Astroloogia

Keskmise rühma turvalisuse tundmine. Keskmise rühma liiklusohutuse tundide kokkuvõte „Ainuüksi kodu. Otseselt haridusalase ohutusalase tegevuse kokkuvõtted "Reisimine läbi turvalisuse saarte"

Keskmise rühma turvalisuse tundmine. Keskmise rühma liiklusohutuse tundide kokkuvõte „Ainuüksi kodu. Otseselt haridusalase ohutusalase tegevuse kokkuvõtted

Õppetund "Ohtlikud esemed" 4-5-aastase keskrühma lastele

(Teistega tutvumise tunni ülevaade)

Eesmärgid:

1. Kehtestage ohtlike esemete käitlemise eeskirjad.

2. Sõnastada igapäevaelus ohutu käitumise reeglid.

Varustus: pildid või loodusobjektid - ravimpreparaadid, vitamiinid, tikud, nööbid.

Klassi edenemine

Õpetaja pakub võimalust rühmaruumi üle vaadata, küsib küsimusi:

Kas teile meeldib meie rühmas?

Mis sulle kõige rohkem meeldib?

Kas meie rühmas on esemeid, mis vajaksid hoolikat käsitlemist?

Miks peate neid hoolikalt käsitsema?

Kuhu tuleks ohtlikke esemeid ladustada?

Millised ohtlikud olukorrad võivad juhtuda ja mis võivad juhtuda?

Lisaks pakub õpetaja võimalust kaaluda pilte või loodusobjekte: ravimeid, vitamiine, tikke, nuppe ja küsib nende kasutamisel esinevate ohtude kohta. Et selgitada välja laste arusaam ettevaatusreeglite järgimise olulisusest, kirjeldab õpetaja iga ohtlikku olukorda, mis on lähedane laste kogemustele, aitab mõista juhtunu põhjuseid. Kokkuvõtteks loeb ta neli positsiooni:

Naelad, käärid ja kirjaklambrid

Ärge pange väljaheiteid.

Kõik on ohtlik - ja vaata,

Ärge võtke seda ilma nõudmiseta!

Tanya mängis arsti

Sain kõik esmaabikomplektist välja.

Ainult range Aibolit

Ta ütleb etteheitvalt:

Las see näeb välja nagu maiustus

Mitmevärvilised pillid,

Kuid need pole lastele

Kas te ei julge neid ise katsuda!

E. Vasilieva

Tunni lõpus viib õpetaja mõistmiseni: lapsi ümbritsevad mitmesugused ohtlikud esemed. Mõnda neist ei saa puudutada, teisi saab kasutada ainult täiskasvanute loal. Ravib lapsi puuviljadega.

Rollimäng "Tuletõrjujad, kiirabi, haigla, perekond"

Eesmärgid:

1. Õppige mängus kajastama eredaid muljeid elust.

2. Arendada rollipõhist suhtlust, kujutlusvõimet, laste ideid tuletõrjuja elukutsest.

3. Isikliku turvatunde, võime tegutseda erinevates olukordades edendamiseks.

Ülesanded:

1. Aidake luua mängukeskkonda, looge suhtlus nende vahel, kes valivad teatud rollid.

2. Moodustage mängus sõprussuhteid, tunnete humanismi. Aktiivsus, vastutus, sõbralikkus.

3. Kinnitada eelnevalt omandatud teadmised tuletõrjujate, arsti, õe töö kohta. Soodustage lihtsate lugude väljatöötamist 2–3 olukorras (helistage tuletõrjujatele, kutsuge kiirabi)

4. Rikastage laste sotsiaalseid ja mängukogemusi, arendage loos mänguoskusi, arendage rollimängukõnet.

Eeltööd: Laste tutvumine arsti, tuletõrjuja ametitega, arsti välimus, tuletõrjujad, tööriistadega. Lood tuletõrjujate, parameedikute, kiirabiautode elukutsest.

Laste isiklikel kogemustel põhinevad vestlused arstide, haiglate kohta.

Ekskursioonid mesi kontorisse.

Didaktiline mäng "Kes vajab mida tööks", maalide uurimine, illustratsioonid, millel on kujutatud arsti, tuletõrjujate tegevust.

Tugevdage kõnes sõnu: tuletõrjujad, kiirabiarst.

Materjal: Mängunurk "Perekond", Masha nukk, kiirabi, tuletõrjeauto, atribuudid - mänguasja telefonid, raadiosaatja, tuletõrjujate tööriistad jne.

