Mada

Pastabos, kaip piešti apvalų čiuvašų lizdų lėlių šokį. Pamokos „Juokingos lizdinės lėlės“ santrauka (vyresnė grupė). Svečiai dalyvavo praktinėje projekto dalyje

Pastabos, kaip piešti apvalų čiuvašų lizdų lėlių šokį.  Pamokų užrašai

supažindinti vaikus su liaudies meno tema, rusų amatininkų gaminiu - lizdine lėlė; ugdyti vaikų muzikinius ir kūrybinius gebėjimus; formuoti gramatiškai taisyklingą kalbą, ugdyti estetinį skonį.

Parsisiųsti:


Peržiūra:

Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė įstaiga švietimo įstaiga

darželis Starye Tuymazy savivaldybės rajono kaime

Baškirijos Respublikos Tuymazinsky rajonas

Abstraktus

organizavo švietėjišką veiklą

edukacinėje srityje „Meninė ir estetinė raida“

skyrius " Įvadas į meną. Vizualinė veikla»

Teminė piešimo pamoka: „Rusijos matrioškos apvalus šokis“

Amžiaus grupė: jaunių grupė

Atlikta:

Auklėtojas

Kulambetova Elvira Gatufovna

kaimas Starye Tuymazy 2018 m

Tikslas: supažindinti vaikus su liaudies meno tema, rusų amatininkų gaminiu - lizdine lėlė; ugdyti vaikų muzikinius ir kūrybinius gebėjimus; formuoti gramatiškai taisyklingą kalbą, ugdyti estetinį skonį.

Užduotys:

Švietimas:

Išmokti teptuku piešti įvairaus storio taškus ir linijas; ugdyti gebėjimą dirbti su guašu, atskirti daiktus pagal dydį;

Praturtinti žodyną ir suaktyvinti žodžius vaikų kalboje: matrioška, ​​medinė, juokinga, dažyta, rožinė, rusų liaudies žaislas, sarafanas ir kt.

Švietimas:

Padėti vaikams susikurti idėją apie rusų liaudies žaislą (matriošką).

Ugdykite kūrybinius ir pažintinius gebėjimus, vaizduotę, kalbą, dėmesį, smulkiosios motorikos įgūdžius rankos, atliekant ritmiškus judesius pagal muziką;

Skatinti individualią vaikų saviraišką produktyvios kūrybinės veiklos procese, rodant iniciatyvą renkantis raštą ir spalvų gamą.

Švietimas:

Ugdyti meninį skonį, tikslumą piešiant, kantrybę atliekant darbus.

Išlaikyti norą aktyviai bendrauti ir išsikalbėti; skatinti džiaugsmingus jausmus iš bendrų aktyvių veiksmų.

Švietimo sričių integravimas: meninis ir estetinis vystymasis, pažintinis vystymasis, socialinis ir komunikacinis vystymasis, kalbos raida, fizinis vystymasis.

Vaikų veiklos rūšys: žaidimai, komunikacinis, edukacinis ir tiriamasis, produktyvus, muzikinis ir meninis, skaitymas.

Planuojami ikimokyklinuko integracinių savybių ugdymo rezultatai:rodo emocinį reagavimą į amžių atitinkantį muzikos kūrinį, aktyviai kuria individualią kompoziciją piešinyje „Rusiškos matrioškos apvalus šokis“, dalyvauja vaikų darbelių parodoje, pokalbyje su mokytoja pristatant matriošką, klausosi JI eilėraščio. Pečnikovas „Lėlė Matrioška yra elegantiška, graži...“.

Medžiagos ir įranga: lenta, molbertas, IKT, skirtingų dydžių lėlės lizdavietės, matrioškos ruošiniai ir dažytos matrioškos, raudonos, geltonos, žalios spalvos guašas, šepečiai, stiklinės vandens, servetėlės, matrioškų ruošiniai su pieštu veidu, muzikinis animacinis filmas „Matrioškos“.

Pamokos eiga.

I. Įvadinė dalis

Vaikai stovi puslankiu.

Sveikinimai

Pedagogas: Žiūrėkite, vaikai, šiandien turime svečių! Pasisveikinkime visi kartu.

„Sveiki rankos - ploji, ploja, ploja;

Sveikos kojos - viršuje, viršuje, viršuje;

Sveiki svečiai!

Pedagogas: -Vaikai, pažiūrėkite, kokia graži dėžutė. O kas jame slypi, atspėsite žiūrėdami animacinį filmuką

Rodomas animacinis filmas „Matrioška“

Vaikai: Matryoshka.

Auklėtojas : (supratau). Teisingai, tai lėlė matrioška – rusų liaudies žaislas, Rusijos simbolis

Pokalbis „Matrioška atvyko pas mus“

Pedagogas: Pažvelkime į mūsų svečią Matryošką iš arčiau.

„Aš esu lizdinė lėlė, aš esu apvali! Aš visada šypsausi net su vaikais kaip draugai. Gimiau kaime ir man labai sekėsi. Skruostai putlūs, ji pati apvali. Ir ant galvos yra skara, kaip ryški gėlė. Bet aš atėjau pas tave ne vienas, o su seserimis ir draugais.

Pedagogas: Kur jos, tavo draugės – seserys?

Vaikų atsakymai:( viduje, kitoje lizdinėje lėlėje, jie pasislėpė)

Pedagogas:

„Lėlė matrioška stovi ant lango su ryškiu sarafanu, o visa šeima matrioškoje, kaip mediniame name“. Atidarykime „Matriošką“ ir pažiūrėkime, kas yra viduje.

