Особисте життя

Презентації по пізнавальному розвитку дошкільнят. Презентація на тему "розвиток пізнавальних інтересів дошкільників". Пізнавальний розвиток у підготовчій групі

Презентації по пізнавальному розвитку дошкільнят. Презентація на тему

Тетяна Григорян
Конспект НСД по пізнавальному розвитку з використанням презентації на тему «Дім»

Група: старша

Вихователь: Григорян Т. А.

Тема: «Дім»

Заняття: інтегрована освітня діяльність

завдання:

Пізнавальний розвиток.

Формувати елементарні уявлення про житло людини і розвитку в будівництві будинку, через розповідь вихователя, дитячу презентацію і презентацію педагога.

Мовленнєвий розвиток.

Продовжувати розвивати вміння підтримувати бесіду, висловлювати свою точку зору, зв'язно відповідати на поставлене запитання.

Худ. творчість

Закріпити вміння підбирати деталі споруди самостійно, використовувати предмети-заступники; формувати досвід діяльності втілення задуму в будівництві, розвивати конструктивні здібності, уяву;

Фізичний розвиток

Домагатися впевненого і активного виконання основних елементів техніки руху, розвивати координацію рухів

Соціально - комунікативний розвиток

Виховувати ініціативність і самостійність в мовному спілкуванні з оточуючими, спонукати до творчої активності, самостійності та ініціативності;

Педагогічна мета:

Форми організації пізнавальної діяльності: індивідуальна, колективна.

Технології: інтерактивні, інформаційні.

Матеріали та обладнання: Устаткування для демонстрації презентації, ілюстрації для відображення схеми будови будинку, конструктори різного виду.

Можливі бесіди для більш розгорнутого освоєння теми: архітектура, будівельні професії

Організаційний момент (встановлення емоційного контакту)

- Послухайте уривки з пісень і вгадайте, про яких вони звірів?

Скажіть, будь ласка, а ви знаєте, де вони живуть? Як називаються їх житла?

Де живе людина?

ДІТИ слухають і відгадують: ведмідь, вовк, лисиця.

Відгадують житла звірів (барліг, лігво, нора, людини (будинок).

- Для чого потрібні вдома?

Я пропоную вам подивитися, якими бувають вдома.

Що спільного у всіх будівель, що є у всіх будинків?

Давайте спробуємо скласти схематичне зображення будинку самостійно.

ДІТИ:Відповідають на питання «для чого людині потрібен будинок?» (Сховатися від вітру, дощу, снігу, сонця)

Дах, стіни, вікна, двері.

За бажанням, одна дитина складає схематичне зображення будинку на дошці, інші діти з рахункових паличок на своїх столах.

Але такі будинки, які ми бачимо зараз, були не завжди. Ви знаєте, де жили наші предки, первісні люди?

Правильно, спочатку люди жили в печерах,

А потім люди стали жити в куренях.

Чому людина не залишився жити ні в печері, ні в курені?

Правильно. І людина навчилася будувати будинки з дерева, так з'явилися перші хати.

Людина побудував дерев'яний будинок, з дахом, вікнами та дверима, грубкою з трубою ...

Будинок став зручний і більш практичний - дерев'яні колоди зберігали тепло. Зайшовши в будинок, закривали двері, щоб холод не проникав у помешкання.

А сучасні будинки з чого будують, які вони?

Чому люди стали будувати такі будинки?

ДІТИ: У печерах.

Холодно, можуть обвалитися камені, дим від багаття, міг зруйнуватися від сильного вітру або від нападу великого звіра)

Кам'яні, багатоповерхові

Вони міцніші і в них міститься багато людей.

А хто будує будинки, ви дізнаєтеся з цієї загадки:

Цегла кладе він в ряд,

Будує садок для дітей

Чи не шахтар і не водій,

Будинок нам збудує. (Будівельник)

Фіз. хвилинка «Будуємо дім».

Раз два три чотири п'ять. (Діти виконують стрибки на місці)

Будемо будувати і грати.

Будинок великий, високий будуємо. (Встають на носочки і тягнуться руками вгору)

Вікна ставимо, дах кроєм.

Ось який гарний будинок! (Показати руками вікно, дах-зімкнуть руки над головою)

Буде жити в ньому старий гном.

Ось і ви зараз станете "будівельниками" для свого будинку. А яким ви бачите свій будинок? Давайте намалюємо, той будинок про який ви мрієте.

Публікації по темі:

Ігри для розвитку дрібної моторики рук з використанням природного матеріалу в корекційній роботі з дошкільнятами Дрібна моторика - це узгодження руху пальців рук, вміння «користуватися» цими рухами. Головний мозок, руки, артикуляційний апарат.

Конспект НСД з використанням презентації «Бережи природу сам, навчи і тат, і мам» Мета: Формувати уявлення дітей про нерозривний зв'язок людини з природою і причини її забруднення Завдання: 1. Формувати вміння дітей.

Конспект логопедичного заняття «Прогулка по зоопарку» з використанням мультимедійної презентації Диференціація звуків [р] - [р "] в словах і пропозиціях. Корекційно - освітні цілі. Уточнення, активізація та актуалізація словника.

Конспект логопедичного заняття з автоматизації звуку [Р] з використанням презентації «Подорож з Русалочкой» Тривалість заняття: 30 хвилин. Тип заняття: фронтальне корекційна заняття. Мета: Автоматизація вимови звуку «Р» в словах ,.

Конспект НСД «Красуня осінь» з використанням презентації Безпосередньо-освітня діяльність в групі дітей 4-5 років на тему «Осінь - красуня!» Мета: розширювати знання дітей про осінь.

Конспект НСД з використанням презентації «Знайомство з музичними інструментами та їх звучанням». Конспект безпосередній освітньої діяльності по художньо-естетичному розвитку «Знайомство з музичними інструментами.

Психологи стверджують, що дошкільний вік сензитивен для пізнавального розвитку. Після семи років ми скільки завгодно будемо розвивати мислення дитини, але це буде лише його тренування, накопичення знань, так як основні розумові операції вже закладені і розвинені. Тому пізнавальний розвиток по ФГОС в ДОУ займає пріоритетне місце.