Mängu käik

Koolitaja: Kas teile meeldib mängida?

Lapsed: Jah

Koolitaja: Ma teen teile praegu mõistatuse, kuulake seda.

Punane metsaline ahjus istub

Punane metsaline on kõigi peale vihane

Ta sööb vihast küttepuid

Võib-olla tund, võib-olla kaks

Sa ei puutu tema kätt

Hammustab kogu peopesa (tuli)

Koolitaja: Vaatasin eile saadet ja nägin kuidas tuletõrjujad aitasid täiskasvanuid ja lapsiraskes olukorras. Kas soovite hädas olevaid inimesi aidata?

Lapsed: Jah.

Koolitaja:Soovitan teil mängida mängu "tuletõrjujad, kiirabi, haigla, perekond"

Mõelge, millised rollid peaksid mängus olema?

Lapsed: Rolle kutsutakse - tuletõrjujad, kiirabi, haigla, dispetšer.

Koolitaja:Poisid, enne mängimist, mida me peame tegema?

Lapsed: Jagage rollid mängus. (lapsed jagavad rolle, võtavad kohad)

Ema: Ema läks turule

Tütar Lena ütles

Vasted, mida Helen ei puutu

Heleni tule põlemine

Koolitaja:Kuid mu tütar ei kuuletunud oma emaga, võttis matše, süütas paberi, puhkes tulekahju.

Suits, tulekahju pole hea

Täiskasvanud sisse aidake kiiresti helistada

Helistage varsti 01-le

Kiireloomuliselt nad aitavad tuletõrjujaid

Ema: Tere! Tere! Kas see on tuletõrje?

Dispetšer: Jah, ma kuulan sind. Mis juhtus?

Ema: Tulekahju tänaval Zarechnaya maja 5, maja tütar.

Dispetšer: Kõne võetakse vastu, me lahkume.

Dispetšer:Tuletõrjujad lahkumisel. Tulekahju. Majas on laps

Tuletõrjujad pääsevad autosse, sõitke maja juurde, võtke välja varrukas, tulekustuti, kustutage tulekahju, kutsuge kiirabi, viige laps välja.

Kiirabi: Nad tulevad, uurivad last, panevad kanderaami, viiakse haiglasse.

Haigla: Arst võtab lapse, teeb süsti, paneb tilguti, sidemega kätt.

Tuletõrjujad: Tuletõrjujad naasevad, anna vahetus üle, mine koju. Nad on täidetud, nad istuvad laua taga. Joo teed.

Koolitaja: Me kõik pingutasime

JA tule, mille me välja panime

See oli raske, raske

Kuid oskus ja osavus

Päästis meid kõiki hädadest

Koolitaja: Te olete kutid, vaprad, osavad ja osavad

Soovin teile kõigile head tervist

Ma kohtlen magusaid auhindu.

Didaktiline mäng "Ära võta esemeid, mida ei saa puudutada"

Eesmärgid:

1. Objektide klassifitseerimise võime kindlustamiseks.

2. Jätkake mõtte sõnastamist, et ravimeid ei tohiks võtta ilma täiskasvanu loata.

Varustus:teemapildid üldistavate mõistete (nõud, riided, kingad jne) kohta, sealhulgas ravimid erinevates pakendites.

Mängu käik

Õpetaja soovitab lastel kordamööda valida pilte, millel on mänguasjade, roogade jms pilt, ning selgitab, miks lapsed ei teinud ravimite piltidega pilte.

Didaktiline mäng "See on võimalik - see on võimatu"

Eesmärk:

Kinnistada majapidamistarbeid, mida ei saa mängida.

Varustus: teemapildid mängu ohtlikest ja ohututest esemetest, nukust, rinnast.

Mängu käik

Õpetaja pakub meelde, mis võib juhtuda, kui ilma loata võetakse ohtlikke esemeid: nuga, käärid, nõelad jne. Lapsed teevad pildi ükshaaval ja panevad selle nuku lähedale, kui saate selle esemega mängida, või rinnale, kui see on mängimiseks ohtlik. Õpetaja julgustab lapsi oma valikut selgitama.

Mobiilimäng "Kes kustutab tule kiiremini"

Eesmärgid:

Arendage reageerimisvõimet, paindlikkust, tähelepanu.

Parandada liikumiste koordineerimist.

