rõivaste ajalooga.

Õpilane loeb luuletust.

Et pakasega ei külmuks,
Et ennast külmast säästa
Mees mis tahes nahaga
Olin valmis ennast kokku pakkima.
Ta puhastas naha kõigepealt,
Kinnitatud nii, et see ei kukuks
Ja kõndis vihmas ja lumes
Selles nahas on mees.
Oletame, kuidas see kõik algas.

Keda me näeme? (Ürgmees.)

Millest need inimesed riideid valmistasid? (Loomanahkadest, kuna kude puudus).

Millal sellised riided ilmusid? (Väga ammu, iidsetel aegadel).

Meie teekond jätkub.

Kuhu meie sipelgas kadus? (Vana-Kreekasse).

Millest riided on tehtud? (Kangast).

See rõivas (tuunika) oli valmistatud suurest ristkülikukujulisest kangatükist, mis oli oskuslikult ümber keha mähitud ja kinnitatud ühe või kahe õla külge sõlgiga.

Proovime ja riietume nagu vanad kreeklased.

Riidetüki demonstreerimine. Pakun, et üks vabatahtlikest riietaks teise õpilase.

Ja kes oskab öelda, mida sipelgas kannab? (Rüütli soomuses). See tähendab, et lahingus oli kaitseks ka spetsiaalne riietus. Millest need riided olid tehtud? Miks?

Ajad on muutunud ja riided on muutunud. Kostüüme eristas suur leiutis ja leidlikkus. Suled, vibud, pitskraed, punnis seelikud. Elegantsed riided rõhutasid inimese väärikust, tema ilu.

Sipelgas kutsub meid oma teekonda jätkama.

Kust Ant sai? (Tänapäeval). Mis need riided on? (Kaasaegne, äri).

Igaks puhuks ka oma riided.

Kas defineerida see stiil? (Sport).

Mis stiil see on? (Majapidamisriided. Majapidamisriided).

Kuid on aegu, kui võite tulla ükskõik millises riietuses ja mida ebatavalisem see on, seda parem. Mis need juhtumid on?

Maskeraad, karneval. Sipelgas maskeraadil.

Töö juhendajaga.

Tehke kindlaks, kus need inimesed elavad?

Kehaline kasvatus.

Tehke kindlaks, kes on iga kostüümi omanik? (Arst, kloun, sõjaväelane, politseinik).

Ankurdamine.

Töövihik lk 33.

Vaadake, mida lapsed kannavad? Kas nad kõik on selga pannud? Mis on puudu?

Loovtöö.

(Paarides).

Kes riietab kõiki inimesi? (Moedisainer).

Kujutage ette, et olete moekunstnik ja peate käivitama uue rõivakollektsiooni.

1. Sport.

2. Kodu.

3. Äri.

4. Õhtu.

5. Kool.

6. Maskeraad.

7. Suvi.

8. Töötamine

Tööde näitus.

Alumine rida.

Meie teekond on läbi saanud. Oleme olnud kauges minevikus tänu Antile ja teie loovusele.

Tark Kilpkonn esitab teile küsimuse.

Mis ajast riietus eksisteeris? Mida olete uut õppinud? (Riided ilmusid iidsetel aegadel isegi ürgsete inimeste seas. Nad riietusid loomanahkadesse. Hiljem õpiti kangaid valmistama ja hakati õmblema riideid).

Ettekanne meid ümbritseva maailma õppetundi, hariduskompleksi "Venemaa kool" 1. klass Autor: Nikiforova Natalja Vasilievna, Moskva riikliku haridusasutuse "Gremjatšenskaja keskkool" algklasside õpetaja, Voroneži oblastis Khokholsky rajoon

"Millal riided ilmusid?"

Poisid, milliseid riideid te väga noorena kandsite? Kuidas on teie riided aja jooksul muutunud?

klõpsake küsimusel

Mõelge pildile. Mõtle, millised riided ilmusid kõige esimesena? Miks?