Як буде мислити доросла людина, безпосередньо залежить від того, як були використані ресурси пізнавального розвитку дошкільнят.

Традиційно наш народ з величезною увагою ставився до здоров'я, виховання та навчання дітей. Від того, яку освіту отримають діти, залежить міць і процвітання будь-якої держави. Безперервність і взаємозв'язок всього ланцюга освіти від дошкільної ланки до вищого навчального закладу - запорука успішного майбутнього. Важливо, щоб діти, які у перший клас, мали хороші базові знання. Отримати їх вони можуть в дитячому садку. Бажано, щоб всі майбутні першокласники пройшли дитсадкові підготовку і отримали рівний старт для шкільного життя.

З 1 січня 2014 року в Росії прийнятий і введений в дію Федеральний державний стандарт дошкільної освіти - ФГОС ДО. Він вирішує множинні завдання навчання і виховання. Одна з них - пізнавальний розвиток дошкільників. Пізнавальний розвиток починається з народження і триває все життя. З питань «Що таке» і «Хто такий?» - бере початок пізнання світу.

Важливу роль в пізнавальному розвитку дошкільнят грає оволодіння ними систематизованими знаннями, так як вони дають великий ефект в розвитку розумової діяльності дитини, впливають на розвиток способів його пізнавальної діяльності.

Дитина - це маленький дослідник і експериментатор. Основні риси дитячої поведінки - це отримання нових, цікавих для нього знань, допитливість, спостережливість, самостійність.

Цілі і завдання пізнавального розвитку дошкільнят по ФГОС

Пізнавальний розвиток по ФГОС в ДОУ включає такі завдання:

  • знайомство з навколишнім світом. Це космос, Всесвіт, жива і нежива природа;
  • виховання любові до своєї Батьківщини. Діти повинні знати гімн, герб, прапор і їх значення. Мати уявлення про історію Вітчизни, пишатися малою батьківщиною;
  • розширення знань про себе, про будову тіла;
  • виховання культури відносин, толерантності.

Методичні прийоми в навчанні

При роботі з дошкільнятами, важливо знати, що діти краще засвоюють інформацію, якщо заняття проходять в ігровій формі - легко і весело. При підготовці до заняття, необхідно підбирати цікаві теми, робити короткі конспекти занять, заходів та ігор, намагатися використовувати різні доступні ідеї і матеріали з навколишнього середовища, включаючи світ тварин і квітів, будівельних об'єктів і речей. Природні елементи і художні матеріали дозволяють дітям розвивати уяву і досліджувати природу різних предметів, які вони можуть щодня спостерігати навколо себе.

Пізнання в дитячому садку слід розширювати через такі основні методи і форми:

  • настільні і дидактичні ігри;
  • читання казок і оповідань;
  • спостереження;
  • трудові доручення;
  • сюжетно-рольові ігри;
  • будівельні гри;
  • індивідуальна робота;

Від групи до групи ускладнюються завдання і розширюються використовувані прийоми. У будь-якому віці потрібно підтримувати дослідницький інтерес і активність дитини.

У молодших групах діти звикають до життя в дитячому саду. Малюків привчають брати активну участь на заняттях і в іграх. Їх пізнавальний розвиток в ДОУ відбувається в спостереженнях і організованих іграх.

Пізнавальний розвиток у середній групі

До початку середньої групи малюки стають більш самостійними. У дітей проходить криза трьох років. З 3 до 5 років дитина розвивається в багатьох аспектах: фізично, емоційно, соціально. Однак найбільше помітно когнітивний розвиток, так як в мозку дитини постійно утворюються нові логічні зв'язки, а також зміцнюються старі. Вони починають грати не поруч, а разом. Період впертості змінюється бажанням бути хорошим. Діти дуже цікаві. У цьому віці їх не дарма називають «чомучками».

Основні пізнавальні навички - уміння групувати предмети за певною ознакою, спостерігати, передбачати хід подій, розуміти причину і наслідок - закладаються саме в цьому віці, і необхідні для подальшого розвитку. Пізнавальний розвиток у середній групі проходить більш насичено, ніж у молодшій. З чотирирічку починають проводити різноманітні досліди та експерименти.

Відповідно до ФГОС ДО, дітей продовжують знайомити з навколишнім світом:

  • Закріплюються знання про овочі та фрукти. Дітей вчать виділяти ознаки, форму, колір, смак, поверхня овочів і фруктів.
  • Знайомлять з працею сільських жителів на полях і фермах.
  • Закріплюють знання про диких і домашніх тварин і птахів, їх оселях і зимовище.
  • У процесі експериментування знайомлять з властивостями води, глини, піску, повітря, вітру, рослин.
  • Починають знайомити з деякими професіями.
  • Вчать виділяти ознаки пір року.
  • Знайомлять з життям рослин.
  • Діти вчать правила дорожнього руху.
  • Знайомляться з видами транспорту.

Пізнавальний розвиток у старшій групі

Пізнавальний розвиток дошкільнят по ФГОС на цьому етапі передбачає закріплення і розширення знань:

  • про різні предмети;
  • про пори року, їх красі і неповторності;
  • про явища природи, катаклізмах, стихійних лихах;
  • про профілактику хвороб, травмах, про надання першої допомоги;
  • про безпечне поводження з побутовою технікою;
  • про поведінку на вулиці, з незнайомцями, в транспорті.

Вихователі зацікавлюють дітей різними видами занять. Це і етюди, і гри, і бесіди. У міні-етюді дитина може стати зернятком, яке посадили, поливали, берегли. А потім зернятко перетворилося в колосок. Фантазії немає меж! Мета - викликати бажання придумувати у дитини. Але для цього у нього повинен бути певний багаж знань. Тому пізнавальний розвиток у старшій групі переплітається з розвитком мови, художньою літературою та ознайомленням з природою.

Пізнавальний розвиток у підготовчій групі

Діти підготовчої групи, випускники - гордість будь-якого дитячого садка. Скільки праці, любові, терпіння і знань вклали вихователі в кожної дитини! Протягом усього навчального року пізнавальний розвиток в підготовчій групі ускладнюється і поглиблюється.