Mängu käik

Toolid on paigutatud ringi, mille peal on üks tulekustuti (subjekt - aseaine).

Toolide arv on ühe võrra väiksem kui mängus osalejate arv. Kõik lähevad ringi muusika saatel. Signaali juures peaks igaüks tulekustuti üles võtma. Toolide ja tulekustutite arvu vähendatakse kuni võitja selgumiseni.

Kokkuvõtlik jalutuskäik "Talvised takistused"

1. Puude ja lindude jälgimine.

Eesmärgid: juhtida laste tähelepanu looduse ilule, kasutada luuletusi, mõistatusi, julgustada neid kordama; laiendada ja kinnistada laste teadmisi puude kohta; selgitada laste ettekujutusi looduse hooajalistest muutustest; kujundada soov talvituvate lindude eest hoolitseda; kasvatada vaatlust, uudishimu, soovi osaleda lindude elutingimuste loomisel (tehke söötjaid, valage regulaarselt sööta).

2. Õuemängud "Hundi top", takistusrada.

Eesmärgid: lastel signaali liikumise võime arendamine. Treeni erinevates suundades jooksmisel, kahel jalal hüppamisel, kükides. Parandada laste motoorset aktiivsust.

3. Tööjõutegevus: lumekoristus kohapeal.

Eesmärgid: harjutada lapsi raske tööga; harida rasket tööd.

Õpetaja juhib laste tähelepanu aknast avanevale vaatele. Kõik vaatavad talvemaastikku.

Kasvataja. Vaata kui ilus!

Valge kohev lumi

Spin õhus

Ja maa on vaikne

Kukkub, mine magama.

(I. Surikov)

Kasvataja. Kus on lumi? (Puudel, katustel, kõnniteedel, aia peal.) Valge! Nägusalt! Kas teile meeldib talvel jalutada? (Jah.) Siis riietu kiiremini.

Dünaamiline mäng "Talvised takistused"

Valged rajad. (käeliigutuse nägemine)

Igatahes lähme jalutama! (astu kohapeal)

Panime jalga soojad saapad. (kõverdatud, suunatud jalgadele)

See paremalt jalalt (paremal jalal “pange saapale”).

See vasakust jalast (vasakusse jalga “pange saabas”).

Kätel - labakindad (käed üles).

Soojad õed (keerake käed kinni).

Selles paremas nukis (show).

Sellesse vasakusse nukku (show).

Karusnahast kasukad (pane kasukasse).

Karusnahast saapad (märkige saapaid, kallutage).

Kasvataja. Hästi tehtud! Nüüd läheme kõik koos jalutama. Kohapeal ootavad meid külalised: Valge Jänku, Tricky Fox, Hall Hunt (lapsed lähevad jalutama riietuma).

Kasvataja. Noh, kas olete kõik valmis? Läheme jalutama (lapsed lahkuvad lasteaiast, ehitatakse paarikaupa).

Lumememm toob kiireloomulise telegrammi. Kiire telegramm - palun võtke vastu.

Kasvataja. Lapsed, loen nüüd teile telegrammi: “Kallid poisid! Kiirustasime teile külla, kuid metsas oli lumetorm ja pühkis kõik teed. Oleme kadunud. Aidake meid palun. Teie sõbrad: valge jänku, kelmikas rebane, hall topp. " Lapsed, te ei saa hetkegi oodata. Sõprade abistamiseks peate minema metsa. Kas sa nõustud? Siis mine edasi! Metsas on lumi sügav, suured lumesajud, nii et nüüd tõstame jalad kõrgele (kõnnime põlvede kõrge tõstmisega, vaheldumisi laia sammuga).

Õpetaja toob lapsed kase juurde ja pöördub laste poole.

Läksime välja metsa kase poole, tõstes jalad kõrgemale.

Läbi põõsaste ja muhke, läbi oksade ja kändude.

Kasvataja. Lapsed, mis puu see on? (kask) Tere, kask, tere, ilus! (lapsed tervitavad kaske). Vaata poisid, kui imeliseks ta on saanud! Kas mäletate, mis tunne see suvel oli? (lapsed vastavad) Kes istub kase all: pikad kõrvad, lühike saba, nutikalt hüppavad, porgandeid närivad? (lapsed vastavad) Meie sõber Valge Jänku leiti. Peame tänama kaske, ta peitis Zayka lumetormi eest (lapsed lugesid S. Yesenini luuletust "Kask")

Valge kask

Minu akna all

Ta kattis end lumega

Nagu hõbe.

