Naised

Vanemate koosolek: hea või halb? Lastevanemate koosoleku kokkuvõte ärimängu vormis lasteaia mängudeks koos vanematega lõpukoosolekul

Vanemate koosolek: hea või halb? Lastevanemate koosoleku kokkuvõte ärimängu vormis lasteaia mängudeks koos vanematega lõpukoosolekul

eesmärk: Aidake vanematel analüüsida oma vanemlikku käitumist, keskenduge lapse kasvatamise positiivsetele aspektidele, lapse armastuse avaldumisvormidele.

Ülesanded:

  • Mõelge vanemate hariduslikust mõjust lapsele positiivsetele ja negatiivsetele aspektidele.
  • Tuletage vanemate rolli täitmise edukuse valem.
  • Veenige vanemaid nende tingimusteta vanemliku armastuse helde väljendamise vajaduses

Materjalid: pall, värviline paber (peopesade joonistamiseks), pastakad, liim, joonistuspaber peopesade kleepimiseks, lendlehed päikese joonistamiseks, 1 joonistatud päikesega joonistuspaber, markerid).

Head päeva. Meie kohtumise teema on "Seemnekasvatus". "Meist saavad vanemad esimese lapse sünni ajal ja mõistame lapse kasvamise põhitõdesid, kui ta kasvab, tehes sageli vigu, kuna nad ei tea teatud vanuse psühholoogilise arengu omadusi."

„Usk, lootus, armastus, ennastsalgavus, risk ja kannatlikkus! Kannatlikkust! Vanemaks olemine on kannatlikkus. Mõista, aktsepteeri, talu.
(silt tahvlil)

TUNNIPROTSESS

Perekond on üks iidsemaid sotsiaalseid institutsioone. See tekkis palju varem kui religioon, riik, armee, haridus, turg.

Pere on keeruline suhete süsteem, kuna see ühendab tavaliselt mitte ainult abikaasasid, vaid ka nende lapsi ja ka teisi sugulasi.

Ükskõik milline vanem, nad vastavad küsimusele "Kas sa armastad oma last?" Alati jaatavalt. Ja kuidas me armastame ja pealegi, kas me oskame armastada, ei pidanud me selle üle kuidagi mõtlema. Mõelgem sellel teemal täna ja proovigem välja tuua vanemate armastuse komponendid.

Enne kui alustame, tahaksin teiega kohtuda. Soovitan kaartidele oma nimi ja isanimi kirjutada ning need kinnitada.

Tänan. Nüüd mine ringile lähemale. Sirutage käed ette. Mul on pall käes. Ärgem laseme tal kukkuda, las ta veereb meie peopesadel. Hea. Ja nüüd teises suunas. Tänan. Istume maha. Kuidas sa end selle harjutuse tegemisel tundsid? Ma palun kõigil öelda vähemalt üks lause. Vanemad võtavad sõna ümmargune.

Teeme tõhusat tööd, selleks peame arutama tööreegleid. Pakume järgmist:

  1. Igaühel on õigus vestlusteemal sõna võtta ja teda ära kuulata.
  2. Pealtvaatajaid meil pole, kõik töötavad.
  3. Oleme head sõbrad, haritud inimesed, oskame oma saladusi hoida, ei lobise.
  4. Usaldage meid kui sõpru, usaldage meid kui spetsialiste , sest koosolekuks valmistudes sirvisime läbi suure hulga pedagoogilist kirjandust, otsides teavet tänase muudatusettepanekuga.

Kas nõustuda reeglitega? Teeme tööd.

Harjutus "Soovin teile head"

Eesmärk: positiivsete tunnete edastamine üksteisele kombatava kontakti kaudu.

Rühma liikmed seisavad ringis, hoiavad käest kinni ja annavad psühholoogi juhiste järgi taktilise kontakti abil üksteisele edasi oma positiivseid tundeid; tulemust kontrollitakse küsitluse abil.

Sisestage ringmäng

Vanemad seisavad ringis, hoiavad kõvasti kinni ja kujutavad ette, et nad on lapsed. Üks jääb ringi taha - see on täiskasvanu. Tema ülesandeks on veenda koolieelikuid teda ringi lubama. Selleks peate valima õige suhtlustooni ja õiged sõnad.

Analüüsiküsimused:

  • Mida tundsite selle ülesande täitmisel?
  • Kas ringi sisenemine oli lihtne?

Harjutus "Lapsena nägin unes ... ..."

Osalejad viskavad üksteisele palli sõnadega: "Lapsena nägin unes ..."

See harjutus julgustab rühma liikmeid sisenema lapsikusse ego-olekusse.

Mäng "Mis ta on - mu laps"

Mängu ülesanne on teha kindlaks, kuidas vanemad oma last näevad. Selleks jälgib igaüks neist käe kontuure, iga sõrme kujutisele kirjutab ta lapse nime tähe järgi. Seejärel kutsutakse vanemaid üles tähti lahti mõtestama, nimetama selle tähega algavad lapse iseloomu omadused. Peopesa keskosas saate kujutada sümbolit, kes ta perekonnas on.

Peopesad on liimitud whatmani paberile. Summeerida:

Kõige sagedamini antakse positiivseid omadusi, mis võimaldab teil näha lapses positiivseid omadusi, seades seeläbi teda edukaks. Samuti viib mäng vanemad teatud järeldustele lapse isiksuse kujunemise kohta.

Harjutus on visand. PÄRIS PERE

Mängib 2 õpetajat

Ema:Miks sa minuga ebaviisakas oled? See pole minu süü, et teil on halb tuju.

Poeg:Jäta mind rahule. Kui inimene tunneb end halvasti, on parem teda mitte puudutada.

Ema:Kui teil on praegu raske, peate leidma selle põhjuse. Räägime juttu ja tunnete ennast paremini.

Poeg:Teiega on võimatu avalikult rääkida, siis teete mulle etteheiteid.

Ema:Igaüks meist peab õppima rääkima ilma etteheidete ja ebaviisakuseta. Kuid me ei õpi seda, kui me ei räägi üksteisele oma probleemidest.

Poeg:Kõike ei saa vanematega jagada.

Ema:Päris peres saavad inimesed omavahel kõigest rääkida ja mitte midagi karta.

Poeg:Kas meil on päris pere?

Tulemus:

Harjutus "Vanema päikese kiirtes".

Igaüks teist, palun joonistage ring, kirjutage sellele oma nimi, nüüd joonistage selle sümboliga (teie, nagu ka päike) järjest kiired ja kirjutage neile kõigile alla, vastates küsimusele: „Kuidas ma soojendan oma last, kuidas päike soojendab maad? " näiteks kirjutad ühele kiirele „Ärkan oma lapse alati heade, hellate sõnadega”, teisele „Kallistan last seitse või kaheksa korda päevas, mõistes, kui oluline see tema jaoks on”, kolmandal „Olen \u200b\u200blahke” jne. ... Palun töötage, teil on 3 minutit aega!

Jagame oma pedagoogilisi järeldusi kolleegidega.

