Lecke típusa: új tudás felfedezésének lecke
Az óra célja:feltételeket teremt az új anyagok tudatosságához és megértéséhez, a hallgatók egyedi jellemzői szerint.
feladatok:
- Nevelési:feltételek megteremtése Leo Tolstoy munkájának megismeréséhez, megtanulva megtalálni a szöveg legfontosabb gondolatát; hozzájárulnak a szöveges készségek kialakulásához, a műfajok megkülönböztetésének képességéhez
- Fejlesztés: fejleszteni kell a hallgató és megértő képességét a beszélő beszédében; logikai gondolkodás, olvasási technika és beszéd, képzelet.
- Nevelés: a kommunikációs tulajdonságok ápolása; formálják saját oktatási tevékenységeik önértékelését; ápolja a tiszteletet és az együttérzést a családdal szemben.
Tervezett eredmények (tárgy):
- navigáljon a szövegben, határozza meg a fő gondolatot, használja a verbális kifejezőképesség eszközeit.
Meta tárgy:
elsajátítani a munka megértésének módszereit, felépíteni a beszédmondásokat, kiemelni a lényeges információkat a szövegben, felépíteni az érvelést;
Személyes eredmények: elsajátítják az alapvető készségeket a munka értékelésében, az osztálytársak válaszai az oktatási tevékenységek sikerének előre meghatározott kritériumai alapján.
A kognitív tevékenység szervezésének formái: csoportos, páros, frontális, egyéni munka.
Tantermi felszerelés: EFU; interaktív tábla, laptopok minden hallgató számára, multimédia bemutató, leírás, olvasó.
Színpad | Tanári tevékenységek | Diák tevékenységek | UUD |
1. A tevékenységhez való önrendelkezés. Org pillanat | Célja:
felkészíteni a hallgatókat a munkára, hozzájárulni a kognitív tevékenység fokozásához. Megkezdjük az irodalmi olvasás óráját. |
Felkészülés a munkára Mosolygót tettek a létrára |
L: az oktatási tevékenység motívumainak fejlesztése és a tanulás személyes jelentésének kialakulása; R: fogadja el és mentse el az edzési feladatot |
- Értékelje meg azt a hangulatát, amellyel jött az órára. Azt javaslom, hogy megoldja a rejtvényt az óra elején. Melyik nélkül ezen a világon A „My Family” dal megszólal. Szavak és zene Alexander Ermolov |
Találd ki a rejtvényt Hallgassa meg a dalt, és nézze meg a képernyőt. |
||
2. SLA | "Hogyan érted, miért unatkozik a lánynak, mi hiányzott neki ahhoz, hogy boldog legyen?" | Válaszold meg a kérdést | |
2. A tudás frissítése és a tevékenységek nehézségeinek kiküszöbölése | Célja: fokozzák a hallgatók tudását., azonosítsák a jellemző gyengeségeket.
1. A táblára kattintással megjelenik az utasítás: Leckét a híres L.N. író szavaival szeretném kezdeni. Tolstoi, aki azt mondta: Boldog az, aki boldog otthon. / L.N. Tolstoi / Hogyan érti Tolstoi szavait? Szerinted mit fogunk olvasni ma? 2. Dolgozzon csoportokon a kártyákon2. függelék Javaslom, hogy emlékezzen azokra a művekre, amelyeket ebben a részben olvasunk, és hogy ezek csoportokban működjenek. |
Feladatok elvégzése, az egyéni képességek oktatása oktatási tevékenységre, mentális műveletekre és oktatási készségekre. 1 hallgató elolvassa az állítást Válaszoljon a kérdésekre CSOPORTOKBAN DOLGOZNAK A csoport egyik diákja elolvassa a feladatot, egy másik elolvassa a választ, a harmadik az interaktív táblán ellenőrzi a végrehajtás helyességét. |
K: oktatási együttműködés tervezése: P: jelölje ki a lényeges információkat a szövegben, állítsa össze az érvelést |
3 | Igazolás | ||
3. Az oktatási probléma megállapítása. | Célja:problematikus helyzetet teremt a hallgatók számára az óra célkitűzéseinek meghatározása érdekében
Hány kártya marad nyitva? Miről beszél? Mi marad nyitva? Ki sejtette, mit fogunk csinálni az órában? Milyen feladatokat fogunk meghatározni? |
Válaszolj a kérdésekre. Célok kitűzése, az óra témájának megfogalmazása. |
R: elfogadják, megértik és megoldják az óra oktatási feladatait, megtervezik oktatási tevékenységeiket, hogy kifejezzék gondolataikat (K). |