Kohevatel okstel

Lumepiir

Õitsenud harjad

Valge erisoodustus.

Ja kask seisab

Unises vaikuses

Ja lumehelbed põlevad

Kuldses tulekahjus.

Koit, laisk

Jalutab ringi

Puistatakse oksi

Uus hõbe.

Kasvataja. Jänku ütleb mulle, et Salakaval kukeseen jäi kuuse lähedale. Peame minema kiiremini teda otsima. Nii et me ei eksiks, läheme üksteise järel ja ületame kõik takistused (lapsed läbivad takistusraja).

Kasvataja. Nii et me pidime sööma. Ta vaevalt vahetus, ainult ta riietas lumevaipu ja riietus (lapsed räägivad kuuse ilust). Linnumaja on tühi ja linnud ei laula. Poisid, mis juhtus siin elanud lindudega? (Lapsed vastavad, et nad lendasid lõunasse) Ja mis on linnud, kes lendavad lõunasse? (Neid nimetatakse rändavateks). Ootame juba kuuse all Cunning Fox ja tõime koti mõistatusi (lapsed arvavad, et talvised mõistatused).

Kasvataja. Meie teekond jätkub. Peame kiirustama Hundi Hundi abistamiseks. Sõidame läbi metsa lõbusate kolmikutega (kelgul olevad lapsed jätkavad teekonda).

Kasvataja. Enne meid on sügav lumesadu - me ei saa mööda. Puhutame neid metsa ümber lendavate lumehelvestega (lapsed hingavad ninaga sisse, hingavad suu kaudu jõuliselt välja). Siin oleme selle takistusega tegelenud (lumetormi all näevad lapsed halli hundit). Lapsed, mängime hunditopsi mängu.

Lugeja abiga valitakse juht - hunt. Ülejäänud lapsed seisavad ringis, hoiavad kätt ja kõnnivad ringis, mõistes hukka.

Hundi top, villane tünn.

Ta jooksis läbi kuuse kadakasse,

Püütud sabal, magasin põõsa all.

Luuletuse lõpus hajuvad lapsed laiali ja hunt püüab nad kinni. Kellega ta kokku puutub, peetakse tabatuks ja lahkub mängust. Kui enamik lapsi on kinni püütud, valitakse uus hunt ja mäng jätkub.

Kasvataja. On hea, et aitasime oma sõpru välja. Läheme kõik koos oma platsile mängima, mäele sõitma (lapsed, kätest kinni hoides, käime platsil paarikaupa).

Kasvataja. Lapsed, kelle rajad on lumes? (see olid linnud) Nad on meid juba kaua oodanud. Milliseid talviseid linde te teate? Kas arvate, kas lindudel on talvel lihtne elada? (lapsed helistavad) Koristame kõik koos sööturid ja puistame lindudele värsket toitu (lapsed toidavad linde).

Kasvataja. Ja nüüd on aeg kõvasti tööd teha - peate saidil lume puhastama, kukkunud puu oksad koguma.

Need, kes soovivad kohapeal lund puhastada, teised lapsed lähevad tasuta mänge mängima, mäkke sõitma.

Režiimi hetk "Pese"

Eesmärgid:

1. Jätkake lastele pese käte pesemist, kui need määrduvad ja enne söömist

kuivatage oma käed isikliku rätikuga.

2. Tugevdada teadmisi isiklike hügieenitarvete kohta (pesupesu,

seep, kamm, hambahari, rätik).

3. Teadvustada lastele hügieeni olulisust.

4. Rikastage ja intensiivistage laste sõnavara.

5. Kasuta teadmisi lasteaia riimidest, värssidest.

6. Edendage lastel positiivsete emotsioonide teket alates

pesemisprotsess.

Varustus: seebitarbed, seebitükid, iga lapse jaoks käterätikud, plakat "Pesemise reeglid".

Toimimismomendi käik

Rühmas.

Nüüd oleme tänavalt tulnud. Jalutasime, mängisime, vahetasime riideid, panime kõik korralikult kapidesse.

Kas kõik lapsed näevad kenad välja? (kleebitud t-särgid lühikesteks püksteks, tõmmatud sukkpüksid, tüdrukud sirgendasid kummi juustele). Nüüd olete kõik ilusad ja kenad.