Ürgsed inimesed seda tegid

loomanahast valmistatud rõivad, et kaitsta end külma, kuumuse ja vihma eest. Algul sidusid ja keerasid inimesed lihtsalt naha ümber keha. Mõne aja pärast õppisid nahad siduma ja punuma. Järk-järgult õppis inimene nahkade töötlemist ja valmistamist

neid. Riided muutusid õhemaks ja võisid katta kogu keha.

Ürgrõivad

Mida aeg edasi, seda enam õpiti kangaid valmistama. Kangas koosneb niitidest. Vaatame kangaid läbi suurendusklaasi: niidid on kõikjal läbi põimunud! Ja mõne kangaga - näiteks marli või kotiriidega - on see juba ilmne.

Ja kes need niidid omavahel läbi põimisid?

Muinas-antiikajal keerati niiti sõrmedega. Hiljem ilmusid pöörlevad rattad ja spindel.

klõpsake küsimusel

Ja veelgi hiljem, ketrusmasin. Ja nüüd

lõngad kedratakse, see tähendab, et need on kiududest väänatud tohutute ketrusmasinatega. Mitte ainult puuvillased niidid, vaid ka villased ja linased niidid.

Järk-järgult muutus nahkadest mees riidest. Kuid need polnud veel need riided, millega me harjunud olime. Selliseid riideid kanti Vana-Kreekas.

Nad pole seda veel õmmelnud. Nad võtsid lihtsalt suure ristkülikukujulise riidetüki ja mässisid selle mitu korda ümber keha. Otsad olid kinnitatud. Neis riikides, kus on alati kuum, on sellised riided mugavad.

Vanakreeklaste rõivad

Mida aeg edasi, seda rohkem õppisid inimesed õmblema

ilusad riided, tulid välja sallid ja mütsid. See oli Prantsusmaal.

Inglismaal ilmus tänapäevast tüüpi range mehe ülikond. Siis sisaldas see tumedat, tavaliselt musta fraki, valget särki, valget salli. Pealt pandi müts.

Me näeme riideid, mida me varem kandsime

400–500 aastat tagasi tavalised inimesed Venemaal. Nii meestel kui naistel oli piisavalt mugavaid riideid, et mugavalt ringi liikuda.

Naistel olid seljas särk, sarafan, põll, hingesoojendaja, peas kokosnik ja peas jalanõud.

Tavaliste inimeste riided

Mehed kandsid pluus-särke, pükse, vööri (vööd), topsiga kingasid ja oborovit.

Naised kandsid lambanahast või oravast mantleid, suurrätte, vildist saapaid.

Tavaliste inimeste riided

Talvel oli meeste ülerõivasteks kodukootud kangast, lambanahast kasukatest ja saabastest valmistatud zipun või kaftan.

Bojaarid ja tsaar kandsid samu riideid, kuid need olid õmmeldud kallitest kangastest ja erksate värvidega.

Mida sa kannad täna? Mida sa talvel kannad? Mida - kevadel ja sügisel? Mida - suvel? Miks vajate nii palju erinevaid riideid, kas tõesti on võimatu teha ainult talviste või ainult suveriietega?

Me elame riigis, kus on ilm

muutub erinevatel aastaaegadel palju, seetõttu peame haigeks jäämiseks riideid vahetama sõltuvalt ilmast.

klõpsake küsimusel

Kas soovite teada, millised muud riided võivad olla? Seejärel klõpsake järgmisel slaidil oleval pildil ja lugege pealkirja.

kodu

sport

Profirõivad

Aitäh, lapsed

Õpetaja riided

Ürginimeste rõivad: 1 2 3 4 5 6

Kotiriie Keerlev ratas Ketrusmasin Kreeklaste rõivad Prantsuse riided 2 meeste ülikond

Slaavlaste riided: mees emane

Riietus riided aadlike riided

Talvised riided suvised riided

Äri töötavad sport kodu kloun arst politseinik kokk kosmonaut tuletõrjuja

3. slaidil oleva pildi skannis õpikust A.A. Pleshakov "Maailm ümber", 1. klass, 2. osa

Interneti-allikad