До закінчення дитячого садка у дітей має з'явитися бажання вчитися в школі і повагу до рідної мови:

  • щеплена культура поведінки між хлопчиками і дівчатками, між дітьми і дорослими;
  • діти повинні познайомитися з родоводом і історією своєї родини;
  • знати народні традиції, ігри, обряди, кухню;
  • пишатися своєю Батьківщиною.

Пізнавальний розвиток дошкільника в рамках ФГОС ДО

Цікаві пізнавальні області по ФГОС в ДОУ

Явища неживої природи

Велика увага для пізнавального розвитку в дитячому саду необхідно приділяти усвідомленого розвитку уявлень про явища в неживій природі, що дозволяють з'ясовувати закономірності і взаємозв'язку різноманітних явищ. Не потрібно використовувати складні, наукоподібні фрази, слід розповідати зрозумілою і доступною дітям мовою.

  • У воді тоне важкий або легкий предмети?
  • Чому магніт магнітить?
  • Що таке і звідки беруться сніг і лід?
  • Що трапиться, якщо принести в будинок сніг, а якщо забрати назад на вулицю?
  • Якщо земля кругла і крутиться, чому ми не падаємо і не валимося з неї?

Ці знання дають можливість сформувати найелементарніші знання дітей про склад речовин, про станах, в яких вони знаходяться: твердий, м'який, сипучий, в'язкий, плавучий, розчинний, крихкий. У старшому дошкільному віці діти повинні отримувати початкові знання про явища, що відбуваються в космосі, про Сонячну систему і про Місяць.

групування предметів

Уміння розділяти і групувати предмети за певною ознакою - одне з найважливіших базових когнітивних умінь. Щоб навчити дітей цього, можна використовувати різноманітні предмети - іграшки, кухонне начиння, їжу - і попросити малюків пояснити, чим вони відрізняються, а в чому схожі.

Наприклад, вони можуть сказати, що і яблуко, і апельсин - фрукти, але яблуко червоне, а апельсин - немає. Потім запропонуйте інші ознаки для угруповання - колір, розмір, призначення.

Якщо немає можливості використовувати реальні предмети - візьміть зображення, наприклад, спеціальні картки або виріжте картинки з журналів.

Причинно-наслідкові зв'язки

Діти люблять гри з водою, але мало хто з них сам зауважує, що одні предмети тонуть у воді, а інші ні. Молодшим вихованцям обов'язково сподобається вгадувати, які іграшки і предмети будуть триматися на поверхні, а які потонуть.

Використовуйте предмети різного розміру і ваги - зубочистку, камінчик, пластиковий стаканчик, шматок паперу. Обов'язково пояснюйте дітям, чому одні предмети втрималися на воді, а інші ні, але перш дозвольте їм здогадатися про причини самостійно.

Діти більш старшого віку оцінять трохи іншу гру: покажіть, як з глини або фольги (які зазвичай тонуть) зробити кораблик, який буде триматися на воді. Таким чином вони навчаться пов'язувати причину і наслідок, а цей навик дуже стане в нагоді їм в подальшому.

Явища живої природи

Величезне значення для пізнавального розвитку дошкільників має знайомство з явищами живої природи. В процесі ознайомлення дошкільників з явищами живої природи лежать дії дитини з реальними предметами і явищами. Вивчаючи матеріальні об'єкти, їх властивості та відносини, дитина постійно взаємодіє з ними. Таким чином, знання про те чи інше явище природи він отримає не як готовий факт, а як результат, набутий в процесі пошуків і роздумів. Досліджувані явища повинні не тільки спостерігатися з боку, але і піддаватися впливам з боку дитини. Дитина повинна бачити, чути і видозмінювати ці явища, виявляючи в них нові властивості і відносини.

Добре, міцно і надовго дитина засвоює нові знання, коли він чує, все сам бачить і сам взаємодіє з досліджуваним предметом.

Слід познайомити дітей з лупою, пінцетом та іншими інструментами, які допоможуть їм у спостереженнях за живою природою. В ході тематичних занять можна звернути їхню увагу на будову квітів, неоднорідну структуру каменів, прожилки на листі дерев. Нехай вони спробують здогадатися, для чого призначені ті або інші частини рослини або частини тіла комах, як вони утворюються. Дивно, які оригінальні припущення вони часом зроблять.

Проектно-дослідницька діяльність

Одним з основних напрямків пізнавального розвитку дошкільнят є проектна діяльність в дитячому садку.

Дослідницький метод - шлях до знань через самостійний творчий, дослідницький пошук.

З чого почати? Спільно з дітьми треба вибрати тему і скласти план роботи за проектом. Теми проектів повинні відповідати віку дітей, бути цікавими для них, змістовними, щоб кожен дошкільник зміг знайти в заданій темі будь-якої цікавить його аспект. Діти разом з дорослими визначають інтереси всередині теми, намічають пропоновані джерела інформації.

Тему вибрали? Ставиться проблема. У ній відбивається брак знань за обраною темою. В результаті діти спільно і самостійно будуть знаходити варіанти і способи для вирішення проблеми. При цьому застосовуючи вже існуючі у них знання, шляхом проб і помилок домагатися реального результату.

Цілі і завдання дають уявлення дошкільнятам про підсумки виконання проекту. Мета - це передбачуваний результат. А завдання - це певний за термінами результат. Чим ясніше ви ставите перед дитиною завдання, тим легше йому буде спланувати свою роботу за проектом, швидко, якісно її виконати і оцінити успіх проекту. Реалізовувати дитячі проекти необхідно через різні види дитячої діяльності. Також необхідно вчити дітей доводити розпочату проект до логічного кінця.

Після закінчення проекту у дітей з'являється радість, гордість за свою роботу і отриманий результат. Обов'язково потрібно дати можливість дітям пред'явити результат оточуючим його людям - презентувати проект. Презентацію проекту можна завершити виготовленням виробів, газет, книг або діти можуть показати і розповісти про свій продукт діяльності у вигляді складання оповідань, розвагах і спектаклях. Щоб спільна проектна діяльність дорослого і дітей була дослідницької - потрібно постійно підтримувати ініціативу дошкільнят, допитливість і стійкий інтерес до проблеми.