Kas saame istuda õhtusöögile? (ei, ärge peske käsi).

Mis juhtub, kui te ei pese käsi? (laste vastused).

Selleks, et inimene näeks välja puhas ja kena, ei satu mikroobid kehasse, peab ta järgima isikliku hügieeni reegleid.

Aga mis see on? (laste vastused).

Isikliku hügieeni reeglid - kui inimene jälgib oma näo, käte, keha, hammaste puhtust.

Mis on isiklikud hügieenitarbed? (seep, pesulapp, kamm, hambahari, rätik)

Millal on vaja käsi pesta? (kuna see määrdub, pärast tualettruumi, pärast tänavalt tulekut, enne söömist).

Sõrmevõimlemine “Mis on lastele kasulik puhtaks pesta”

Mis on lastele kasulikud?

Puhtaks pesta?

Vajame vett.

Mis peseb kätelt mustuse?

Seep aitab lapsi.

Puhastage, puhastage oma nägu.

Millega lapsed ära pühkisid?

Rätik.

Me läheme pesuruumi

Leiame nüüd seebi ja rätiku!

Pesuruumis.

Ütleme teile, kuidas käsi pesta.

“Pesemise reeglid” (plakat)

· Rullige oma varrukad üles

· Märjad käed

· Võtke seepi ja seepi oma kätes, kuni ilmub vaht

· Hõõruge peopesad tagasi, sõrmede vahele

· Loputage vaht veega pritsimata

· Kuivatage oma käed rätikuga

2 inimese lapsed lähevad kraanikausside juurde ja hakkavad käsi pesema.

Luuletused, lasteaia riimid "Pese"

Millised sõbrad on meie pesuruumis?

Seep

Seebil on hooldus

Seep läheb tööle.

Seebid, pesupesemised,

Kutsub sageli külalisi.

Võta kutse vastu

Ärge unustage õietolmu.

Rätik

Frotee, lõhnav, pehme, kohev.

Talle meeldib vett märjaks saada

Kus, mida on niiske pühkida.

Voditsa

Puhta vee valamine

Saame ennast pesta.

Pidage meeles reeglit:

Mu käed enne söömist

Määrdunud käed ähvardavad probleeme.

Tulemus.

Näidake oma peopesasid.

Mis te kõik puhas ja ilus olete.

Nüüd saame minna õhtusöögile.

Valla eelarveline koolieelne haridusasutus

"Üldise arendustüübi nr 44 lasteaed" Seened "

TEEMA KESKMINE KESKMISRÜHMAS TUNNID:

"LIIKLUSOHUTUS"

Koostatud ja läbi viidud:

keskharidus

grupi number 08 "Pochemuchki"

Usmanova Zarema Vaitovna

Teema "Liiklusohutus"

Eesmärk:

Ülesanded:

Haridusvaldkond "Tunnetus"

    Kinnitada laste teadmisi valgusfooride tööst, liiklusmärkidest ja nende otstarbest.

    Pange kokku liikluseeskirjade tundmine. Harida lastel tänavakultuuri.

Haridusvaldkond "Turvalisus"

    Arendada jätkusuutlikke õueohutuse oskusi.

    Laste vastutustunde sisendamine, laste teadlikkuse tõstmine, mis võib põhjustada liikluseeskirjade rikkumist.

Haridusvaldkond "Kommunikatsioon"

    Arendage sidusat kõneoskust, tähelepanu, mälu, kiiret teravmeelsust.

    Rikastage ja elustage laste sõnastikku: jalakäija, kõnnitee, ülekäigurada, foor.

Haridusvaldkond "Kehakultuur"

    Tähelepanu arendamiseks, liikumiste paremaks koordineerimiseks.

    Arendada laste võimet reageerida konkreetsele foorile. Kindlustada laste võimalus võrrelda oma tegevust fooriga.

Materjalid:liiklusmärgid, “foor” (ringid - punane, kollane, roheline), foorimudel, pall, pakk.

Tunni käik.

Korralduslik hetk (õpetaja palub lastel ringis seista). Veedab füüsilise minuti.

“Me oleme autojuhid”

Me läheme, läheme autoga

(sõitmine)

Astuge pedaalile

(painutage jalg põlve ette, sirutage)

Lülitage gaas sisse ja välja

(keerake hoob enda poole, endast eemale)

Me vaatame tähelepanelikult kaugusse

(peopesast otsmikuni)

Majahoidjad puhastavad tilgad

Paremale, vasakule - puhtus!