4. Projekt felépítése nehézségekből | Célja:szervezi a hallgatók tevékenységeit a problémás helyzet tanulmányozására.
1. Az „Atya és fiai” mű első olvasása a tanár által. Hallgassa meg L. Tolstoy „Apja és fiai” mesét. Hallgatás közben gondolkozzon ki és miről szól ez a munka? |
Készítsen egy tervet a cél elérése érdekében, és határozza meg az eszközöket (algoritmus, modell stb.) | megérteni, elfogadni és menteni az oktatási feladatot (P), hallgatni fülébe a tanár által készített alkotást (P), meghallgatni és kivonni a szükséges információkat (P) részt venni az olvasott (K) kollektív megbeszélésében |
2. Feldolgozza a szöveget.
Miről szól ez a munka? Magyarázza el, miért veszekedtek a fiak? Mit mondott az apa fiainak? Magyarázza el, miért nem tudták megtörni a seprűt, de egyszerűen megtörték a rudat? |
Válaszok kérdésekre (hogy mindig békében és harmóniában kell élnünk). |
||
3. A mű másodlagos olvasata:
Nyissa meg az elektronikus tankönyvet a 83. oldalon. Olvassa el a munkát. Gondolj arra, hogy mely műfajhoz tartozik ez a mű. |
Zümmögő olvasás. | ||
Olvasás után: Milyen műfajhoz tartozik ez a mű? Bizonyítsuk be, hogy ez egy mese. Mondd el, mit kellene gondolnom? Olvassa el azokat a szavakat, amelyek tartalmazzák a fabula fő gondolatát? |
Válaszok kérdésekre |
||
5. Fizminutka a szem számára | Célja:
biztosítson feltételeket a fáradtság enyhítéséhez, segítse a gyermekeket tevékenységeik átváltásában. esernyők MODERN TANÁCS PORTÁL http://easyen.ru |
Végezzen szemgyakorlatokat | |
6. Kezdeti konszolidáció. | Célja:
felhívja a figyelmet a szöveg átdolgozására, az analitikus munka szükségességére, a munka mélyebb holisztikus felfogására, a koherens szóbeli beszéd és a logikus gondolkodás fejlesztésére.
1. A munka újraolvasásának és elemzésének motivációja. Dolgozzon deformált szöveggel. 3. függelék |
Oldja meg a tipikus feladatokat az algoritmus hangos kiejtésével. pontatlanságok keresése a szövegben PÁROS MUNKA |
megértik az olvasott tartalmát, felépítik a tárgyra vonatkozó érvelést (P), elvégzik a szintézist az egész rész összeállításáért, összehasonlítják (P), elfogadják, megértik és megoldaják az óra tanulási feladatait (P), gyakorolják ellenőrzést cselekedeteik felett (P), részt vesznek egy kollektív beszélgetésben (NAK NEK). |
L. N. Tolsztoj.
Atya és a fia Apa megparancsolta fiainak, hogy éljenek a világban; nem engedelmeskedtek. Ott van megrendelt hoz egy seprűt és azt mondja: “Törje el!” Nem számít, mennyit megpróbáltnem tudott törni. Aztán az apa kikapcsolta a seprűt és elrendelte, hogy törje el egy botot. Könnyen megtörték a rudakat egyenként. Apa azt mondja: „Szóval te vagy: ha együtt Élni fogsz, senki sem fog nyerni fog; és ha veszekedsz, de külön-külön, mindenki könnyen elpusztít téged. ” Más szavakkal megváltozott a szöveg jelentése? Miért nem változtat? |
Az egyik hallgató elolvassa a szöveget a kártyáról, a másik pedig az EFU-ban ellenőrzi az eredeti példányt. A szavak szinonimák helyébe |
||
2.
Dolgozzunk közmondással.