Постійно, як би граючи, потрібно вводити вихованців у різні ситуації, доступні для їх розуміння. Для того, щоб метод проектів був успішним необхідно обговорення поетапної роботи з усіма учасниками проекту, підбір необхідного матеріалу і підведення результатів спільної проектної діяльності. Проектно-дослідницька діяльність найкращим чином сприяє пізнавальному розвитку дошкільнят.

Якщо маленька людина отримає всебічне дошкільну освіту, не останню роль в якому грає пізнавальний розвиток в дошкільному віці, то в першому класі він легко впорається і з новою обстановкою, і з вимогами, і з навантаженням. Він буде впевненим у собі, самостійним і ініціативним. А це багато значить для успішної шкільного життя.

Вебінар "Про реалізацію принципів ФГОС дошкільної освіти" - відео

Виконала вихователь МБДОУ комбінованого виду №117 Ленінського району Морозкіна Ірина Федорівна 2013 р р Н.Новгород «Розвиток пізнавального інтересу у дітей старшого дошкільного віку в процесі експериментування з неживою природою». сайт

слайд 2

Основнаяобщеобразовательная програма ДОУ розроблена відповідно до ФГТ (наказ № 655 від 23.12.2009 р) Прийняття на засіданні педагогічної ради № 2 від 25.11.2010 г.і затверджена наказом завідувача

Основна мета діяльності ДНЗ: Створення оптимальних умов, що забезпечують повноцінне особистісний розвиток дитини, створення сприятливих умов для повноцінного проживання дитини дошкільного дитинства, формування основ базової культури особистості, забезпечення всебічного розвитку психічних і фізичних якостей відповідно до вікових та індивідуальних особливостей, підготовка дитини до життя в сучасному суспільстві.

слайд 3

Освітня галузь «Пізнання» .Задачи виховання і розвитку дітей.

Розвивати пізнавальний інтерес до природи, бажання активно вивчати природний матеріал: шукати відповіді на питання, висловлювати здогадки і припущення, евристичні судження. Розвивати пізнавальний інтерес до природи, про особливості існування тварин і рослин в співтоваристві, про взаємодію людини і природи. Розвивати пізнавальний інтерес до природи, використовувати різні способи перевірки припущень, застосовувати результати дослідження в різних видах діяльності. Розвиток навичок практичної діяльності по догляду за тваринами і рослинами ділянки дитячого саду і куточка природи. Підтримувати дітей в дотриманні екологічних правил. Виховувати моральні почуття, що виражаються в співпереживанні природі, і естетичні почуття, пов'язані з красою природного світу. Виховувати основи гумманно - ціннісного ставлення дітей до природи, через розуміння цінності природи, орієнтацію на надання допомоги живим істотам, збереження природних об'єктів найближчого оточення, прояв відповідальності за свої вчинки

слайд 4

● Визначається вимогами суспільства. ● Відображення актуальності в психолого-педагогічних дослідженнях: Н.Н.Подьякова, А.І.Савенкова, Л.А.Венгер, Н.А.Ветлугиной, І.Д.Зверева, Г. І. Щукіна, О.В.Дибіной , О.В.Афанасьевой, І.Е.Куліковской. ● Відображення актуальності проблеми з показників діагностики з даного питання. ● На початку навчального року було проведено аналіз рівня розвитку знань, умінь, навичок дітей старшого дошкільного віку по розділу програми «Дитина відкриває світ природи». Результати даного аналізу показали, що у дітей відсутні знання про властивості повітря, глини, скла та ін., Частково знають про їх призначення. Діти погано виокремлює суттєві особливості предметів, роблять помилки при угрупованню предметів. Таким чином, за результатами діагностики, я виявила, що діти не проявляють інтерес до експериментування, вважаючи за краще інші види діяльності; діти мало проявляли інтерес до пошукової діяльності, відсутній ряд навичок і необхідних компонентів для експериментування (вміння ставити мету, вибирати необхідний матеріал, планувати свої дії з матеріалом з спрямованістю на результат); пізнавальний інтерес виражений недостатньо; діти мало знають про властивості і якостях матеріалів неживої природи. Мета і завдання дослідження моєї групи була найбільш актуальна і в зв'язку з цим мною були визначені цілі і завдання, розроблено систему роботи з даного напрямку Актуальність даної проблеми

слайд 5

Моніторинг на початок 2012 -2013 г з розвитку експериментальної деятельностіпо методикою Л.М. Прохорової, Т.І.Бабаевой (крітерііоценкі рівня розвитку)

Проведений мною моніторинг виявив, що 16% дітей (4 людини) з високим рівнем знань показали, що мають досить глибокі знання, успішно застосовують їх в практичній діяльності. 36% дітей (9 осіб) з середнім рівнем знань. 48% дітей (12 осіб) з низьким рівнем знань (знання недостатні, застосовувати їх на практиці не можуть).

слайд 6

слайд 7

Мета роботи: Розвиток у дітей дошкільного віку пізнавальної активності, допитливості, прагнення до самостійного пізнання і размишленіюЗадачі:

Знайомити з різними властивостями речовин (твердість, м'якість, сипкість, в'язкість, плавучість, розчинність.) Розширювати уявлення дітей про фізичні властивості навколишнього світу. Розвивати уявлення про основні фізичні явища (відображення, магнітне тяжіння). Розвивати у дітей уміння користуватися приладами-помічниками при проведенні ігор-експериментів (мікроскоп, лупа, чашкові ваги, пісочний годинник і т.д.) розвивати вміння дітей слідувати певній структурі проведення експерименту: постановка, формулювання проблеми (пізнавальної задачі), висування припущень, відбір способів перевірки пропозицій, висунутих дітьми; перевірка гіпотез; підведення підсумків, висновки, фіксація результатів. Розвивати у дітей розумові здібності, розумові операції: аналіз, синтез, класифікація, порівняння, узагальнення, встановлення причинно-наслідкових зв'язків. Розвивати соціально особистісні якості: комунікативність, самостійність, спостережливість, елементарний самоконтроль і саморегуляцію. Формувати досвід виконання правил техніки безпеки при проведенні фізичних експериментів

слайд 8

Основні напрямки в роботі:

1. Створення предметно-розвиваючого середовища по експериментування. 2.Організація роботи з дітьми (визначення змісту, форм, методів і прийомів) 3.Організація взаємодії з сім'ями вихованців.