Päike joonistatakse tahvlile. Just teie soojendate oma last oma soojaga, mida teie kiired kutsuvad? Vanemad lähevad välja ja kirjutavad üles vastuse küsimusele "Kuidas ma oma last soojendan?"

Istume ringis tagasi ja vaatame lähemalt, mida saame.

Vaadake, kui kiirgab meie vanemate päike. See, nagu see, mille all me elame, annab meile heldelt oma soojuse, kiindumuse, valimata selleks aega ja kohta. Nii et meie, vanemad, peaksime oma lapsi armastama, loomulikult ilma igasuguste tingimusteta.

"Seal, kus kannatlikkust pole piisavalt, tuleks proovida mõista, kus ma ei saa aru - proovige taluda ja ma aktsepteerin alati last, ma armastan alati."
S. Soloveichik

Meil oli täna teiega väga tihe vestlus. Saate aru, et me lihtsalt ei puudutanud paljusid teemasid. Ma palun teil hinnata meie tänast tööd. Palun lõpeta kolm lauset:

  • "Tänasest vestlusest sain aru ...
  • Mulle ei meeldinud…
  • Tahaksin jätkata vestlust teemal ...

Suur tänu teie töö eest.

Pere ja lasteaed on kaks olulist institutsiooni laste sotsialiseerimiseks. Nende hariduslikud funktsioonid on erinevad, kuid nende suhtlemine on vajalik lapse isiksuse igakülgseks arenguks. Vanemate osaluseta on kasvatusprotsess võimatu või vähemalt poolik. Seetõttu tuleks erilist tähelepanu pöörata mängutehnoloogiate kasutuselevõtule.

Mäng on üks ainulaadseid vorme, mis muudab õpetajate ja vanemate suhtlemise huvitavaks ja põnevaks. Verbaalsete, ratsionaalsete õpetamismeetodite ja -vahendite üleküllastumine häirib vanemaid sageli. Ja mäng ühendab orgaaniliselt emotsionaalsed ja ratsionaalsed tunnetuslikud tüübid.

Pakume teie tähelepanu mõnele mängule, mis võimaldab vanematel esineda haridusprotsessi aktiivsete osalejatena. Neid saab kasutada nii lastevanemate koosolekutel kui ka muul viisil vanematega kohtumiste korraldamiseks.

"Küsimuse pea" lastevanemate koosolekul:

Niisiis, “korki” (autor Alexandra Petrovna Ershova) olemus seisneb selles, et vanemad koostavad üksteisele küsimusi-märkmeid, panevad need mütsi sisse ja tõmbavad siis välja - kes mida saab. Kuidas vastata - pidage nõu kahekesi või kolmekesi. Soovitav on jälgida sotsiaalmängu suunda - anda ülesandeid väikeste sammudega: “Lahutage lehed. Kas see on tehtud? Seejärel pange pastakad valmis. Nüüd kirjutage oma esimene küsimus. Kes on valmis - viige oma märkus müts". Jne.

Küsimuste tüübid on "klassikalised". Esimene tüüp on “ametlik” küsimus. Vanemad peavad vastastikku kontrollima nende teadmisi lasteaia elust ja korrast: mis kell lapsed lasteaias magama lähevad? Kui palju? .. Kus? .. Kus? Jne.

Teise küsimusega on parem mitte kiirustada. Kui peaaegu kõik vanemad jalutavad, et märkmeid mütsi sisse pista, võime jätkata teise küsimuse tüpoloogia selgitamist. See tuleb ehitada struktuurile: ma arvan nii ja naa, ja sina? (Igaks juhuks, mis on seotud laste tegevustega aias ja kodus: "Ma arvan, et mu poeg ... kas sa?")

Kolmas tüüp on ma ei tea: "Ma ei tea, kuidas oma poega õigel ajal magama panna" jne. t.

Kui kõik kolm tüüpi küsimused pannakse ühte rubriiki ja segatakse seal kokku nii, et vanemate "kahekesi" või "kolmekesi" juhuslikult vastuse ettevalmistamiseks kaks piletit välja loovad, siis ei saa "väikeseid samme" ise ühte ülesandesse visata. Vanemad segavad aeglaselt ja räägivad. Peamine on varuda kaastunnet, kannatlikkust ja neid mitte katkestada. „Küsimuste pea” on mugav, sest vanemad näevad, et igaüks neist saab tõe suupilli kuuluda. See tõstab neid nende endi silmis. Üldiselt võivad paljud sotsiaalmängude tehnikad aidata vanematel ühineda ja leida ühise keele. Ja omavahel, ja õpetajaga. Selle tulemusena võidavad lapsed!

"Võlukepp":

Teatevõistluste üldnimetusega "võlukepp" (korraga kujundas A.P. Ershova) on palju võimalusi. Valik "vanem" on järgmine. "Võlukepp" - pliiats, joonlaud või vihmavari - lähevad vanemad üksteisele ringi. Sel juhul peavad nad nimetama (mitte kordusi!) Mis tahes isiksuseomadused või iseloomuomadused (head või kurjad, kuulekad või halvasti käituvad jne).

Esimene kon- teates teatavad vanemad igasugusest positiivsest kvaliteedist. Kui keegi kõhkles või unustas, siis saab naabreid paluda! Tavaliselt avaneb teisel või kolmandal ringil teine \u200b\u200btuul. Seetõttu ei pea õpetaja kiirustama: laske "võlukepil" läbida mitu ringi. See ainult suurendab kohalviibijate huvi.

Teine kon - nüüd nimetatakse negatiivseid omadusi. Ja jälle paar ringi.

Kolmas voor - kätes antakse "võlukepikese" asemel kriiditükk. Iga lapsevanem tuleb tahvlile ja kirjutab üles ühe negatiivse omaduse, mis sellel vasakul kõlas, ja ühe positiivsest paremal.

Kui värvipliiatsi relee on läbi, kõlab käsk: "Kõik on üleval!" Nii see algab neljas kon.

Nüüd peate seistes välja mõtlema, milliseid negatiivseid omadusi (vasakpoolsel tahvlil olevate omaduste) saab ümber teha ( tundub ma tean kuidas») Ühele paremale kirjutatud positiivsele. Mõistnud peate minema tahvlile ja ühendama need omadused noolega, asetades oma initsiaalid noole kõrvale. Näiteks keegi valis laiskus ja mõistis, et loetletud omadustest teab ta seda muuta hea aretus,ja ühendab need noolega. Teine vanem, olles valinud, ütleme, kõik ühesugused laiskus, ühendab selle uue noolega leidlikkus... Jne.

Nüüd võib iga vanem, kellele see lapse negatiivne omadus palju vaeva ja leina tekitab, pöörduda abi, selgituste ja nõu saamiseks noolte autorite poole.

Sisu viies hobune - vanemate vastastikused konsultatsioonid haridusprobleemide osas. Koolitaja saab ainult kiita algatust ja kirjutada üles tupikprobleeme, et siis raamatukogust asjakohast kirjandust otsida. Nii endale kui ka huvitatud vanematele.

Tervitades.