Vaikai, pažiūrėkite į mūsų seseris matrioškas: visos matrioškos labai mėgsta savo įvairiaspalvius drabužius: jos visada nuostabiai, labai ryškiai ir gražiai nudažytos. Vaikai, ar jums patinka šie žaislai? Kas jums ypač patiko ir įsiminė Matrioškoje?

Vaikų atsakymai: (taip, man patinka)

Vaikų atsakymai:( ji graži, ryški, visada besišypsanti, elegantiška, rožinė, linksma, dažyta, apkūni, medinė)

Pedagogas: Vaikai, ką dėvi Matryoshka?

Vaikų atsakymai:( šalikas, prijuostė, sarafanas, švarkas)

Kiekvienas vaikas perduoda matriošką kitam vaikui, apžiūri, paaiškina, kas jam ypač patiko ir įsiminė apie lizdą lėlę.

Pedagogas: Taip. Jie yra kilnūs žaislai, sulankstomi ir gerai pagaminti. Matrioškos lėlės garsios visur, mums jos labai patinka.

Žiūrėkite, vaikai, visos lizdinės lėlės yra skirtingų dydžių.

Kas yra ši lizdinė lėlė? - Didelis!

Kokia čia matrioška? - Mažas!

Lauko žaidimas „Didžioji matrioška ir mažoji matrioška“

Mokytoja parodo didelę lizdinę lėlę – vaikai pakelia rankas aukštyn, parodo mažą – vaikai pritūpia. Pakartokite 3-4 kartus.

Piešimas.

Pedagogas: Puiku, vaikai! Tačiau pas mus atvyko ir daugiau lizdinių lėlių.

Mokytojas išima iš dėžutės lėlės ruošinius.

Žiūrėk, ar šios lizdinės lėlės liūdnos? Kodėl manote? (vaikų atsakymai).

Auklėtojas : Ką mes darome? Kaip būti? Kaip aprengti lizdines lėles? Sarafanus siūlau puošti lizdinėmis lėlėmis.

Matrioškos sarafano dekoravimo seminaras.

Auklėtojas : Kviečiu jus į dirbtuves, dabar tapsite menininkais. Koks modelis tinka sarafanų dekoravimui? Šią pasirinkau savo matrioškai.(Ant molberto jis nupiešia raštą, sudarytą iš skirtingo storio ir spalvų juostelių bei taškelių, atkreipdamas vaikų dėmesį į tai, kad linijos storis priklauso nuo šepečio spaudimo laipsnio.)Pažiūrėk, ką aš sugalvojau. Matrioška tapo dar laimingesnė, o savo lizdines lėles nudžiuginsite papuošdami jų sarafanus.

Prieš piešdami
Reikia ištiesti pirštus.
Kumščiai nesugniaužti - sugniaužti,
Kumščiai atkišo ir sugniaužė.
Dabar patrinkite delnus
Mes šiek tiek kalbame vienas apie kitą.
O dabar meistrai
Visiems laikas kibti į darbą.

Vaikai pagal muziką puošia lizdines lėles.

Pedagogas: Prisiminkime, kaip laikyti teptuką.(Mokytojas parodo vaikams, kaip taisyklingai laikyti teptuką, Tapydamas mokytojas pasirūpina, kad vaikai paimtų pakankamai dažų, pašalintų perteklių nuo stiklainio krašto, kruopščiai nuplaukite teptuką, neaptaškytų vandens ir neperžengtų kontūro.)

Individualus darbas: dirbdami pagirkite vaikus ir prireikus suteikite pagalbą.

Pedagogas: Pažiūrėkite, kokios laimingos lėlės lizdus. Jie jums labai dėkingi ir kviečia šokti su lėlėmis matrioškomis iš animacinio filmo.
(Apima „Matryoshka“ vaizdo įrašą, vaikai atlieka judesius pagal dainos žodžius).

Atspindys.

Vaikų piešiniai rodomi lentoje.

Pedagogas: Vaikai, pažiūrėkite, kokie ryškūs sarafanai ir nėra nei vieno panašaus. Visos lizdinės lėlės pasirodė nepakartojamos! Kokie gražūs raštai! Jūs visi labai sunkiai dirbote.

Pedagogas: Vaikai, kas atėjo pas mus? Ar jums patiko žaisti su lizdinėmis lėlėmis? Ar jums patiko puošti lizdines lėles?

Kaip atrodė lizdinės lėlės po to, kai jas nutapėme?

Auklėtojas : Puiku, vaikai! Paplokime vieni kitiems rankomis už gerai atliktą darbą. O jie padėjo lizdus lėlėms ir linksminosi su jomis.

Lėlė Matryoshka yra elegantiška ir graži.

Lėlė Matryoshka - Rusijos šypsena.

Matryoshka žaislas, mums visiems tavęs reikia,

Matryoshka yra visų laikų draugas!

L. Pečnikovas.


Makhonina Oksana Viktorovna
Darbo pavadinimas: mokytojas
Švietimo įstaiga: MDOU DSKV vaivorykštė Nr. 1
Vietovė: Nižnija Salda
Medžiagos pavadinimas: Sudėtinga pamoka jaunesnės grupės vaikams
Tema:"Matryoshka rusiškas apvalus šokis"
Paskelbimo data: 07.02.2017
Skyrius: ikimokyklinis ugdymas

"Matryoshka rusiškas apvalus šokis"

Sudėtinga pamoka

antros jaunesnės grupės vaikams

sudaryta Makhonina O.V.