слайд 9

Предметно -розвивати середу

Обладнаний і оснащений центр експериментування, де створені умови для спільного і самостійного експериментування, розвитку пошукової активності дітей. Центр експериментування Підбір дитячої художньої літератури (казки, вірші, потішки) Ілюстрації, картинки ( «Пісок, глина, вода", "Звук", "Магніти», «Папір», «Світло», «Скло», «Гума» Дидактичні ігри алгоритми розповідання про предмети Матеріал підібраний з урахуванням вікових можливостей і рівня розвитку дітей.

слайд 10

(Перспективний план роботи з дітьми)

слайд 11

Традиційні методи Наочні (спостереження «За деревами в інеї», ілюстрації, перегляд відео презентацій про досліджуваних явищах Словесні (бесіди «Про властивості повітря», читання художньої літератури «Н.А.Рижова« Як люди образили річку », використання фольклорних матеріалів) Практичні методи (ігри-досліди, ігри -експеріменти.дідактіческіе гри, сюжетно рольові ігри з елементами експериментування, настільно-друковані ігри-»Чим пахне вода», »Куди поділися чорнило?») Інноваційні методи Використання елементів ТРВЗ Метод ігрового проблемного навчання. Використання мнемотехніки -мнемотабліци колажі. Використання комп'ютерні та мультимедійні засоби навчання.

слайд 12

Інтеграція освітніх областей

  • слайд 13

    слайд 14

    Основні форми роботи з батьками:

    Анкетування батьків на тему: «Організація пошуково - дослідницької діяльності дошкільнят дому», «Чим зайнятий дитина вдома?» Консультації на теми: «Як навчити дитину досліджувати?» «Готуємо руку до письма і мислення дошкільнят -учім бути допитливим» Батьківські збори на тему: «Роль сім'ї в розвитку пізнавальної активності дошкільників» Показ інтегративної освітньої ситуації «Що я знаю про повітрі?» День відкритих дверей «Експерименти в нашому житті» КВН за участю дітей «Відкрий двері в світ дослідів» Майстер клас «Виготовлення дидактичної гри для дошкільнят по експериментування» Фотовиставка «Експериментуємо з водою будинки» (Перспективний план з батьками) Родзинки вміють пити

    слайд 15

    Порівняльний аналіз рівня розвитку знань, умінь, навичок дітей старшого дошкільного віку 2012-2013уч.г.

    Після проведеної системи роботи виявлено, що у 28% (7детей) сформовані знання, вміння і навички спостерігати і проводити експерименти. З'явився інтерес до експериментування. У 48% (12 осіб) з'явився навик дослідження в неживій природі. Збагатився словниковий запас. 24% (6 дітей) на низькому рівні. Початок року Кінець року

    слайд 16

    Позитивна динаміка розвитку дітей 2012 - 2013 навчальний рік:

    Висновки по інтегративним якостям

    слайд 17

    висновки:

    Дитяче експериментування дало дітям реальні уявлення про досліджуваному об'єкті. Розширився кругозір про об'єкти неживої природи і їх властивості. З'явилися навички планування своєї діяльності, робити висновки. Сформувалися якості особистості: самостійність, ініціативність, пізнавальна активність і цілеспрямованість. У процесі експериментування збагатилася пам'ять дитини, активізувалися його розумові процеси. Експериментування викликало у дітей інтерес до дослідження неживої природи, стимулювало до отримання нових знань. Дитяче експериментування дало дітям реальні уявлення про досліджуваному об'єкті. Підвищився рівень морально-екологічної компетентності батьків, участі батьків у виховно-освітньому процесі, підвищилася комунікативність батьків

    слайд 18

    Перспективи на майбутнє:

    Дана проблема дійсно актуальна і значима, я планую продовжувати роботу з даної проблеми, удосконалюючи її залежно від вікових та індивідуальних особливостей дітей. література

    слайд 19

    Нові педагогічні технології:

    Проект «Чудеса Кока -коли». Використання елементів ТРВЗ - "маленькі чоловічки» для позначення агрегатного стану води Метод ігрового проблемного навчання Мнемотехника -мнемотабліци і колажі Комп'ютерні та мультимедійні засоби навчання Інтерактивне опитування

    слайд 20

    Форми роботи з дітьми.

    Безпосередній досвід вихователя з дитиною. Самостійна діяльність дітей. Інтегровані заняття. Освітні ситуації. Спостереження в природі. Розгляд фотографій. Бесіди по темам. Цільові прогулянки та екскурсії. Проектна діяльність. Опитніческой - дослідницька діяльність. Читання художньої літератури. Ігри (дидактичні, словесні, рухливі, настільно-друковані, с / р, театралізовані) Створення опорних схем інтеграція

    слайд 21

    Методи і прийоми роботи з дітьми:

    Наочні (спостереження, ілюстрації, перегляд відео презентацій Словесні (бесіди, читання художньої літератури, повідомлення, використання фольклорних матеріалів) Практичні (гри - досліди, ігри - експерименти, дидактичні ігри, ігри з елементами ТРВЗ, фіксація результатів, моделювання) Трудові доручення Метод проблемного викладу (постановка проблеми, створення проблемної ситуації вміння аналізувати)

    слайд 22

    Перспективний план роботи з дітьми старшої групи (на прикладі жовтня місяця).