Állítsa vissza a közmondást. ELLENŐRIZNI az interaktív táblán. Hogyan érti meg a jelentését? Megfelel ez a közmondás a mesékhez? 3. Kifejező olvasás 2-3 hallgató hallgatása. |
Egyéni munka laptopokon.
A jó testvériség édesebb, mint a vagyon. Egyéni munka Készítsen kifejező olvasatot a feljegyzés alapján az EFU-ban |
||
7. Önálló teszt a szabványnak megfelelő önteszttel. | Célja:szervezi a hallgatók tevékenységeit az új ismeretek alkalmazásában.
2. Mit utasított az apa, hogy hozza? 3. Mi a szinonimája a béke, mód, egyhangúság szavaknak? 4. A boldogság az, amikor nagy, barátságos, gondoskodó, szerető ........... 5. Az olvasott mű hősai. 6. Folytassa a közmondást: „Nem szükséges kincs, ha a család…” 7. Mi az olvasott mű műfaja? |
CSOPORTOKBAN DOLGOZNAK Független munka a kártyákon. |
ellenőrzést gyakorol cselekedeteik felett (P), valósítsa meg a kognitív feladatot (P), navigáljon a szövegben és a tankönyvben (P), kivonja a szükséges információkat (P), |
5. SLA | JELÖLJE BE.(A képernyőn - válaszok a keresztrejtvényre) Olvassa el a kapott szót vízszintesen. És mi a legenda? |
Végezzen önellenőrzést a szabványhoz képest. Fejezzék ki véleményüket. |
|
8. További olvasmány. | Célja:
kognitív képességek fejlesztése, érzelmi reakcióképesség műalkotás olvasásakor, erkölcsi tulajdonságok fejlesztése, a nők iránti tisztelet. Ma megtanulunk egy másik műfajt. És Ivan Fedorovich Pankin „Az anyák legendája” című munkája segíteni fog nekünk. Az EFU legenda hangfelvételének hallgatása. |
fogalmazjon meg egy egyszerű következtetést az olvasottról (P), vegyen részt az olvasott (K) kollektív megbeszélésében, lépjen kapcsolatba kommunikációval, kifejezze álláspontját, hallgassa meg másokot, tartsa be a kommunikáció szabályait (K) | |
KÉRDÉSEK meghallgatás után: Milyen érzéseket váltott ki ennek a műnek az olvasása? Hogyan kell viszonyulnunk az anyákhoz? Ki tudja már mondani, mi a legenda? A meghatározások olvasása az olvasóban Megerősítették-e feltételezéseidet? |
Hallgassa meg a hangot, és hallgassa meg a kérdéseket Az egyik hallgató hangosan olvas, a többi a tankönyvet követi |
||
9. A tevékenység tükrözése (összesen) | Célja: lehetőséget ad a gyermekeknek a múlt tartalmának megismerésére, a saját munkájuk hatékonyságának értékelésére az órában.
Milyen feladatokat állítottunk fel az óra elején? Megcsináltad? Dolgozzunk a bemutató diával: Mit tanultál a mai leckéből? Köszönöm a leckét! |
Saját értékelést végeznek saját oktatási tevékenységeikről, összevetik a célt és az eredményeket, valamint a megfelelés mértékét. Hangulatjelek a létrán |
megítélni az erkölcsi tulajdonságok értékét (K), véleménycserét az osztálytársakkal az olvasott művekről (K) |
6. SLA | Mi lehet drágább egy család számára?
Mi lehet drágább egy család számára? |
A verset egy korábban felkészített hallgató olvassa. | |
10. Házi feladat. | - Otthon azt javaslom, hogy teljesítsd választható feladatok: Készítsen egy szöveget, amelyben elmondja, hogy szereti anyját, milyen szokatlan; Olvassa el az „Anyák legendája” oldalt, és írjon kérdéseket az osztálytársak számára; Rajzoljon illusztrációkat a kedvenc epizódjaira. |
Írjon házi feladatot egy naplóba |
Tolstoi mese „Atya és fiai” egy tanulságos narratívája a rokonság és egység hatalmas erejének. Apák és fiak örök konfrontációját, testvérek harcát és a lelki társtól való értelmetlen lemondást követő munka.