Rūšys

vaikų

veikla:
žaidimai, komunikacinis, pažintinis-tyrimas, produktyvus, muzikinis ir meninis, skaitymas.
Pamokos trukmė: 20 min

Tikslas:
išmokti piešti įvairaus storio taškus ir linijas; ugdyti gebėjimą dirbti su guašu, atskirti daiktus pagal dydį; ugdyti estetinį skonį suteikiant vaikams galimybę savarankiškai pasirinkti piešinio spalvą; praktikuoti bendruosius vystymosi pratimus, vaikščioti; išmokti atlikti ritmiškus judesius pagal muziką.
Planuojami rezultatai:
Rodo susidomėjimą atlikti žaismingų fizinių pratimų kompleksą, emocingai reaguoja į amžių atitinkantį muzikinį kūrinį „Matrioškos“, aktyviai kuria individualią kompoziciją piešinyje „Matrioška rusų apvalus šokis“, dalyvauja pokalbyje su mokytoju gavus pažinti lizdines lėles ir vaikiškų darbelių parodoje, klausosi
Medžiaga

įranga:
žaislai (įvairių dydžių kubeliai, lėlės, lizdinės lėlės), molbertas, tuščios lėlės nupieštu veidu ir nupiešta matrioška, ​​guašas, šepečiai, vatos tamponai, stiklinės vandens; krepšiai, suvenyrinės lėlės; elementai liaudies kostiumai- sarafanai, šalikai, kepurės. Rusų liaudies muzikos „O tu mano baldakimas“, „Matrioška“, muzikos įrašymas į USB atmintinę. Yu Slonova, žodžiai. L. Nekrasova.
Preliminarus darbas:
žaidžia su matrioškomis, žiūri į jų raštus.
Pamokos eiga
Vaikai prisijungia prie grupės prie muzikos. Mokytojas atkreipia vaikų dėmesį į stalą, kuriame yra įvairių žaislų. Ji parodo juos po vieną ir užduoda klausimus.
Pedagogas:
Vaikinai, ar jums patinka jūsų žaislai?
Vaikai
atsakymas:

Pedagogas:
Paskambinkime jiems (rodo)
Vaikai
chore jie vadina: kamuolys, mašina, tamburinas, kubas, lėlė...
Auklėtojas.
Mūsų grupėje yra dar vienas žaislas, apie kurį jie sugalvojo tokią mįslę:
Paslaptis
. Draugės yra skirtingo ūgio, jos nėra panašios, jos visos sėdi viena šalia kitos, bet yra tik vienas žaislas? (matrioška)
Vaikų atsakymas.

Auklėtojas.
Teisingai, tai lėlė matrioška (išima matriošką). Štai kokia ji elegantiška! Vaikai žiūri į ją.
Auklėtojas.
Vaikinai, lizdinė lėlė atėjo mūsų aplankyti neįprastu, magišku būdu (barškučiai)
Kaip manai, kas jos viduje barška? Atkreipia vaikų dėmesį, kad viduje kažkas yra. Kviečia vaikus prieiti arčiau stalo ir pažiūrėti, kas ten yra. Jis atidaro lizdą lėlę, o ten yra dar viena ir kita. (Taku ėjo draugės, jų buvo vos kelios: dvi matrionos, trys matrioškos ir viena matrioška) Sustiprina vaikų „vienas-daug“ žinias. Ar galite parodyti, kur yra didžiausios ir mažiausios lizdinės lėlės? (vaikai rodo) Puiku, jūs atlikote užduotį.
Auklėtojas.
Išdykusios lėlės ir linksmos draugės mėgsta žaisti slėpynių. Žaidimas „Slėpynės“ Turiu vieną lizdinę lėlę trijuose maišuose. Kas gali liesdamas rasti mažiausią? (vaikai atlieka užduotį) Puiku! Jūs atlikote šią užduotį. Ar galite susitvarkyti su kitu? Mokytoja atveda vaikus prie stalo, ant kurio stovi mediniai lizdinių lėlių ruošiniai.
Faktas yra tas, kad jie į mūsų darželį atnešė lizdines lėles, kurių gamykloje nespėjo nupiešti. Pažiūrėkite į juos (rodo tuščią matriošką). Ir veidas nupieštas, ir nosinaitė nudažyta, ir suknelė iš paprasto balto audinio. Lėlės taip įsižeidžia, nes jų draugės (rodo į žaislus) turi tokius gražius apdarus. Padėkime savo draugams? Vaikai. Taip! Tačiau prieš pradėdami dirbti, ištieskime pirštus. Surengtas pirštų gimnastika„Dideli ir maži“ buvome maži, pirštai sulenkti, prispausti prie delno Staiga pradėjo tiesėti, žaismingi, judesio „žibintai“ O kokie draugiški. Sukabinkite abiejų rankų pirštus, delnai suspausti. Vaikai sėdi prie stalų.
Auklėtojas.
Čia sukiojasi lėlės, kurios žiūri į tave. Jūs pasirenkate lizdinę lėlę, papuošiate sarafaną. Kaip manote, koks modelis tinka puošti sarafaną? Šią pasirinkau savo matrioškai. (ant molberto jis nupiešia raštą, sudarytą iš juostelių ir taškų). Pažiūrėkite, ką aš padariau, Matrioška net tapo laimingesnė. O tavo lizdinės lėlės vis dar liūdnos. Papuoškite jų sarafanus. (vaikai atlieka piešinį. Mokytojas kontroliuoja darbo metodus, teikia pagalbą turintiems sunkumų, skatina vaikus). Pažiūrėkite, kokios laimingos lėlės lizdus. Jie jums labai dėkingi ir kviečia mus apsilankyti.