("Klaasipuhastid")

Juuksed ragistavad tuult

(sõrmedega turritama juuksed)

Oleme autojuhid isegi kus!

(parem pöial üles)

Lapsed istuvad toolidel.

Kasvataja: Poisid, kas järgite liikluseeskirju? (laste vastused).

Mul paluti anda teile pakett (võtab ükshaaval pakid välja, võtab välja kolmevärviliste akendeta valgusfoori mudeli).

Kasvataja: Poisid, mis see on? Rakett või midagi, või mingi sammas. Kas te arvate, kas siin on midagi puudu? (laste vastused). Kas sa arvad, et kolme värvilist ringi pole piisavalt? (laste vastused). Ja mis sellest saab? (laste vastused). Poisid, kas teate, mida tähendab foorituled? (laste vastused). Miks üldiselt vajavad inimesed valgusfoori? (laste vastused).

Ja nüüd ma räägin teile ühe loo, sattusin selle kogemata üle kuulama. Ühes ilusas vanalinnas kohtusid ristteel kolm tuld: punane, kollane ja roheline. Nende vahel tekkis vaidlus selle üle, milline tuli oli kõige olulisem.

Punane rääkis : I, punane, kõige olulisem - tule, tule värv. Kui inimesed mind näevad, teavad nad, et ees on ärevus ja oht.

Kollane rääkis : Ei, mina, kollane, on tähtsam. Minu värv on päikese värv. Ja see võib olla nii sõber kui ka vaenlane. Seetõttu hoiatan: ole ettevaatlik! Tähelepanu! Ära kiirusta!

Rääkis roheline : Sõbrad tuled, lõpetage vaidlemine! See olen mina - kõige olulisem värv - rohu, metsa, lehtede värv. Tuletan kõigile meelde turvalisust ja rahu.

Ja aarete tulede vaidlus jätkuks linna ristteel, kui üksildane kangelane poleks sekkunud. Tal oli kolm silma, kuid neil polnud värvi. Ta ütles: "Sõbrad, ärge vaidlege!" Kõik teist on väga erksavärvilised ja kõik on väga olulised. Hakkame sõpradeks! Aitame alati koos kõiki linnatänavatel elavaid inimesi. ”

Kallistuled olid väga õnnelikud. Ja sellest ajast alates sõidavad suurte linnade ristmikul sõbrad-tuled ja sõprade foorid autosid ja jalakäijaid!

Poisid, arvake mõistatus:

Kolm värvikat ringi

Vilkuvad üksteise järel.

Hõõguge, vilguge -

Inimesi aidatakse. (Valgusfoorid)

Ja nüüd mängime teiega.

Mobiilimäng "foorid"

Iga kuvatava signaali (punase, rohelise ja kollase ringi) puhul peavad lapsed tegema liigutusi: punane - seisma, kollane - valmistuge, roheline - minema.

Kasvataja: Hästi tehtud, poisid, pidage meeles valgusfoori reegleid.

Lapsed istuvad toolidel.

Kasvataja: Kus saavad jalakäijad kõndida? (Lapsed: kõnniteel).

Kasvataja: Mis on selle teeosa nimi, millel sõiduk liigub? (Lapsed: sõidutee).

Kasvataja: Aga tänaval pole mitte ainult foorid, vaid ka liiklusmärgid. Räägitakse teest, kuidas edasi minna, mis on lubatud ja mida ei saa teha. Igal märgil on oma nimi ja see on paigaldatud kohta, kus seda vajatakse.

Õpetaja teeb mõistatusi (koos piltidega) liiklusmärkidele, lapsed arvavad.

See sebra teel

Ma ei karda üldse.

Kui kõik on korras

Ma alustan teel triipudega.

(Risttee märk )

Ärge kunagi laske end maha

Meie maa-alune läbikäik:

Jalakäijate tee

Selles on alati vaba.

(Allasõidumärk )

Hei autojuht, olge!

Kiirelt on võimatu sõita.

Inimesed teavad kõike maailmas -

Selles kohas lähevad lapsed.

(Märk "Lapsed" )

Punane ring, ristkülik

Peab teadma ja koolieelikut.

See on väga range märk.

Ja kus te ei kiirustaks

Isaga autos -

Te ei lähe mingil juhul mööda!