    слайд 23

    інтегративні якості

    Фізично-розвинений, хто оволодів основними культурно-гігієнічними навичками. Допитливий, активний. Емоційно-чуйний. Той, хто оволодів засобами спілкування і способами взаємодії з дорослими і однолітками. Здатний управляти своєю поведінкою і планувати свої дії на основі первинних ціннісних уявлень, що дотримує елементарні загальноприйняті норми і правила поведінки. Здатний вирішувати інтелектуальні і особистісні завдання, адекватні віку. Хто має первинні уявлення про себе, сім'ю, суспільство, державу, світ і природу. Той, хто оволодів універсальними передумовами навчальної діяльності. Той, хто оволодів необхідними вміннями та навичками. Любить експериментувати Приймає живе, зацікавлена \u200b\u200bучасть в освітньому процесі

    слайд 24

    Перспективний план роботи з батьками по експериментування на 2012-2013 навчальний рік

    слайд 25

    Інтегративні якості дітей на кінець року:

    Допитливий, активний (цікавиться новим, невідомим в навколишньому світі, в т.ч. світі природи; задає питання дорослому, любить експериментувати; здатний самостійно діяти, виявляючи навички екологічної культури в повсякденному житті. Емоційно чуйний (здатний емоційно реагувати на стан навколишнього середовища; може емоційно оцінити природні об'єкти, здатний бачити і реагувати на красу природи; здатний переживати героям казок, оповідань екологічного змісту). Той, хто оволодів засобами спілкування і способам взаємодії з дорослими і однолітками; володіє діалогічним мовленням і конструктивними способами взаємодії з дітьми і дорослими (домовляється, обмінюється предметами, розподіляє дії при співробітництві. Здатний управляти своєю поведінкою на основі первинних ціннісних уявлень про навколишнє середовище, що дотримує елементарні загальноприйняті норми і правила поведінки в природі. Здатний вирішувати особистісні завдання адекватні віком ; дитина може застосовувати самостійно засвоєні екологічні знання і способи діяльності для вирішення нових завдань, поставлених як дорослим, так і їм самим; дитина здатна запропонувати власний задум і втілити його в малюнку, оповіданні і т.д. Хто має первинні уявлення про світ і природу (дитина може самостійно визначити взаємозв'язок об'єктів неживої природи; здатний робити елементарні логічні умовиводи).

    слайд 26

    «Той, хто оволодів універсальними передумовами навчальної діяльності»: діти здатні виконувати індивідуальні та колективні доручення, здатні прийняти завдання, утримувати в пам'яті при виконанні дій нескладне умова, зосереджено слухати дорослого і виконувати його інструкції, здатні зосереджено діяти протягом 15-20 хвилин. «Той, хто оволодів необхідними вміннями та навичками в рамках освітньої галузі« Соціалізація »: об'єднуючись в грі з однолітками, можуть приймати на себе роль, володіють способом рольової поведінки, виявляють ініціативу і пропонують нові дії, протистоять труднощів, підкоряються правилам, збагачують сюжет, можуть моделювати предметно -Ігровий середу. «Той, хто оволодів необхідними вміннями та навичками в рамках освітньої галузі« Безпека »: дотримуються елементарних правил при проведенні дослідів і експериментів« Той, хто оволодів необхідними вміннями та навичками в рамках освітньої галузі «Пізнання»: здатні скласти предмет, що складається з декількох частин з урахуванням їх конструктивних властивостей в відповідно до завдання педагога. «Той, хто оволодів необхідними вміннями та навичками в рамках освітньої галузі« Комунікація »: можуть брати участь в бесіді.

    слайд 27

    Методи і прийоми роботи з дітьми:

    Наочні (спостереження, перегляд відеопрезентацій, розгляд ілюстрацій і альбомів): Розгляд -снежінкі, колекції паперу різної фактури, альбому «Види тканини», ілюстрацій про зиму, воді, сонце, космосі. Спостереження за рухом хмар, за димом з труби. Демонстрація пісочного годинника. Слухання мелодій -журчаніе води, крапель, шум дождя.Слушаніе П.П.Чайковскій «Времена года», Е.Крилов «Три білих коня». Презентації «Красива сніжинка», «Чарівниця вода», «Повітря», «Справжня маленька казка», сімейний проект «Чарівниця вода», «Чарівна ґудзик», «Сніжинки на моїй руці», «Вода навколо нас». Мультиплікаційний фільм «Біжи струмочок». Словесні (бесіди, читання художньої літератури, використання фольклорних матеріалів): Ушинський «Витівки Зими», «Як сорочка в полі виросла», Чуковський «Айболить» .Стіхі Тютчева, Барто, Сурикова, Маршак «Дванадцять місяців», р.н.с . «Колобок», «Зайчикова хатинка», «Дюймовочка», «Троє поросят» .Екологіческій розповідь «Як люди річку образили» .Стіхі, загадки і пісні про зиму, сніг, воді, космосі. Російська народна казка «Пузир соломинка і лапоть», казки «Морозко», «Мороз Іванович». Носов «незнайка на Місяці». Пушкін «Казка про царя Салтана» .Усатова «Зелена папір» .Потешкі про воду. Знайомство з компасом. Бесіди: «Чому люди хворіють?» Практичні методи (ігри-досліди, Д / і (Акваріум. Звільнення намистин з кольорового полону. Добре - погано. Дізнайся на смак. Як вбирається вода. Вітерець. Паперові гонки. Дізнайся по запаху. Розрізні картінкі.Шуршалкі. Чиї сліди? Докажи слівце . У кого далі пролетить кулька ....) Виготовлення атрибутів до гри «Ми крапельки». Дихальні гімнастики. Фізкультхвилинки. Акварель з сіллю «Снігопад». Малювання «На далекій дивовижною планеті» .Рісованіе по мокрому. Малювання мильними бульбашками. «Забавна пляма» .Конструірованіе «Тюльпан», кораблики, султанчики.

    слайд 28

    Інтеграція по областях Фізичний розвиток Художньо-естетичний розвиток Фізична культура музика Художня творчість Пізнавально-мовний розвиток Соціально-особистісний розвиток соціалізація комунікація пізнання Читання художньої літератури

    слайд 29

    музика Художня творчість Фізичний розвиток Художньо Естетичний розвиток Інтеграція по областям Соціально-особистісний розвиток пізнання Читання Художньої літератури соціалізація Фізична культура музика Художня творчість Художньо Естетичний розвиток Пізнавально-мовний розвиток Соціально-особистісний розвиток комунікація пізнання Читання Художньої літератури соціалізація