Kõik osalejad tervitavad üksteist ringis erineval viisil:

  • Ütle üksteisele tere;
  • Rusikate põrutamine;
  • Hõõru selga;
  • Kallistame.

Harjutus - "soojendus" (tutvumiseks)

Kõigil vanematel palutakse öelda oma nimi ja öelda, kus nad töötavad. Nii et jätkake päripäeva, kuni kõik nimetavad ennast.

Harjutage apelsine

Harjutus aitab osalejatel üksteist tundma õppida ja üksteise nimesid kiiresti meelde jätta. Koolitusel osalejad istuvad ühises ringis. Esimene osaleja tutvustab ennast ja nimetab midagi, mis talle meeldib. See nimisõna peab algama sama tähega kui osaleja nimi. Näiteks võib osaleja nimega Anton öelda: „Minu nimi on Anton ja mulle meeldivad apelsinid.” Teine osaleja kordab esimese öeldut ja lisab enda kohta teavet. Näiteks: "See on Anton, kes armastab apelsine, mina olen Tatiana ja mulle meeldib tantsida."

Harjutus "Räägivad käed"

Eesmärk: osalejate emotsionaalne ja psühholoogiline lähenemine. Osalejad moodustavad kaks ringi, sisemise ja välimise, vastamisi. Juht annab käsklusi, mida osalejad moodustunud paaris vaikuses täidavad. Seejärel liigub välimine ring juhi käsul ühe sammu võrra paremale.

Saadud paaride juhiste variandid:

1. Tervitage oma kätega.

2. Tehke oma kätega rahu.

3. Näidake oma kätega tuge.

4. Halasta oma käte üle.

5. Väljendage rõõmu.

6. Soovin teile õnne.

7. Jätke oma kätega hüvasti.

Seega toimub osalejate emotsionaalne ja psühholoogiline lähenemine kehalise kontakti tõttu. Nende vahel paraneb vastastikune mõistmine, areneb mitteverbaalse suhtlemise oskus. Arutelu: mis oli lihtne, mis raske? Kas pöörasite tähelepanu partnerilt saadud teabele või mõtlesite rohkem, kuidas teavet ise edastada? Mis oli teie arvates selle harjutuse eesmärk?

Pabersalvrätikud

Harjutus aitab koolitusel osalejatel üksteist tundma õppida ning loob rühmas ka rõõmsa ja positiivse õhkkonna. Koolitusest osavõtjatele antakse paberist salvrätikute pakk ringis sõnadega: "Kui teil seda vaja on, võtke palun mõni salvrätik endale." Pärast seda, kui kõik osalejad on salvrätikud võtnud, kutsutakse neid üles rääkima nii palju oma pere kõige õnnelikumaid sündmusi, kui nende käes on salvrätte.

Kui sarnased me oleme!

Harjutus aitab osalejatel üksteist paremini tundma õppida. Peate jagunema kahte rühma. Las iga rühm koostab nimekirja sellest, mis tema liikmeid ühendab. Selles loendis võite kirjutada näiteks: "Igaühel meist on õde ...", "Igaühel meist on täidisega mänguasi ...", "Igaühe lemmikvärv on punane ...". Te ei saa kirjutada üldist inimteavet, näiteks "Mul on kaks jalga". Saate määrata näiteks sünniaasta, õppimiskoha, huvialad, perekonnaseisu jne. Teil on aega 8 minutit. Võidab rühm, kes leiab ja registreerib kõige tavalisemad tunnused.

"Mulle tundub, et lapsena sa olid ..."

Osalejad viskavad üksteisele palli sõnadega: "Mulle tundub, et lapsepõlves olid sa ...". Vastuseks saavad kõik väitega nõustuda või ümber lükata. Teine võimalus: "Ma arvan, et lapsepõlves nägid sa unes (a) ...". Siin saavad koolitusel osalejad rääkida endast, millest unistasid lapsepõlves või millised nad siis olid. See harjutus julgustab rühma liikmeid sisenema lapsikusse ego-olekusse.

Mäng "Imeline kott"

Mul on käes kott, mille põhjas on väga erinevaid positiivseid ja negatiivseid tundeid, mida inimene võib kogeda. Pärast seda, kui teie laps on kooli künnise ületanud, asusid tunded ja emotsioonid kindlalt teie hinges, südames, mis täitsid kogu teie olemasolu. Pange käsi kotti ja võtke see "tunne", mis on teid pikka aega kõige rohkem valdanud, nimetage seda. Vanemad nimetavad tundeid, mida nad valusalt kogevad. See tegevus võimaldab teil tuvastada perekonnas tekkivad probleemid ja raskused ning neid probleeme koosoleku teema arutamisel arutada.

Ämblikuvõrgu mäng

Kes tahab olla laps? (soovitavalt isa) Siin on meie laps. Vanemate tähelepanu, hoolitsuse ja armastuse üheks vormiks on piirangud ja keelud. Täna tõlgime iga kehtestatud keeld füüsiliseks ja näitame seda oma lapsele. Seome ta sõna otseses mõttes kohustuste ja keeldudega. Olen ette valmistanud punased paelad. Nimetagem seda, mis on lapsele tavaliselt keelatud (vanemad nimetavad keelde ja õpetaja seob "lapse" paeltega kinni)

Harjutus "Viljakas aed".

Tahvlil on plakat, millele joonistatakse puu. Osalejatele antakse õunu (rohelised - positiivsed emotsioonid ja punased - negatiivsed), millele kõik kirjutavad vastuse küsimusele: Mida arvate meie viimasest kohtumisest?

Seejärel riputatakse puu külge õunad koos kommentaariga selle kohta, mis osalejatele meeldis või ei meeldinud ja tulevikku soovib.

Harjutus "Mõistatused"

Ressursid: loomakaardid, väikesed mosaiikpildid.

Osalejad jagunevad meeskondadeks. Iga meeskond saab pusle. Ülesandeks on selle kogumine nii kiiresti kui võimalik. Harjutuse psühholoogiline tähendus: osalejad õpivad mängulisel moel tõhusat meeskonnatööd, parandavad töö kvaliteeti, samas kui on oluline, et neid ühendaks ühine eesmärk.

Arutelu: Kas seda harjutust oli meeskonnana keeruline täita? Miks? Mida on vaja meeskonnas efektiivsemaks töötamiseks?

Harjutus “Sina ja mina oleme sellised. "

Vanemad on rivis kahes ringis - sisemises ja välises, vastamisi. Mõlemas ringis osalejate arv on sama. Vanemad, kes seisavad välimises ringis, ütlevad oma partneritele fraasi vastu, mis algab sõnadega: „Teie ja mina oleme sellised. ". Näiteks: et me elame planeedil Maa, meie lapsed käivad ühes rühmas, meil mõlemal on 2 last ... Siseringi liikmed vastavad: „Teie ja mina oleme selles erinevad. »Näiteks: meil on erinevad silmavärvid, erinevad juuste pikkused, meie lapsi nimetatakse erinevalt jne. Seejärel liiguvad juhi käsul siseringis osalejad (päripäeva, vahetades partnereid. Protseduuri korratakse seni, kuni iga osaleja sisemine ring ei kohtu iga välimise ringi liikmega.