3. Pratimų rinkinys:

„Eime aplankyti lizdų lėlių“
Ėjimas kolonoje po vieną. 
„Papuošime kambarį balionais“
I.p. – stovint, delnai šalia burnos kamuoliuko pavidalu. 1-2-3-4 - pūskite į delnus, palaipsniui juos paskleiskite ir parodykite, kaip pripučiamas kamuolys. 5-6 – mesti įsivaizduojamą kamuolį į viršų. 7-8 – grįžkite į pradinę padėtį. 
„Matrioškos mėgsta švarą, parodykime švarias rankas“.

I.p. – stovi, nuleidęs rankas. 1-2 – ištieskite rankas į priekį. 3-4 – pasukite juos delnais aukštyn ir žemyn. 5-6 – grįžkite į pradinę padėtį. 
„Padėkime padengti stalą lizdinėms lėlėms“
Mokytojas duoda vaikams kubelius, po vieną kiekvienam. Vaikai stovi ratu. I.p. - sėdi, rankose laiko kubą. 1-2 – pasukite į kairę, įdėkite kubą. 3-4 – grįžti į IP. 5-6 – pasukite į dešinę, paimkite kubą. 7-8 – grįžti į IP. 
"Grįžtu namo"
Ėjimas kolonoje po vieną.
Auklėtojas.
Vaikinai, pažiūrėkite, kokios elegantiškos lizdinės lėlės mus sveikina! (rodo į stalą, ant kurio stovi vaikų nupieštos lėlės lizdeliai)
O dabar galite šokti (pasiūlo pasipuošti linksmam šokiui, vaikai puošiasi ir šoka pagal rusų liaudies melodiją lizdinėms lėlėms) Mes, lėlytės, labai mėgstame įvairiaspalvius drabužius. Patys audžiame ir verpame, patys ateisime į svečius.
Auklėtojas
: (dainuoja, vaikai dainuoja kartu ir atlieka judesius, kaip rodo mokytoja) Mes lizdus lėlytes - tai mažieji! Žiūrėk, mes turime raudonus batus. Mes lizdą lėlės - tai mažieji, mes turime rausvus skruostus. Mes lizdą lėlės - tai trupiniai, štai, mes turime ryškias nosines. Rankos ant diržo. Skambant muzikai, vaikai atlieka pritūpimus su posūkiais į dešinę ir į kairę. Rankos ant diržo. „Rinkimo“ judesys: pakelkite koją į priekį, uždėkite ant piršto ir pasukite ant kulno. Užbaikite judesį trimis žingsniais. Tą patį pakartokite su kita rankos koja ant diržo. Skambant muzikai, vaikai atlieka pritūpimus su posūkiais į dešinę ir į kairę. Patrynęs skruostus. Rankos ant diržo. Skambant muzikai, vaikai atlieka pritūpimus su posūkiais į dešinę ir kairę, posūkius į dešinę, rankomis sugriebia už nosinių galiukų.
Auklėtojas.
Štai kaip mums buvo smagu! O jie padėjo lizdus lėlėms ir linksminosi su jomis. Mokytoja apsirengia matrioškos kostiumu ir iš mugės visiems vaikams išdalina skanėstus (šokoladines lėles).
Ant avinų, ant bulių, visi su dovanomis rankose Lėlė Matryoshka yra elegantiška ir graži. Lėlė Matryoshka - Rusijos šypsena. Matryoshka žaislas, mums visiems tavęs reikia. Matryoshka yra visų laikų draugas!

Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinio ugdymo įstaiga Darželis "Martynas"

(parengiamoji grupė)

Parengė: mokytoja Ermolaeva Nina Vasilievna, muzikos vadovė Petukhova Tatjana Alekseevna. Taiga

Programinės įrangos užduotys:

Švietimas:

  • Supažindinti vaikus su dekoratyvinės ir taikomosios dailės suvokimu per muziką ir piešimą;
  • Pristatykite lėlę Semyonovskaya matryoshka;
  • Įtvirtinti gebėjimą naudoti netradicines piešimo technikas tapant lizdines lėles.

Švietimas:

  • Ugdykite estetinį suvokimą ir vaizduotę;
  • Ugdyti vaikų kūrybinius ir kūrybinius gebėjimus.

Sveikata:

  • Dirbdami stebėkite vaikų laikyseną.

Švietimas:

  • Ugdykite pagarbą liaudies amatininkų darbui.

Metodai: Žaidimas, vaizdinis, žodinis, praktinis.

Technika: autentiško žaislo apžiūra - lėlių lizdas, algoritmas, pokalbis, literatūrinis žodis, mįslė, smulkmenos, fiziniai pratimai, paaiškinimai, paskatinimas, savarankiška vaikų veikla, naudojimas įvairios technikos piešimui, įsitraukimui į charakterį.

Medžiaga ir įranga:

Demonstracija: Matryoshka žaislas, algoritmas , molbertas.

Dozavimas: popieriniai trafaretai lizdinės lėlės, guašo dažai raudonos, mėlynos, žalios spalvos, drėgnos servetėlės, vatos tamponai.

Įranga: ekranas su lizdinės lėlės aplikacijomis.

Muzikinis akompanimentas: stereo sistema, garso kasetė su rusų liaudies muzika.