    слайд 30

    література

    1. Дибіна О.В. «Незвідане рядом.Опити і експерименти для дошкільнят», 2010р. 2. Тугушева Т.П., Чистякова А.Є. «Експериментальна діяльність дітей середнього і старшого віку», 2010р. 3. Рижова Н.В. «Ігри з водою і піском», Обруч №2,1997г. 4. Рижова Н.В. «Досліди з піском і глиною», Обруч №2,1998г 5. Л. Н. Меншикова. Експериментальна діяльність дітей. - Видавництво: Учитель, 2009рік 6. В. В. Москаленко. Дослідно-експериментальна діяльність. - Видавництво: Учитель 2009 7. Т. М. Бондаренко. Екологічні заняття з дітьми 6-7 років. - Видавництво: ТЦ Учитель р Воронеж 2009 8. Л. Н. Прохорова. Організація експериментальної діяльності дошкільнят. Методичні рекомендації. - Видавництво. Аркто, 2005 9. А. І. Іванова. Природно-наукові спостереження і експерименти в дитячому саду. Людина. - Програма розвитку Видавництво: Сфера, 2008

    слайд 31

    Основні напрямки в роботі: 1. Створення предметно-розвиваючого середовища по експеріментірованію.2.Організація роботи з дітьми (визначення змісту, форм, методів і прийомів) 3.Організація взаємодії з сім'ями вихованців.

    слайд 32

    Критеріями оцінки знань і умінь стали наступні показники:

    Оцінка проводилася по 3-х бальною системою: 1 б - низький рівень 2 б-середній рівень 3 б - високий рівень 1.проявленіе стійкого інтересу та емоційного відгуку на вибір дослідно-експериментальної діяльності; 2. розуміння проблеми дослідження, вміння чітко сформулювати мету (що потрібно зробити); 3.способность планувати свою діяльність, виділяти етапи. 4.Іспользованіе різноманітних матеріалів і обладнання в проведенні дослідів і експериментів; здатність самостійно діяти за алгоритмом або зразком, проявляти творчі здібності; 5.уменіе робити висновки, підводити підсумки, порівнювати, узагальнювати.

    слайд 33

    У куточку експериментальної діяльності (міні-лабораторія, центр науки) були виділені: - місце для постійної виставки, де розміщені музей, різні колекції, експонати, рідкісні предмети (раковини, камені, кристали, пір'я тощо); -місце для приладів; -місце для зберігання матеріалів (природного, "непридатного"); - місце для проведення дослідів; - місце для матеріалів (пісок, вода, тирса, стружка, пінопласт та ін.); схеми, таблиці, моделі з алгоритмами виконання дослідів; серії картин із зображенням природних співтовариств; книги пізнавального характеру, атласи, тематичні альбоми; найпростіші прилади; колекції; міні-музей (тематика різна, наприклад, «Годинник»); викидні матеріали: дріт, шматочки шкіри, хутра, тканини, пластмаси, дерева, пробки і т.д. матеріали, розподілені по розділах: "Пісок, глина, вода", "Звук", "Магніти", "Папір", "Світло", "Скло", "Гума»; природні матеріали: камені, черепашки, спіл і листя дерев медичні матеріали: піпетки з закругленими кінцями, колби, дерев'яні палички, мірні ложки, гумові груші, шприци без голок інші матеріали: дзеркала, повітряні кулі, масло, борошно, сіль, цукор, кольорові, прозорі скла, свічки ін. сито, воронки половинки мильниць , форми для льоду збільшувальне скло, мікроскоп, пісочний годинник, лупаКарточкі-підказки «що можна, що не можна» Особисті блокноти дітей для фіксації результатів опитаМіні-стенд «Про що хочу дізнатися завтра»

    Подивитися всі слайди

    Заняття по пізнавальному розвитку в дитячому садку для дітей 5-6 років

    Пропоную Вам конспект безпосередній освітньої діяльності для старшої групи (5-6 років) по пізнавальному розвитку на тему "Весела Тиждень".
    Основна мета заняття - систематизувати і поглибити знання дітей за основними напрямами формування елементарних математичних уявлень: орієнтування в часі, кількість і рахунок, величина, форма, орієнтування в часі. Дане заняття мало відкриту форму і проводилося в рамках підтвердження відповідності займаній посаді.
    Конспект НСД для старшої групи по пізнавальному розвитку "Весела Тиждень"
    Освітня область: пізнавальний розвиток
    Інтеграція освітніх областей: соціально-комунікативний розвиток; пізнавальний розвиток; мовленнєвий розвиток; фізичний розвиток
    Тип: інтегроване
    Вік дітей: старший дошкільний вік
    Форми заняття (НОД): вирішення проблемних ситуацій, ігрові вправи, бесіда, сюрпризні моменти.
    Попередня робота: гри з логічними блоками Дьенеша, дидактичні ігри, бесіди, загадки, вірші про частини доби, тижня, пори року.
    Устаткування і матеріали: ноутбук, інтерактивний екран, мультимедійне обладнання, фонограми з музичним матеріалом, рахунковий матеріал, корзина з яблуками, записка.
    Роздатковий матеріал: кольорові смужки різної довжини, рахунковий матеріал.
    мета:
    Систематизувати і поглибити знання дітей по розділах ФЕМП.
    завдання:
    1.Закрепіть знання про послідовність днів тижня;
    2.Закрепіть уявлення дітей про геометричні фігури;
    3.Закрепіть вміння розрізняти поняття довгий - короткий;
    4.Закрепіть порядковий і зворотний рахунок в межах 10;
    5.Совершенствовать знання просторових відносин;
    6.Создать умови для розвитку логічного мислення, кмітливості, уваги;
    7.Способствовать формуванню розумових операцій, розвитку мовлення, вмінню відповідати повним поширеним пропозицією.
    хід заняття
    - Хлопці, сьогодні буде незвичайний день. Я хочу запросити вас в подорож. Любите подорожувати?
    - На якому транспорті можна це зробити? (Відповіді дітей)
    Тоді давайте вирушимо в подорож на чарівному поїзді. Чи згодні? А щоб в дорозі було весело, заспіваємо пісеньку.
    (Звучить уривок з пісеньки про поїзд, діти стають один за одним і виконують руху разом з вихователем)