Mäng "Mis ta on - mu laps"

Mängu ülesanne on teha kindlaks, kuidas vanemad oma last näevad. Selleks jälgib igaüks neist käe kontuure, iga sõrme kujutisele kirjutab ta lapse nime tähe abil. Seejärel kutsutakse vanemaid üles tähti lahti mõtestama, nimetama selle tähega algavad lapse iseloomu omadused. Peopesa keskosas saate kujutada sümbolit, kes ta perekonnas on.

Peopesad on liimitud whatmani paberile. See võtab kokku. Kõige sagedamini antakse positiivseid omadusi, mis võimaldab teil näha lapses positiivseid omadusi, seades seeläbi teda edukaks. Samuti viib mäng lapsevanemad teatud järeldustele lapse isiksuse kujunemise kohta.

Paabeli torn

Kasutage Whatmani paberit, markereid ja eelnevalt allkirjastatud töölehti. Eesmärk on õpetada meeskonna suhtlemist, omandama mitteverbaalne suhtlemisoskus. Keelatud on hääle kasutamine mis tahes kujul ja üksteisele üksikute lehtede näitamine. Kõik osalejad on jagatud kolme rühma, igaüks mitu inimest (olenevalt arvust). Kõik saavad paberile ülesande, mida nad kellelegi ei näita. Ülesanne: joonistada üks eraldi elementidega torn. Näiteks peaks üks joonistama kontuuri, teine \u200b\u200btorni aknad, kolmas joonistama lipu, neljas maalima ja nii edasi.Tulemuseks peaks olema sidus loogiline pilt. Arutelu. Mis osutus kõige raskemaks, kes täpselt ülesandega toime ei tulnud ja miks?

Mängu- ja mängutehnoloogiate rolli vanemate aktiivse positsiooni kujundamisel ei saa meelelahutus- ja vaba aja veetmise võimaluste abil hinnata ega ammendada. Mängu fenomen seisneb selles, et olles puhkus, meelelahutus, on see võimeline arenema õppimiseks, loovuseks, teraapiaks, inimsuhete ja elus ilmingute mudeliks.

Vanemate koosolek mängu vormis

"Kas ma tunnen oma last?"

Käitumisvorm: mäng

Publik: 1. rühma laste vanemad.

Osalejate arv: neli paari vanemate rühma lastest.

Ülesanded:

    üldistada vanemate ideid oma laste individuaalsetest omadustest;

    arendada vanemate eneseteadlikkust;

    kujundada konstruktiivne lastekasvatuse vaade;

    anda vanematele võimalus analüüsida oma laste iseloomuomadusi;

    kujundada vanemate õige suhtumine oma lapse individuaalsetesse omadustesse;

    huvitada vanemaid saadud tulemustest, panna neid mõtlema;

Osalejad. Koolitaja, lapsevanemad.

Juhtiv. Koolitaja.

Eeltööd.

1. Kujundage jutumärkidega plakat “Kõige väärtuslikum, mida vanemad saavad anda, on haridus”; "Meie lapsed on nagu kommid, aga mis seal sees on?" jne.

2. Esitage kutse koosolekule, valmistage ette testid vanematele, valmistage ette taustamuusikat, rääkige lastega mängimiseks, valmistage ette esitlus.

VANEMATE KOOSOLEKU PROTSESS.

Sissejuhatus:

Tere kallid vanemad! Kas tunnete oma last? Muidugi. Peaaegu iga vanem vastab. Poola keele õpetaja Galina Filipchuk vastab sellele küsimusele järgmiselt: „Oleme oma laste eest hoolitsenud oma elu esimestest päevadest peale. Meie, vanemad, toidame neid, riietame, peseme, paneme voodisse, õpetame esimesi samme astuma ja esimesi sõnu hääldama. Seda tutvustame ümbritsevale maailmale, lohutame neid, valves oleme nende voodis, kui nad on haiged. Kas keegi oskab paremini tunda oma last, tema ema ja isa - inimesi, kes on talle kõige lähedasemad, kõige armastavamad ja ennastsalgavamad? " paljud vanemad usuvad siiralt, et tunnevad oma last väga hästi. Mida väiksem on meie laps, seda parem me teda tegelikult tunneme. Kuid juba koolieelses eas märkame, et meie hinnangud tema kohta muutuvad üha ligilähedasemaks. Ja võib-olla leiame 10–12 aasta pärast omaenda lapse ees absoluutselt võõra inimese. Loomulikult tekib küsimus: "Kas me tunneme oma last?" räägime sellest, kallid vanemad.Täna korraldame teiega mängu vormis vanemate koosoleku teemal “Kas ma tunnen oma last”.

Mul on hea meel esindada peresid, kes olid nõus sellel üritusel osalema. See on pere ...

1. etapp.

"Minu pere portree".

Palusin poistel eelnevalt oma perest rääkida, ma loen nüüd kõik laste vastused läbi, teie ülesanne on kindlaks teha, millises neljast võimalusest ma teie perest rääkisin.

Lugesin selle ilma nimede ja ametiteta ette:

mu ema ... .. (mis?), talle meeldib teha ... ...

mu isa ... (milline neist?), ta armastab teha ... ise ... ... (milline?), ma armastan ...

Vaatame õiget vastust ekraanilt, kus laps ise seda ütleb.

2. etapp.

"Küsimus Vastus".

Esitan teile mõned valikvastustega küsimused. Teie ülesanne on ära arvata oma lapse vastus.

Mis on teie lapse lemmik lasteaiaroog?

Milline lauamäng teie lapsele meeldib?

Mis on teie lapse lemmik rollimäng?

Mida meeldib teie lapsele kõndimise ajal saidil teha?

Mida teie laps kõige rohkem kardab?

Millist tasu teie laps eelistab?

Mis võib teie lapse arvates ema häirida?

Kas ja miks on lihtne olla täiskasvanu?

Mida on vaja, et teie pere oleks täiesti õnnelik?

Mida inimene ei saa elada?

Mida teeksite, kui leiate aarde?

2. etapp.

"Kunstniku käekiri".

Palusin lastel joonistada eelnevalt joonis teemal "kuidas ma täiskasvanute elu ette kujutan". Teie ülesandeks on välja selgitada oma lapse töö.

3. etapp.

"Imiku suu kaudu."

Lapsed määratlevad sõnu, vanemad arvavad selle ära

(perekond, valu, hirm, õnn).

See lõpetab meie mänguosa, võtame kokku:

Koolitaja. Nüüd hindame ennast: millised vanemad me oleme? Mõnikord on meil õigus ja mõnikord tunneme end lapse ees süüd, kuid me ei näita seda välja. Kes ei tahaks vastust sellele küsimusele: "Milline vanem ma olen?"

Palun märkige need fraasid, mida sageli lastega suhtlemisel kasutate (levitage küsimusi).