Žodyno darbas: kalboje naudokite Semenovskaya Matryoshka apibrėžimų žodžius (linksmas, džiaugsmingas, tapytas, suvenyrinis, juodabrakis...) su Maksimu U., Ramilu H.. Praturtinkite vaikų žodyną žodžiais: suvenyras, dažai, pumpurų grandinėlė.

Savarankiškas darbas: padėti sunkiai vaikams piešti.

Parengiamieji darbai: dekoratyvinės ir taikomosios dailės objektų apžiūra, mini paroda in darželis, skaitant literatūrinius žodžius apie rusų amatus.

Pamokos eiga:

Skamba rusų liaudies melodija „Lauke buvo beržas“ . Muzikos fone...

Pedagogas: Sveiki, vaikai, sveiki!

Šiandien parsivežiau nuostabų stebuklą
Nuostabus stebuklas, nupieštas,
Na, spėk. Kas tai yra?

(užmeta mįslę)

Yra tau vienas žaislas,
Ne arklys, ne petražolė.
Skaisčiai šilkine nosine,
Ryškus sarafanas su gėlėmis,

Ranka remiasi į medinius šonus.
Ir viduje yra paslapčių:
Gal trys, gal šeši.
Šiek tiek paraudo

(Vaikų atsakymai – rusiška lizdinė lėlė)

Žinoma, tai Matryoshka! Koks džiaugsmingas žaislas! Apie ją, taip pat apie liaudies herojai kuriamos legendos. Mūsų Matrioška žinoma ir mylima visame pasaulyje – nei vienas turistas nepaliks Rusijos be suvenyrinės lėlės.

Kaip manai, kiek metų Matryoškai? (vaikų atsakymai) Pasirodo, šiemet jai sukanka 120 metų. Su dideliu kruopštumu, rankomis pirmąją matriošką pagamino žaislų gamintojas Vasilijus Petrovičius Zvezdočkinas (rodo nuotrauką), o dailininkas Sergejus Vasiljevičius Maliutinas jį nutapė. Taip gimė medinė figūrėlė su rusišku sarafanu. Vienas iš menininkų sušuko: „Gera Matryona! Taigi medinė figūrėlė buvo vadinama Matryona, arba meiliai - Matryoshka. Yra įvairių Matryoshka lėlių.

Iš ko pagaminta lizdinė lėlė?
Vaikų atsakymai: Pagaminta iš medžio.
Matrioškos lėlės pagamintos iš medžio
Pedagogas: Kokia mediena?

Vaikų atsakymai: Iš beržo.
Matrioškos gaminamos iš eglučių.
Iš liepžiedžių gamina lėles lizdus.

Pedagogas: Padaryti lizdinę lėlę nėra lengva. Pažiūrėkite į algoritmą, kaip jis sudarytas.

(dirbkite pagal algoritmą „Matrioškų gamybos seka“ )

Pedagogas: Ką pirmiausia daro meistras?

Vaikų atsakymai: Darbo pradžioje meistras pasirenka medžio luitą.

Parenka medienos bloką, kad pradėtų dirbti.

Meistras pasirenka medžio luitą, iš kurio pagamins matriošką.

Vaikų atsakymai: Paruoškite dažus darbui.

Paruoškite dažus, reikalingus lėlės matrioškos dažymui.

Dailininkas pasirenka jam reikalingos spalvos dažus. Tada jis piešia lėlę matriošką.

Pedagogas: Ką jis daro nupiešęs matriošką?

Vaikų atsakymai: Padenkite jį laku, kad būtų tvirtumo.

Kad lizdinė lėlė būtų patvari, ji padengiama laku.

Kad matrioška nesugestų, ji padengiama blizgančiu bespalviu laku.

Pedagogas: Taigi mūsų linksmoji Matryoshka yra paruošta. Ši lizdinė lėlė kilusi iš Semenovo miesto, todėl jos vardas... (Semjonovskaja)

Kokias spalvas dailininkai naudoja tapyboje?

Vaikų atsakymai: Menininkai naudoja raudoną, mėlyną, žalią spalvas.

Norėdami dirbti, menininkai naudojasi skirtingos spalvos: raudona, geltona, juoda, mėlyna.

Tapyboje menininkai naudoja ryškias, sodrias įvairių spalvų spalvas.

Pedagogas: Kaip nudažyta Matrioškos prijuostė?

Vaikų atsakymai: Ji rankose laiko didelę rožių puokštę.

Puokštėje daug lapų.

Jis dengia beveik visą prijuostę.

Pedagogas: Kaip nudažyta nosinė?

Vaikų atsakymai: Krašteliai papuošti pumpurų ir lapų grandinėle.

Palei šaliko kraštą žiedinių pumpurų ir lapų grandinėlė.

Palei skarelės kraštą grandinėle nupiešti lapai ir žiedpumpuriai.

Pedagogas: Kaip manote, kokia galėtų būti Matrioška?

Vaikų atsakymai: Linksmi ir išdykę.

Žaismingas, džiaugsmingas.

Šventinis, malonus, meilus.

Elegantiškas, suvenyrinis ir kt.

Pedagogas: Matryoshka tapo puikiu keliautoju. Pradėkite kelionę aplink pasaulį iš Semenovo miesto. Ar jums patinka Semenovo lizdinė lėlė? Ar norėtumėte jį nudažyti?

(gaunamas vaikų sutikimas)

Pedagogas: Tada kviečiu jus į gamyklą, kurioje tapysite Semenovo lizdines lėles. Kaip galite piešti Matryoshka?