Fable "Apa és fiai"
Az apa megparancsolta a fiainak, hogy harmóniában éljenek; nem engedelmeskedtek. Tehát elrendelte, hogy hozzanak egy seprűt, és azt mondta: „Törje el!”
Nem számít, mennyire harcoltak, nem tudtak megtörni. Aztán az apa kikapcsolta a seprűt és elrendelte, hogy szakítsa meg az egyik botot. Könnyen megtörték a rudakat egyenként.
Az apa azt mondja: „Szóval te vagy: ha egyetértésben élsz, senki sem fog érvényesülni ellened; és ha veszekedsz és mindent elkülönítesz - mindenki könnyen elpusztít téged.
Tolstoi „Atya és fiai” fabula erkölcse
A „Atya és a Fiak” fabula erkölcse a felszínén fekszik, és a fentiek utolsó mondatában található: a család, ahol egyenként készen állsz arra, hogy „megharapja” a „torok” elkövetőit, soha nem fog törni és vereséget szenvedni a szerencsétlenség miatt. A család a legfontosabb dolog, amelyet egy ember kap az életútján. Ha benne uralkodik a bizalom, a kölcsönös segítség és a szeretet, akkor a sérelmek csak az egység és a közös küzdelem következő szakaszává válnak, amelynek eredménye mindig csak győztes kiáltás.
Az „Atya és fiai” mesék elemzése
A „Atya és fiai” fabula jelentésének megismerése érdekében a szerző úgy döntött, hogy rejtett képeket használ, amelyekben mindenki kétségtelenül látja magát. A mese a testvérek ellenségeiről szól, akiknek megbékélő oldala apává válik, és bölcs és tanulságos leckét adott egy nem törött teljes seprű példáján, és könnyen legyőzhető részein.
Sajnos a világ tele van igazságtalansággal, irigységgel és a hatalom és a gazdagság örök harcával. Gyakran elárulva a káros befolyást, sokan elfelejtik az élet valódi értékeit és prioritásait. Természetesen a családi eszmék és alapelvek fontosságáról és mély értelméről, a családi kapcsolatok kohéziójáról és az erős vérölelésről beszélünk.
A „Atya és fiai” fabula erkölcsi alkalmazása nemcsak a szerző által adott kontextusban alkalmazható, ami még finomabbá és mélyebbé teszi a munkát: a munkában, a barátságban, az emberek egy csoportja által létrehozott bármilyen társadalmi világban fontos, hogy csapat legyen!
Az apa megparancsolta a fiainak, hogy harmóniában éljenek; nem engedelmeskedtek. Tehát elrendelte, hogy hozzanak egy seprűt, és azt mondta: „Törje el!”
Nem számít, mennyire harcoltak, nem tudtak megtörni. Aztán az apa kikapcsolta a seprűt és elrendelte, hogy szakítsa meg az egyik botot. Könnyen megtörték a rudakat egyenként.
Az apa azt mondja: „Szóval te vagy: ha egyetértésben élsz, senki sem fog érvényesülni ellened; és ha veszekedsz és mindent elkülönítesz - mindenki könnyen elpusztít téged.
"Atya és fiai" fabula
Gyakran előfordul, hogy a nővérek és testvérek inkább veszekednek, mint barátok, féltékenyek a szülőkre, játékokat és később ruhákat, dolgokat és egyéb anyagi javakat osztanak meg. Időnként az udvarban, iskolában vagy szakmában lévő barátokkal több közös vonásunk van, mint a vér rokonaival.
Ugyanakkor a család az energiaforrás, az alap, amely táplál bennünket, segít felállni a lábunkon, az álom felé mozogni és általában fejlődni.
Az, hogy az egyes családok teljes mértékben és gyorsan végre tudják hajtani az összes tervét, nagyrészt annak köszönhető, hogy maga a család milyen barátságos és erős, amire az „Atya és fiai” fabula erkölcsi céljainak kitalálása szolgál.
A „rendes seprű” kicsi, de nagyon híres példájában látjuk, hogy az erők kombinációja segíthet és megvédi a rokonokat, és senki sem legyőzheti egy ilyen családot. És ha külön élsz - az ellenség gyorsan legyőzi mindegyiket.
Komplex valóságunkban, ahol sok nehézség, nehézség és probléma merül fel, csak együtt lehet túlélni és valamit elérni az életben!