1. Mitu korda peaksin teile ütlema? (2 punkti)

2. Palun andke mulle nõu. (1 punkt)

3. Ma ei tea, mida ma teeksin ilma teieta! (1 punkt)

4. Ja kes sa nii kole oled? (2 punkti)

5. Millised suurepärased sõbrad sul on! (1 punkt)

6. Noh, kes sa välja näed? (2 punkti)

7. Teie vanuses ... (2 punkti)

8. Sa oled minu tugi ja abistaja (1 punkt)

9. Millised sõbrad teil on? (2 punkti)

10. Mida sa just mõtled? (2 punkti)

11. Kui tark sa oled! (1 punkt)

12. Mis sa arvad? (1 punkt)

13. Kõigil on lapsi nagu lapsed ja teie ... (2 punkti)

14. Kui tark sa oled! (1 punkt)

Nüüd arvutage punktide koguarv.

5–7 punkti... Elate oma lapsega täiuslikus kooskõlas. Sa austad oma last ja tema armastab sind tõesti. Teie suhe ehitab tema isikupära.

8–10 punkti mõned raskused on välja toodud suhetes lapsega, tema probleemide mõistmatus, katsed oma arengupuuduste süü üle kanda lapsele endale.

11 punkti või rohkem... Oled oma lapsega vastuolus. Ta austab sind, kuigi pole alati sinuga aus. Selle areng sõltub juhuslike asjaolude mõjust.

See on vaid vihje tegelikule olukorrale, sest keegi ei tea, milline vanem sa endast parem oled.

Nii et võtame oma kohtumise kokku.

Mida vajab laps täielikuks arenguks? Lühidalt öeldes on need normaalsed vanemad, head elu- ja kasvatustingimused, täieõiguslik suhtlemine eakaaslaste ja täiskasvanutega, pidev, aktiivne ja eakohane tegevus. Lapse normaalse arengu rikkumisi esineb siis, kui isa ja ema, vanemate ja õpetajate vahel pole kokkulepet. Ja siis juhtub see, mida nimetatakse isiksuse lagunemiseks. Lihtsustatult öeldes on laps nagu vagun, mida tõmmatakse eri suundadesse. Siis libiseb areng kõrvale või kaldub kõrvale. Hälbiva käitumise joon saab alguse sageli varases lapsepõlves ja viib ebasoodsate olude koosmõjul noorukieas püsiva distsiplineerimata, väärkäitumise ja muude asotsiaalse käitumise vormideni. Kõigepealt peame kõrvaldama oma täiskasvanute vead. Lahke, mõistliku, säästva suhtumisega viige laps ebamugavustundest (kasutuse, ebakindluse, hülgamise, alaväärsuse, rõõmutuse, lootusetuse tunne) ja aidake tal alles siis (või samal ajal) saavutada edu tema jaoks kõige raskemas ettevõttes, äratage soov paremaks saada, kujundada usku endasse, oma tugevustesse ja võimetesse.

Tahaksin lõpetada meie kohtumise järgmiselt. Olen kindel, et teid, lapsevanemaid, huvitab teie laste tegevus lasteaias väga. Huvitav? Seetõttu soovin teie tähelepanu juhtida väikese ettekandega. Tähelepanu ekraanile.

Kuva esitlus.

Vanemate koosolek QUEST-mängu vormis "Oleme koos"

Eesmärk: emotsionaalne lähenemine vanemate ja laste vahel.

Ülesanded: pere rolli tugevdamine haridusprotsessis, laste ja vanemate suhete parandamine, vanemate psühholoogilise pädevuse suurendamine, teadmiste laiendamine lapse ja täiskasvanute suhetest koolieelses lasteasutuses ja perekonnas; P äratada vanemate soov näha oma beebi probleeme seestpoolt ja leidanende lahendamise viisid; umbesõpetades vanematele teadmisi ja oskusi, mis aitavad kaasa ühtlustamiselelapsik-vanema suhe;ühiste probleemide lahendamisest huvitatud õpetajate ja lapsevanemate meeskonna loomine.

ÜRITUSE EDENEMINE

Mäng algab grupis.

Mängujuht: Tere õhtust, kallid vanemad. Tänan teid, et tulite meie koosolekule. Täna räägime teiega lähedases pereringis ja proovime teada palju uut enda ja oma laste kohta. Meie kohtumise vorm ei ole päris tavaline. Mis sa arvad, tunned, miks me sind siia koondasime, mis siin nüüd juhtub ??? mõtteid?

Vanemate vastused ...

Täna korraldan teie jaoks otsingu "Me oleme koos". Quest(Ingliskeelne otsing ehk seiklus mäng(Inglise seiklusmäng)

Žanri mängu kõige olulisemad elemendid ülesanne on tegelik maailma jutustamine ja uurimine ning võtmeroll mängus mängima mängijate vaimset pingutust nõudvate mõistatuste ja ülesannete lahendamine.

Mängime?

Ma soovitan teil testid läbida. Järgmise katse toimumise saate teada, mõistatades minu mõistatusi. Iga täidetud ülesande eest saate osa pildist. Neid on neli. Selle tulemusena peaks teil olema terve pilt, kuid millise saate teada, kui kogute kõiki osi. Pärast seda koguneme koos teiega muusikasaali, kus võtame kokku oma tulemused.

Alustame siis? Mine ...

Harjutus "Soojendus"

Eesmärk: grupiliikmete omavahel tutvustamine, pingete maandamine esimestel minutitel, grupis lõdvestunud õhkkonna loomine seisundi saavutamiseks, mis võimaldaks neil tõhusalt töötada.

Ühel päeval leidis väike kana suure kuke.

- Miks on haaval pikk nokk, minul aga väga väike? - ta küsis.

- Jäta mind rahule!

- Miks on jänesel pikad kõrvad, aga mul pole isegi pisikesi?

- Ära viitsi!

- Miks on kassil pehme ilus kasukas ja mul on mingi kollane kohevus?

- Seisa tagasi, ma ütlen! Jää vait!

- Miks isegi väike kutsikas saab saba liputada, aga mul pole saba?

- Jah, jäta mind rahule! Hüüdis kukk.

- Miks on lapsel ilusad sarved, aga mul pole isegi madalamaid?

- Lõpeta! Kao välja!

- Kõik "jäta mind rahule", "mine välja", "peatu"! Miks vastavad kõik väikesed täiskasvanud küsimustele, aga sina ei vasta? Nirises kana.

- Sest sa ei küsi, vaid kadestad kõiki! - vastas Kukk vihaselt. Ja see oli täiesti tõsi.

Vanematele määramine: pange kujuteldav kollane kana peopesa ja proovige teda veenda.

Näiteks: - See on väga hea, et teil on kollane kohevus, sest ... - Kuigi teil on lühike nokk, aga ...

Hästi tehtud, sa tegid selle töö ära. Hankige osa pildist.

Järgmine ülesanne ootab teid teises toas. Kust teada saada, mõistatage mõistatust:

Peate sinna jooksma, hüppama,
Lõbutsege ja mängige
Lihtsalt minge sinna üks kord:
Mäng algab!

(Jõusaal)

Käime koos vanematega jõusaalis

Stseen "Lapse kuju"

Eesmärk: näidata lastele sõna otsest mõistmist kõigest.