Vaikų atsakymai: Galite piešti pirštu.

Galite piešti matriošką naudodami "kišti" ir vatos tamponėliu.

Dažant lizdines lėles padės spalvoti ir pasteliniai pieštukai bei dažai.

Galite piešti plunksna arba antspaudu.

(Mokytojas siūlo fizinį lavinimą)

Fiziniai pratimai.

Prieš piešdami
Reikia ištiesti pirštus.
Indeksas ir vidurys
Bevardis ir paskutinis

Pasisveikinome su didžiuoju.
Dabar patrinkite delnus
Mes šiek tiek kalbame vienas apie kitą.
Kumščiai nesugniaužti - sugniaužti,

Kumščiai atkišo ir sugniaužė.
Taigi ištiesėme pirštus.
O dabar meistrai
Visiems laikas kibti į darbą.

"Ir aš pievoje" . Vaikai patys piešia lėles Matryoshka)

Meistrai, greitai kibkite į darbą
Drąsiai puoškite lizdines lėles
Pasirinkite bet kokį modelį
Kad džiugintų akį.

(Piešimo metu mokytojas primena vaikams patarles apie darbą.

Jei paskubėsite, prajuokinsite žmones.
Geras darbas gyvuoja du šimtmečius.
Įgudusios rankos nepažįsta nuobodulio.
Saulė dažo žemę, o darbas – žmogų.

Koks meistras, toks ir darbas.
Kiekvieno meistro darbas yra gražus.

Baigęs paveikslą, jis pateikia santrauką)

Šauniai padirbėta! Labai gražiai nudažytas. Tikri meistrai menininkai!

O pačios lizdinės lėlės yra meistrų meistrai: elegantiškos gražuolės, dainininkės ir šokėjos.

Šiandien mūsų namuose šventė,
Svečiai ploja rankomis.
Pažintis tęsiasi
Kur jūs, lizdinės lėlės?

(Matrioškos išbėga pagal muziką)

Ei, matrioškos besijuokiančios lėlės,
Dainuok keletą dainų!

(Vaikai dainuoja dainas pagal rusų liaudies melodiją)

1. Mes lizdus lėlės, mes draugės,
Keliamės anksti ryte,
Mes keturiese dainuosime dainas
Ir šokame keturiese.

2. Ir mums nereikia lovelių,
Nes pirmą valandą nakties
Mes miegame kartu, miegame kartu,
Visi miegame vienas kitame.

3. Draugės ėjo taku,
Jų buvo keletas:
Du matrionai, trys matrioškos
Ir viena Matrioška.

4. O, pas Matriošą
Gražios dukros!
Gražios dukros
Jie atrodo kaip ji!

5. Aš – Matrioška – suvenyras
Su dažytais batais,
Griaudėjo visame pasaulyje
Rusiška lėlė!

6. Meistras išdrožė mane
Iš beržo gabalo,
Kodėl aš raustu?
Skruostai kaip rožės.

7. Mūsų rusiška lizdinė lėlė
Nesensta šimtą metų!
Grožiu, rusų talentu
Visa tai yra paslaptis.

8. Mūsų Rusija yra puiki,
Ir mūsų žmonės yra talentingi.
Apie mūsų gimtąją Rusiją, amatininkus
Žodis sklinda po visą pasaulį.

(Skamba rusų liaudies melodija „Lauke buvo beržas“ . Muzikos fone...)

Pedagogas: Praėjo daug metų, bet Matryoshka vis dar yra mėgstamiausias vaikų žaislas. Ji puošia mūsų butus. Jį noriai dovanoja draugams kaip gerą prisiminimą. Tačiau rusiškos matrioškos esmė išlieka ta pati – meilė ir draugystė.

Literatūra.

  1. Averyanova A.P. Vaizdinė veikla darželyje (klasės). Mozaika – sintezė, 2001 m.
  2. Alekhin A.D. Matryoshka lėlės. Paveikslėlių knyga. Maskvos Malysh leidykla, 1988 m.
  3. Komarova T.S. Liaudies menas ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdyme Maskvoje. Rusijos pedagogų draugija, 2005 m.
  4. Skorolupova O.A. Susitikimas su vaikais ikimokyklinio amžiaus su rusų liaudies menais ir amatais. Maskva. Scriptorium, 2003 m.
  5. Solomennikova O.A. Kūrybiškumo džiaugsmas. Maskva. Mozaikos sintezė, 2005 m.
  6. Alekhin A.D. Matryoshka lėlės. Paveikslėlių knyga. M. leidykla "Kūdikis" , 1988.
  7. Berestovas V.D. Matryoshka eilėraščiai. Knyga-žaislas. Leidykla "Kūdikis" M. 1982 m.
  8. Tufkreo R., Kudeiko M. Idėjų rinkinys. Maskva. Linka-Press, 2004 m.
  9. Nikitina A.V. Netradicinės technikos piešimas darželyje. Sankt Peterburgas KARO, 2007 m.
  10. Redagavo Kazakova R. G. Piešimas su ikimokyklinio amžiaus vaikais Netradicinės technikos, pamokų scenarijai, planavimas. Maskva. Kūrybinis centras Sfera, 2004 m.

Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė įstaiga
ugdymo įstaiga „Darželis Nr. 10 „Žemčužinka“
Granitny kaimas, Novoorsky rajonas, Orenburgo sritis

Integruota pamoka
V jaunesnė grupė
"MATRESHEK RUSSIAN RUND DANCE"

Pedagogas:
Žiltsova

Svetlana Anatoljevna

2015 m
p. Granitas

Programos turinio įgyvendinimas švietimo sritys: meninis ir estetinis vystymasis (piešimas), " Kalbos raida», « Fizinis vystymasis"," Meninis ir estetinis vystymasis (dainos klausymas).