    - Будь ласка, займайте місця в чарівному поїзді (діти сідають за парти).
    СЛАЙД 1
    Ось тиждень, в ній сім днів
    Швидше знайомся з нею
    Перший день по всьому тижнях
    Назветься .. (діти відповідають) понеділок!
    СЛАЙД
    - А ось і наш поїзд. Скільки всього у нього вагонів? (П'ять.)
    - Яким по порядку стоїть зелений вагон? (Третім.)
    - А які вагони їдуть поруч з ним? (Помаранчевий і жовтий)
    - Які вони за рахунком? (2 і 4)
    - Яким за рахунком їде синій вагон? (5)
    - А де ж перший вагон? (Фіолетовий)


    - Молодці! Перший день закінчився. День другий скоро прийде, вівторок в гості нас кличе. Який день за рахунком вівторок?
    У вівторок бігали, скакали, свої м'язи розвивали. А для цього ми встанемо, спинки все собі поправимо.
    Физминутку
    Раз - піднятися, потягнутися.
    Два - зігнутися, розігнутися.
    Три - в долоні три бавовни,
    Головою три кивка.
    На чотири - руки ширше.
    П'ять - руками помахати.
    Шість - за парту тихо сісти.
    - Куди ж далі привезе нас наш чарівний паровозик? Який день тижня слід за вівторком? (Середа)
    - Звичайно середу.
    СЛАЙД
    - Подивіться, а тут зайка. А що він робить? (Садить морквину)
    - Вірно. І виросла у зайчика морквина маленька і велика. Давайте порахуємо скільки їх. (Діти разом з вихователем вважають морквини)
    - Скільки вийшло морквин всього? (7).
    - Зверніть увагу, що морквини виросли різні. Під яким номером найбільша морква? (3)
    - А найменша? (4)
    - Хлопці, знаєте, а зайка переживає, що його морквину з'їсть хтось із інших звірів. Давайте, щоб зайка не хвилювався побудуємо паркан у його городу.
    (На столі у кожної дитини різнокольорові смужки різної величини)
    - Щоб паркан вийшов гарний, ми розташуємо смужки один за одним від меншого до більшого. Подивіться, як це вийшло у мене.
    СЛАЙД
    (Діти під музичний супровід виконують завдання за зразком на слайді)
    - Молодці, у вас все вийшло. Давайте порахуємо, скільки дощечок знадобилося нам для красивого забору. (Діти разом з вихователем вважають)
    - Вийшло 10. Подивіться, хлопці, а дощечки різні. Які з них найвищі? (Червоні)
    - А скільки їх? (2)
    - Які дощечки найменші і скільки їх? (4 синіх)
    - Яких більше, маленьких або великих? (Маленьких)
    - Молодці, справились і допомогли зайчику. Але гостинці ми тут не знайшли. Значить нам треба вирушати в наступний день тижня. Який день слід за середовищем?
    - четвер. Він четвертий там і тут, четвергом його звуть. Який за рахунком четвер? (Четвертий)
    - Щоб четвертий день пройшов швидше
    Пограємо ми скоріше.
    А для цього нам потрібно переміститися на четверту платформу (діти з вихователем йдуть на килимок).
    - Хлопці, гра називається «Вірно-невірно»


    Якщо ви почуєте те, що вважаєте правильним, так буває - хлопайте в долоні, якщо ж то, що не буває - топайте.
    - вранці сонечко встає;
    - взимку жарко;
    - вранці потрібно робити зарядку;
    - восени опадає листя;
    - не можна вмиватися вранці;
    - днем \u200b\u200bяскраво світить місяць;
    - вранці діти йдуть до дитячого садка;
    - вночі люди обідають;
    - в тижні 7 днів;
    - за понеділком наступного четверга;
    - всього 5 пір року
    У коло широкий, бачу встали всі мої друзі. Ми зараз підемо наліво, а тепер підемо направо. У центрі кола зберемося, і на місце всі повернемося. Посміхнемося, підморгніть, в подорож повернемося (діти під музичний супровід повертаються за парти)
    - А зараз пора нам в п'ятий день. У низці робочих днів, п'ятий п'ятницю тепер. Який день за рахунком п'ятниця? (П'ятий)
    - Подивіться, що це за предмети? Хлопці, зверніть увагу, що ці предмети різної форми. Давайте розглянемо кожен предмет.
    - У вас на столах геометричні фігури. Давайте викладемо їх по порядку відповідно до розташування цих предметів.
    (Діти виконують завдання, музичний супровід)
    - Подивіться, що вийшло у мене.
    (Вихователь показує геометричну ланцюжок, яка повинна вийти)
    - Молодці, справилися.
    Вся закінчена робота
    День шостий у нас субота
    День сьомий - його ми знаємо
    Неділя - відпочиваємо

    рефлексія

    - Сподобалося вам подорож? Де ми з вами подорожували? Що ми дізналися?
    - Молодці! Значить нас чекають гостинці! Тільки де вони?
    (Вихователь і діти роблять руками бінокль)
    - Подивимося може зліва гостинці лежать. Немає? Тоді направо ... вгору ... вниз. Ніде немає?
    (Голосно стукають)
    - Ой, хто там.
    (Вихователь йде і повертається з кошиком гостинців. На кошику висить записка «Хлопцям»)


    - Це хто дружинам гостинці передав. (Вихователь відкриває кошик, в якій лежить листівка від Сніговика)
    - Це ж листівка. І тут щось написано:
    Кожен просто молодець!
    Подорожі кінець.
    З математикою дружите
    Знання свої збираєте.
    Нехай допоможуть вам старання,
    Пам'ять, логіка, увага!

    Зміст заняття відповідає його цілям і задачам. Структура заняття складається з 4 частин.
    У вступній частині я сприяла створенню сприятливої \u200b\u200bатмосфери, встановлення емоційного контакту з дітьми і зацікавити майбутньою діяльністю.
    У другій частині створила проблемну ситуацію і ознайомила дітей з темою заняття.
    3 частина складалася з спільної продуктивної діяльності вихователя і дітей, де я використовувала ігровий, наочний, словесний і практичний методи.
    У заключній частині я підвела підсумок навчальної діяльності.
    На занятті використовувалася музичний супровід, яке посилювало емоційне сприйняття. Заняття сприяло розвитку інтересу дітей до навчання математики.

    Презентація на тему: Весела тиждень