Vanemate hulgast valitakse üks inimene, kes täidab lapse rolli.

Mängujuht:

Laste maailm eksisteerib täiskasvanute maailma kõrval, samas füüsilises ruumis, kuid sageli oleme meie, täiskasvanud, oma laste elu suhtes pimedad. Kõige sagedamini on meie laste arusaamatuse põhjus soovimatus oma arvamust kuulata, ajapuudus, usaldamatus, teadmatus oma soovidest, vanemate isekus.

Seda saate tõestada, mängides stseeni "Lapse kuju".

See on väike tütar, esimese klassi õpilane. Ta ja tema ema kiirustavad kooli, neil on vaja bussile jõuda. Tütar on väga energiline laps, väga uudishimulik, küsib palju küsimusi ka sel hetkel, kui nad kiiresti bussi poole kõnnivad. Ema võtab tütre käest ja nad jooksevad. Tütar küsib:

- Ema, mis see on? Vaata!

Ja sel hetkel kukub tütar jalaga lompi.

Ema vastab:

Kus sa vaatad? Kas sul pole silmi?

keerake lapse silmad kokku

Ja jälle kiirustavad nad kooli. Nad jooksevad bussi ja kohtuvad seal mu ema sõbraga. Ema hakkab temaga eile arutama. Tütar kuulab tähelepanelikult ja ütleb siis:

- Ema. Ema, kas sa kuulsid lindu laulmas? Kes onu Yura on?

Ema vastab:

- Miks sekkute täiskasvanute vestlusse? Ja üldse, miks te kõrvad riputasite, kui häbi pealtkuulamist häbenes! Pange oma kõrvad kiiresti kinni!

Pärast seda fraasi on tütre kõrvad seotud.

Nad väljuvad bussist, ema jätab sõbrannaga hüvasti ja tema koos tütrega jooksevad mööda teed. Samal ajal vaatab ema pidevalt oma kella, et mitte hiljaks jääda.

Tütar pöördub uuesti ema poole:

- Oh, kui suurepärane päev täna! Ema, Masha ootab mind, lubasin talle tuua kustutuskummi, selle, mis ...

Ema katkestab ta ja ütleb:

- Jäta mind rahule! Miks sa ropendad, praegu pole aega, oleme hiljaks jäänud. Kas sa saad lõpuks vait olla? Pange suu kiiresti kinni!

Taga tütar teise salliga.

Ema haarab lapsel käest ja nad lähevad edasi. Neiu on juba vait, kuid hakkab teel oksi korjama. Ema lööb kätele ja ütleb:

- Millised on teie käed! Miks te pidevalt midagi haarate? Ilma selleta ei saa elada! Viska ära, ma ütlesin sulle! Käed eemale!

Siduge käed salliga.

Siis aga hakkab tütar jalgu tõstes hüppama. Ema vihastab ja karjub tema peale:

- Kust sa seda õppisid? Mis see on? Lõpeta jalgade jalaga löömine! Ole rahulik!

Sel hetkel seovad nad jalad kinni.

Ema vaatab oma kella, on närvis, et tal pole tütrega aega, ja hakkab last tungivalt kutsuma:

- Mida te punute? Laiem samm. Kas olete unustanud, kuidas kõndida? Mine kiiremini! Anna mulle käsi! Mitte käed, vaid konksud - midagi ei saa kirjutada ega käes hoida! Jälgi teed, ära komista. Miks sa trügid nagu pime mees?

Ema pole rahul kõigega, mida tütar teeb, unustades, et ta ise seostas kõik enda külge, et kõik tema jaoks korda läheks, ja see oli tingimata hea.

SAMA OLUKORRA TEINE VÕIMALUS

Valitakse üks osaleja, kes istub ringi keskel toolil. Kõik teised tulevad ükshaaval tema juurde ja ütlevad, et nad keelavad tal seda teha, - mida osalejad oma lapsele kõige sagedamini ütlevad. Samal ajal seotakse lindiga see kehaosa, mille suhtes keeld puudutas. Näiteks: “Ära hüüa! "- suu on seotud," Ära jookse "- jalad on seotud jne.

Pärast kõigi osalejate arvamuse avaldamist kutsutakse istuvat inimest üles tõusma. Kuna ta püsti ei saa, tuleb ta lahti teha. Selleks tuleb iga osaleja lindile, mille ta kinni köitis, ja eemaldab keelu ehk ütleb, mida saab teha. Seega jääb keelu põhiolemus. Näiteks: "Ärge karjuge - rääkige rahulikult."

Peegeldus

Lapse rolli mänginud osaleja kajastus:

Kuidas sa end tundsid, kui "vanemad" piirasid, piirasid su vabadust?

Millise kehaosa liikumispiirangut tundsite kõige teravamalt?

Mis tunded teil tekkisid, kui teil paluti püsti tõusta?

Mida tahtsite kõigepealt lahti siduda?

Kuidas sa ennast nüüd tunned?

Täiskasvanu rolli mänginud osalejate kajastus:

Kuidas tundsite end liikumisvõimetut last nähes?

Mida sa teha tahtsid?

Kas keelu sõnastamiseks on lihtne leida sõnu?

Kuidas sa end praegu tunned?

Mängujuht:

On teada, et hariduse jaoks pole valmis retsepte. Kuidas täiskasvanu peaks antud olukorras käituma, sõltub ainult temast. Kuid võite mängida, nagu teatris, keerulisi olukordi, neid arutada ja proovida mõista, mida laps sel või teisel juhul kogeb.

Hästi tehtud! Olete järgmise ülesandega hakkama saanud - hankige pilt (mina annan pildi 2. osa).

Järgmine mõistatus: lasteaia ukse avamine,

Me jõuame sinna ...

Mis tüüpi tuba?

Kas sa tead või mitte?

Anna mulle vastus!

3) Harjutus "Armastuse päike"

Iga osaleja joonistab paberile päikese, mille keskel on lapse nimi. Igal päikesekiirel peate loetlema kõik oma laste suurepärased omadused. Seejärel demonstreerivad kõik osalejad oma "armastuse päikest" ja loevad ette, mida nad on kirjutanud. Soovitan teil see päikseline koju viia. Las selle soojad kiired soojendavad teie kodu atmosfääri täna. Öelge oma lapsele, kuidas hindasite tema omadusi - andke lapsele soojust, kiindumust ja tähelepanu.

Mängujuht:

Muidugi kui armastavad vanemad tulite selle ülesandega toime. Leidke teine \u200b\u200bpilt.

See on kerge, ilus ja muusika elab

See saal kutsub teid pühadele ...

(Muusika hall)

Läheme muusikasaali

(olemas on ekraan, projektor, toolid vanematele, ette valmistatud küünal)

Mängujuht:

Kallid vanemad, soovitan teil istuda toolidele ja vaadata lühifilmi

(videoettekanne "10 käsku")

Mängujuht: "Janusz Korczak- silmapaistev poola keele õpetaja, kirjanik, arst ja avaliku elu tegelane. Kogu tema pedagoogika taandus mõtteni, et kasvataja (nagu ka vanem) peab ennekõike lapsi armastama. Selles filmis oli vihje vastusele küsimusele, mida otsisite.