Vaikų veiklos rūšys: žaidimai, komunikacinis, pažintinis-tyrimas, vizualinis, muzikinis, suvokimas grožinė literatūra ir folkloras

Mokytojo tikslai: išmokti teptuku piešti įvairaus storio taškus ir linijas; ugdyti gebėjimą dirbti su guašu, atskirti daiktus pagal dydį; ugdyti estetinį skonį suteikiant vaikams galimybę savarankiškai pasirinkti piešinio spalvą; išmokti atlikti ritmiškus judesius pagal muziką.

Planuojami rezultatai- taikiniai ikimokyklinis ugdymas; rodo susidomėjimą žaidimu lauke, rodo emocinį reagavimą į amžių atitinkantį muzikos kūrinį („Linksmosios matrioškos“. Muzika Yu. Slonova, ss. L. Nekrasova), aktyviai kuria individualią kompoziciją piešinyje „Matrioškos rusų raundas“. Šokis“, dalyvauja vaikų darbelių parodoje, pokalbyje su mokytoja susitikus su matrioška, ​​klausosi L. Pečnikovo poemos „Lėlė Matrioška elegantiška, graži...“

Medžiagos ir įranga: žaislai (įvairių dydžių lėlės, kubeliai, lizdinės lėlės). Flanelgrafas, figūrėlės flanelgrafui (matrioškos ruošinys ir dažyta matrioška), dažai, teptukai, stiklinės vandens, servetėlės, matrioškų ruošiniai su pieštu veidu, molbertas, krepšiai, garso įrašas „Juokingos lizdinės lėlės“ (muzika Yu. Slonovo žodžiai, žodžiai L. Nekrasova ).

Preliminarus pasiruošimas:žaisti su lizdinėmis lėlėmis, žiūrėti į jų raštus.

Įvairaus ūgio draugai

Bet jie atrodo panašūs

Jie visi sėdi vienas šalia kito,

Ir tik vienas žaislas.

Pažvelkite į mūsų žaislus ir raskite atsakymus į mįslę tarp jų.

Teisingai, tai lizdinės lėlės.

Jie tokie elegantiški! Visi tokie panašūs vienas į kitą. Kaip manote, ar tai mama ir dukros, ar tai seserys (Vaikų atsakymai)

v/l: Ar galite parodyti, kur yra didžiausia lizdinė lėlė? Kur yra mažiausia lizdinė lėlė? Puiku, atlikote užduotis. Turiu vieną lizdinę lėlę trijuose maišuose. Kas gali liesdamas rasti mažiausią? Ir didžiausias? (vaikai atlieka užduotis). Šauniai padirbėta! Ir jūs atlikote šią sunkią užduotį: ar galite susidoroti su kita? Faktas yra tas, kad jie į mūsų darželį atnešė lizdines lėles, kurių gamykloje nespėjo nupiešti. Pažiūrėkite į juos (prie flanelgrafo pritvirtina tuščią matriošką). Ir veidas nupieštas, ir nosinaitė nudažyta, ir suknelė iš paprasto balto audinio. Lėlės taip įsižeidžia, nes jų draugės turi tokius gražius apdarus. Ar padėsite savo draugams?

Pirštų žaidimas:

Esame linksmos lizdinės lėlės, plojančios rankomis

Turime batus ant kojų – rodomasis ir vidurinis pirštai eina palei stalą

Mūsų spalvinguose sarafaniuose jie sujungia delnus

Mes atrodome kaip seserys, susikibusios už rankų pilyje.

Koks modelis tinka dekoruoti sukneles? Šią išsirinkau savo lizdinei lėlei (ant molberto jis piešia raštą iš įvairaus storio ir spalvų juostelių bei taškelių, atkreipia vaikų dėmesį į tai, kad linijos storis priklauso nuo spaudimo laipsnio teptuku ). Pažiūrėk, ką aš sugalvojau. Matrioška tapo dar laimingesnė. O tavo lizdinės lėlės vis dar liūdnos. Pavogti jų sukneles. (vaikai eina prie staliukų, piešia. Mokytojas kontroliuoja darbo metodus, suteikia pagalbą turintiems sunkumų, padrąsina baigiančius papildomų detalių piešinį).

Pažiūrėkite, kokios laimingos lėlės lizdus. Jie jums labai dėkingi ir kviečia mus žaisti.

Stende eksponuojami vaikų piešiniai.

V/l: Kaip smagiai praleidome laiką. O lizdinės lėlės yra pas mus.

Lėlė Matryoshka yra elegantiška ir graži

Lėlė Matryoshka - Rusijos šypsena.

Matryoshka žaislas, mums visiems tavęs reikia

Matryoshka mergina visiems laikams!

L. Pečnikovas.

Olga Prikhodko
„Apvalus linksmų lizdų lėlių šokis“. Pamokos santrauka apie meninę veiklą (dekoratyvinis piešimas) vidurinėje grupėje

Programos užduotys:

Supažindinkite vaikus su matrioška kaip savotiškas liaudiškas žaislas (kūrybos istorija, bruožai išvaizda Ir dekoro) .

Mokytis nupiešk iš gyvenimo matriošką, kuo tiksliau, patobulinta forma, proporcijos ir dizaino elementai "drabužiai" (gėlės ir lapai ant sijono, prijuostės, marškinių, šaliko).

Ugdykite akį, spalvos, formos, ritmo, proporcijų pojūtį.

Ugdykite domėjimąsi liaudies kultūra ir estetiniu skoniu.

Preliminarus darbas:

Susipažinti skirtingi tipai liaudies dekoratyviai- taikomoji dailė. Svarstymas, apklausa ir palyginimas lizdinės lėlės. Piešimas ir spalvinimo siluetus lizdinės lėlės.

Medžiagos, įrankiai, įranga.

Popieriaus lapai baltas, paprasti ir spalvoti pieštukai, skirti kontūro brėžinys, guašo dažai, teptukai, indeliai vandens, popierinės ir medžiaginės servetėlės.

Du ar trys lizdinės lėlės skirtas naudoti užsiėmimas kaip savotiškas.

Stalas su gėlių ornamento elementais.

1. Organizacinė dalis.

G. Lagzdyno eilėraščio skaitymas vaikams „Septynios nutapytos gražuolės“:

Ant raižytos trobelės verandos

Išėjo gyvos draugės:

Septynios nutapytos gražuolės!

Viskas su nėriniais

Visi dėvi spalvingas prijuostes,

Septynios raudonos, septynios didelės akys!

Kokie tų merginų vardai?

Mediniai žaislai?

Iš septynių liko penki!

Iš penkių staiga tapo trys!

Ir iš trijų? Vienas, žiūrėk!

Kur slepiasi draugės?

Tie, kurie išėjo iš trobelės?

Vaikinai, šiandien pas jus atvyko neįprastas svečias. Kas čia? (rodo matrioška)

Kaip atspėjote, kas tai yra? matrioška? (Vaikų atsakymai) Matrioška sužinojo kad darželyje tai labai juokinga: čia jie groja, dainuoja, šoka ir nori su tavimi susidraugauti. (Matryoshka kviečia žaisti)

Žaidimas – O, kokie žmonės?

O, kokie tai žmonės? eina su matrioška?

O, kokie tai žmonės? eina su matrioška? (Vaikai seka matrioška)

Tu matrioška nežiovuok, geriau susilaukti vaikų. (Vaikai pabėga Matrioška juos vejasi)

Vaikinai, matrioška Man labai patiko žaisti su tavimi. Bet ji nori turėti daug merginų - lizdinės lėlės kad turėtum su kuo žaisti, imk apvalus šokis. Vaikai, ar norite padėti? matryoshka ir nupiešti jai daug merginų?

(Vaikų atsakymai).

V-l: Dabar jūs tapote tikrais meistrai: "Pasukite į dešinę arba į kairę, pavirsite meistrais"

V-l: Eik į savo vietas (vaikai atsisėdo). Dar kartą atidžiai pažiūrėkite matrioška, atminkite, kad semiamės iš gyvenimo, lyg būtume žaislų kūrėjai, vadinasi, gausime seserys matrioškos, panašus į mūsų matrioška. Taip jie piešia, jei nori būti labai tikslūs. nupieškite tą objektą kurią jie mato. Atkreipkite dėmesį į savybes jos matrioškos – kūno formos, veido bruožai, "drabužiai" Ir gražus modelis. Matrioškos lėlės mūsų piešiniai turėtų atrodyti tikroviškai – dažyti, elegantiški ir juokinga.

Kokius drabužius dėvite? lizdinės lėlės? Ką jie dėvi?

Sarafanai, šalikai.

Kaip puošiami drabužiai lizdinės lėlės? Kokias spalvas menininkas naudojo kada piešė drabužius ant lizdinių lėlių?

Ir ką tu galvoji, lizdinės lėlės liūdnos ar laimingos? Kaip tu atspėjai?

Taip, mūsų lizdinės lėlės, juokinga, šypsosi. Tai matyti iš akių ir šypsenos.

(darbo etapai)

Rodyti seką piešti matrioškas(iš gyvenimo):

žiūrėdamas į lėlę matriošką, padėdami jį veidu į save;

imk paprastą (arba spalva) pieštukas, nupieškite ore lėlę matriošką, per atstumą, kad prisimintumėte kontūrus "skaičiai";

galvojame, kaip geriausia įdėti popieriaus lapą; padėkite popieriaus lapą ant stalo vertikaliai;

padaryti eskizą (eskizas) pieštuku, apačioje "supjaustyti" ovalus mūsų matrioška nenukrito ir neatrodė kaip stiklainis;

"suknele" matrioška su sarafanu, prijuostė ir šalikas; patraukite rankas ant kūno šonų arba ant skrandžio;

Pieškite spalvotais pieštukais "veidas"- apvalios akys ir burna;

Paimame dažus ir puošiame elegantišką matrioška gražūs gėlių raštai.

Vaikai stato popieriaus lapus vertikaliai, ima paprastus ar spalvotus pieštukus ir, pasitikrindami su gamta, daro eskizus. Tada vaikai atlieka darbelius su guašo dažais. Mokytojas pataria remtis lentele su augalų elementų parinktimis.

3. Baigiamoji dalis.

Vaikinai, matrioška ačiū, kad padėjote jai susitikti su draugais.

Parodos dizainas "Juokinga apvalus šokis» iš piešinių lizdinės lėlės.

Kūrinių analizė: atkreipkite dėmesį, kaip tiksliai perteikiami bendrieji kontūrai ir proporcijos lizdinės lėlės, dekoracijos "drabužiai".