Pärast esitlust ilmub ekraanile ülesandega pilt.

Mängujuht:

Ja siin on teie jaoks viimane tänane ülesanne - lisage sõna hajutatud tähtede hulgast.

Just, see sõna on "armastus". Tehke pildi viimane osa ja paluge teil osadest kogu pilt kokku panna. (süda)

Kallid vanemad, kutsun teid ringis seisma.

(Võtan süüdatud küünla)

Mida te täna pärast kohtumist kaasa võtate?

Tahaksin soovida kõigile vanematele, et nad oleksid kogu elu lastega suheldes õnnelikud. Laske oma lastel kasvada iseseisvaks, enesekindlaks ja loomulikult teid armastavaks.

Suur aitäh osalemise eest!

Vanemate koosolek "Mängud ja mänguasjad kui laste intellektuaalse ja kognitiivse arengu vahend."

Eesmärk: vanemate pedagoogilise pädevuse suurendamine koolieelikute mängutegevuse tõhustamise probleemide osas perekonnas.
Ülesanded: Kujundada vanemate kontseptsioon mängimisvõimalusest kui intellektuaalse ja kognitiivse tegevuse arendamise vahendist, näidata vanematele ühismängude ja mänguasjade väärtust lapse arenguks kaaluma mängutegevuse korraldamise reegleid; arutada perekonnas mängukeskkonna korraldamise küsimust; arendada mängimise ajal lapsega suhtlemisoskust.
Osalejad: Koolitaja, lapsevanemad.
Teostamise vorm: Ümarlaud.

Kohtumise edenemine:

Sissejuhatav osa.
Tere õhtust, kallid vanemad! Meil on hea meel teiega tutvuda. Alustan kohtumist õpetaja DV Menjeritskaja sõnadega: „Mäng pole tühi lõbu. See on vajalik laste õnne, nende tervise ja õige arengu jaoks. " Ja meie kohtumise teema kõlab järgmiselt: "Mängud ja mänguasjad kui laste intellektuaalse ja kognitiivse arengu vahend."
Ja seda teemat ei valitud juhuslikult, sest igaüks teist unistab, et laps kasvab üles targaks, iseseisvaks, et tulevikus saaks ta ühiskonna elus väärilise koha võtta. Täna räägime teiega lastemängudest, mänguasjadest, nende tähtsusest ümbritseva maailma mõistmisel ja nende mõjust meie laste intellektuaalsele arengule. See on väga oluline teema, kuna mäng on teie selles vanuses laste juhtiv tegevus.
Mängime ka täna teiega natuke. Alustame pallimängust. Peate palli kinni püüdma ja minu küsimusele vastama.

Pallimäng.


Küsimused:
1. Mis mängu olete hiljuti oma lapsega mänginud?
2. Kui laps palub temaga mängida, siis teie teod.
3. Milliseid mänge teie laps kõige sagedamini mängib?
4. Mida võtate uue mänguasja valimisel arvesse, millest juhindute?
5. Milliseid mänge sa lapsena mängisid, kas räägid lapsele oma lapsepõlve mängudest?
6. Kui mänguasi laguneb, mida te sellistel juhtudel teete?
7. Kus teie laps kodus mängib. Millised tingimused on loodud?
8. Millised on lapse lemmikmänguasjad?
9. Kes mängib lapsega sageli: ema või isa?

Küsimus arutamiseks:
Mida laps mängus õpib?
(Vanemate vastused).

Üldistamine:
1. Emotsionaalselt harjuge, kasvage täiskasvanute keeruliseks sotsiaalseks maailmaks.
2. Kogege teiste inimeste elusituatsioone.
3. Ole teadlik oma tegelikust kohast teiste inimeste seas.
4. Tehke enda jaoks avastus: teiste inimeste soovid ja püüdlused ei kattu alati minu omadega.
5. Austa iseennast ja usu endasse.
6. Tuginedes probleemidele, tuginege oma jõule.
7. Väljenda oma tundeid vabalt.
8. Räägi iseendaga, tunne end intuitiivselt.
9. Koged oma viha, armukadedust, ärevust ja muret.
10. Tehke valik.

Küsimus arutamiseks:
Mis on teie arvates mängude hariduslik väärtus?
(Vanemate vastused).

Üldistamine:Mängus omandab laps uusi ja selgitab juba olemasolevaid teadmisi, aktiveerib sõnavara, arendab uudishimu, uudishimu ja moraalseid omadusi: tahet, julgust, vastupidavust, võimet järele anda. Temas kujunevad kollektivismi algused. Mängus olev laps kujutab seda, mida ta nägi, koges, ta valdab inimtegevuse kogemust. Mäng arendab suhtumist inimestesse, ellu; Mängude positiivne meeleolu aitab säilitada rõõmsat meeleolu.

Raport "Mängu roll lapse kasvatamisel ja arendamisel"

Mäng on eelkoolieas juhtiv tegevus, tegevus, mis määrab lapse intellektuaalsete, füüsiliste ja moraalsete tugevuste arengu. Mäng pole tühi lõbu. See on hädavajalik laste õnne, tervise ja õige arengu jaoks. Mäng on säde, mis sütitab uudishimu ja uudishimu. Mängus areneb laps orgaaniliselt, õpib inimeste vahelisi suhteid jne. Mängimise käigus arenevad lapse vaimsed ja füüsilised tugevused: tema tähelepanu, mälu, kujutlusvõime, distsipliin jne. Huvitavad mängud loovad rõõmsameelse, rõõmsa meeleolu, rahuldavad nende vajaduse jõulise tegevuse järele. On erinevaid mänge: liikuv, loo juhitud, didaktiline, muusikaline, loominguline, tunnetuslik, teatraalne.
Ühed arendavad mõtlemist ja väljavaateid, teised - osavust ja jõudu ning kolmandad - laste disainioskusi. Kõik need on lastele omal moel kasulikud. Koos mängides õpivad lapsed koos elama, üksteisele järele andma ja hoolitsema kaaslaste eest.
Mäng aitab lapsel säilitada head tuju, rikastada tema meelelist kogemust, arendada visuaalset-kujundlikku mõtlemist, kujutlusvõimet ja kõnet. See paneb aluse loovusele. Hästi arenenud kujutlusvõimega lastel on kõrgem intelligentsus. Neid juhitakse paremini mittestandardsetes olukordades, õpitakse edukamalt.
Mäng on lapse sotsiaalse arengu oluline tingimus. Selles tutvuvad lapsed täiskasvanute erinevat tüüpi tegevustega, õpivad mõistma teiste inimeste tundeid ja olekuid, tunnevad neile kaasa, omandavad suhtlemisoskuse eakaaslaste ja vanemate lastega.
Mängul on suurepärane psühhoteraapiline toime, kuna selles saab laps mängutoimingutega teadvusetult ja tahtmatult vabastada kogunenud negatiivsed kogemused, neid "mängida".
Mäng on laste jaoks kõige loomulikum ja produktiivsem viis!
Täiskasvanute ülesanne on aidata lapsel mängu korraldada, muuta see lõbusaks.

"Ja siin, lasteaias, mängime"

(Vaata esitlust)
1. Didaktilised mängud - spetsiaalselt lastele mõeldud, näiteks loto teadmiste rikastamiseks ning vaatluse, mälu, tähelepanu, loogilise mõtlemise arendamiseks.
2. Õuemängud - kontseptsiooni, reeglite ja sooritatud liigutuste olemuse poolest erinevad. Need aitavad parandada laste tervist, arendada liikumist. Lapsed armastavad õuemänge, kuulavad mõnuga muusikat ja oskavad selle järgi rütmiliselt liikuda.
3. Ehitusmängud - liiva, klotside, spetsiaalsete ehitusmaterjalidega, arendavad lastes konstruktiivseid võimeid, toimivad omamoodi ettevalmistusena tööoskuste edasiseks valdamiseks;
4. Rollimängud - mängud, milles lapsed jäljendavad täiskasvanute igapäevaseid, töö- ja ühiskondlikke tegevusi, näiteks mängud lasteaiale, haiglale, tütardele-emadele, kauplusele, raudteele. Ainemängud arendavad lisaks hariduslikele eesmärkidele ka laste initsiatiivi, loovust, vaatlemist.

Küsimus arutamiseks:
Mis mänguasi peaks olema?
(Vanemate vastused)

Üldistamine:
1. Esteetiline.
2. Ohutu (värvi, materjali kvaliteedi osas).
3. Arendada.
4. Meelelahutage last.

Mänguasjade tüübid.
1. Reaalset elu esindavad mänguasjad - nukud, loomakujud, mööbel, majapidamistarbed, jalutuskärud jne.
2. Tehnilised mänguasjad - erinevad transpordiliigid, mitmesugused konstruktorid.
3. Mänguasjad on lõbusad. Naljakad kujundid loomadest, loomadest, meestest. Näiteks jänku, kes mängib trummi, või tormav kukk.
4. Spordi- ja mootorimänguasjad: pallid, keeglid, rõngaheited, erinevad ratastoolid, kõvad, hüppenöörid, jalgrattad.
5. Didaktilised mänguasjad - värvilised sissekanded, piludega kuubikud, püramiidid, pesitsevad nukud, mosaiigid, mõistatused, loto jne.
6. Muusikalised mänguasjad - kõristid, kellad, kellad, klavereid esindavad piibud, balalaikad ja muud muusikariistad.
7. Teatrimänguasjad - bi - ba - bo nukud, näputeater, lauateater.
8. Mänguasjad loova kujutlusvõime ja eneseväljenduse arendamiseks: pliiatsid, värvid, plastiliin, mitmesugused käsitsitöö komplektid, niidid, värviline paber, liim jne.

Need mänguasjad arendavad kõnet, fantaasiat, õpetavad lapsel rolli võtma.

Praktiline osa “Mängime koos”.
Harjutus "Alustan ja jätkad"
- "mäng on ..."
Mäng on (lõbus, huvitav, põnev ...).

Mäng "Neljas ekstra".
Mäng loogilise mõtlemise arendamiseks.
1. Kask, kuusk, vaher, pappel. (Kuusk on okaspuu)
2. Roos, nelk, maikelluke, gladiool. (Maikelluke kasvab metsas)
3. Pesa, sipelgapesa, linnumaja, urg. (Inimese tehtud linnumaja)
4. Krokodill, kaelkirjak, elevant, hirv, sebra. (Krokodill elab vees ja maal)

Mängud köögis
- Ja nüüd mängime veel natuke. Palun kõigil osaleda. Oleme teile küsimusi ette valmistanud. (Vaasis on voldikuid küsimustega.)
- Kogu pere veedab köögis palju aega, eriti naised. Kas arvate, et laps leiab sealt midagi teha? Mida saab laps teha järgmiste materjalidega? (vanemad tõmbavad vaasist märkmeid)
(Muusika kõlab, vaas liigub ringis. Muusika peatub, vastab sellele, kelle käes vaas leiti. Soovijad saavad vastust täiendada.)
1. "Munakoored"
Purusta kest tükkideks, mida laps saab sõrmedega hõlpsasti kätte võtta. Kandke kartongile õhuke plastiliini kiht - see on taust ja kutsuge oma last seejärel muster või joonis koorest välja panema.
2. "Tainas"
Skulptuurid, mida iganes soovite. Lase lapsel sellest taignast mänguasju, nukkudele toitu skulptuure teha või lihtsalt mäleta oma pastakates. Seda kilekotti pakitud tainast saab pikka aega külmkapis hoida.
3. "Pasta"
Kujundeid ja värve uurides asetage lauale või paberilehele uhked mustrid. Valage kaussi erinevat tüüpi pasta (kestad, spiraalid, torud) ja kutsuge oma last neid sorteerima. Lugege koos lapsega, kui palju igat tüüpi pastat kausis oli. Lisaks saab torupastat nöörile nöörida, saate helmeid. Samal ajal treenitakse peenmotoorikat.
4. "Manna ja oad"
Segage teatud kogus, pakkuge manna seast ube.
5. "Herned"
Vala herned ühest klaasist teise. Sorteeri: herned, oad
6. "Hercules"
Valage teraviljad kaussi ja matke sinna väikesed mänguasjad. Las ta leiab selle.
7. "Erinevad väikesed teraviljad"
Kutsu last joonistama laudjas pilte. Väga väikeste laste jaoks lusikatäis teravilja kausist kaussi.
9. "Ühekordsed tassid"
Võite sisestada üksteise sisse, teha erineva kõrgusega püramiide.
10. "Klopi peksmise eest"
Valage kaussi vesi, pisut šampooni ja asetage valamu. Asetage laps valamu äärde toolile ja laske neil vahtu üles töötada.

Oleme nüüd veendunud, et saate lapsega köögis mängida.

Nõuanne vanematele.
1. Harjutamine on mängimiseks oluline. Mängige lastega nii tihti kui võimalik!
2. Tervitage kõiki tundeid, kuid mitte ühtegi käitumist.
3. Toetage laste jõupingutusi eakaaslastega heade suhete säilitamiseks.
4. Pöörake erilist tähelepanu mittemängivatele lastele.
Lapsega mängimine õpetab meid:
Räägi lapsega tema keeles;
Ületada lapse üle valitsev tunne, oma autoritaarne positsioon (ja seega ka egotsentrism);
Taaselustada lapselikke jooni endas: spontaansus, siirus, emotsioonide värskus;
Avastada õppimisviis mudelite jäljendamise, emotsionaalse tunde, kogemuste kaudu;
Armastada lapsi sellistena, nagu nad on!

Ja lõpetuseks tahan teile öelda: mängime oma lastega nii tihti kui võimalik. Pidage meeles, et mäng on teie lapse füüsilise, vaimse ja emotsionaalse heaolu tugevdamise suurepärane allikas. Avastage oma lapsega maailm!