(Sisenemismärki pole )

Ma ei pese kätt teel,

Sõin puu- ja köögivilju.

Haige ja näete mõtet

Arstiabi.

(Esmaabipunkti märk )

Koiduga rippus silt

Nii et kõik teaksid sellest:

Siin on remont teel -

Hoolitse oma jalgade eest!

(Märk "Teetööd")

Koolitaja:Hästi tehtud poisid! Siin on mitu liiklusmärki, mida te juba teate.

Mängime veel. (Lapsed saavad ringi, juhendaja keskele)

Koolitaja: Ma viskan sulle palli ja esitan küsimusi ning sa vastad “jah” või “ei” ja tagased palli mulle. Ja samal ajal kontrollin, kas teate liikumise reegleid.

Mäng "jah või ei"

Koolitaja: Kiire linnas sõidetakse väga. Kas teate liikumise reegleid? Lapsed: Jah.

Koolitaja: Valgusfooris on punane tuli. Kas ma saan kõndida üle tänava? Lapsed: Mitte.

Koolitaja: Noh, ja kui roheline tuli põleb, siis võite minna üle tänava? Lapsed: Jah.

Koolitaja: Läksin bussi ilma piletit võtmata. Kas see peaks seda tegema? Lapsed: Mitte.

Koolitaja: Vana naine on väga vana. Kas sa annad talle tee? Lapsed: Jah.

Koolitaja: Kas tänaval kõnnib jalakäija? Lapsed: Jah.

Kasvataja: Valgusfooril on 8 silma, aga meil on ainult kaks? Lapsed: Mitte.

Koolitaja: Kas inimesed ootavad bussipeatuses bussi? Lapsed: Jah.

Koolitaja: Kas ma saan mängida, rattaga sõita, kus autod lähevad? Lapsed: Mitte.

Koolitaja: Kas kõigil on alati vaja teed ületada? Lapsed: Jah.

Koolitaja: Kas pole vaja rahulikult mööda tänavat kõndida, kui saate mööda seda vahele jätta? Lapsed: Mitte.

Koolitaja: Kas teile meeldisid mängida? (laste vastused). Milliseid liiklusmärke sa tead? (laste vastused).

Olge tänaval ettevaatlik, pöörake tähelepanu liiklusmärkidele, järgige liikluseeskirju ja ärge kunagi neid rikkuge. Tänu kõigile kuttidele osalemise eest.

Valla eelarveline koolieelne lasteasutus

"Lasteaed №14"

"Teremok"

Koostas:

Tikhonova

Žanna Leonidovna,

koolitaja

Kadui, 2016

Keskmise rühma liiklusohutuse klassi "Üksinda kodus" tundide kokkuvõte

eesmärk : Lastes oma käitumise eest vastutustunde tõstmine.

Ülesanded: Laiendada ja selgitada laste teadmisi kodus turvalisest käitumisest.

Laste jaoks sõnastada võime ohte ette näha ja võimaluse korral ohtlikke olukordi vältida.

Laiendage laste sõnavara.

Materjalid ja seadmed:

Lill koos ohutuseeskirjadega.

Ohtlikke olukordi kujutavad plakatid.

Visuaalne materjal: tikud, käärid, nõelad, tihvtid, mänguasjad.

Kiri elektriseadmete fotoga.

Šokolaadimedalid.

Eeltööd:

Vestlused: “Ära ava võõrastele ust”, “Pidage meeles, et lapsed, tabletid pole maiustused”, “ma ei vaata avatud aknast välja.”

Illustratsioonide ülevaade.

Muinasjuttude lugemine “Kass, kukk ja rebane”, “Zhikharka”, vaadates koomiksit “Hunt ja seitse väikest last”.

Luuletuste meeldejätmine.

Tunni käik.

Lapsed juhendajaga:

Ehitame ühtlase ringi

Parem sõber ja vasak sõber.

Hoidke käed koos

Kõik naeratavad üksteisele.

Naeratage ka külalistele

Ja külalised naeratavad sulle!

Koolitaja: Poisid, vaadake, külalised on täna meie juurde tulnud. Ja siis tulid nad meie juurde, et koos teiega osaleda huvitaval ja informatiivsel vestlusel, õppida palju uut. Istuge poisid maha ja me alustame oma vestlust.

Täna räägime kodus kehtivatest ohutuseeskirjadest, kuidas käituda, kui jätate kodus üksi.

Uksele koputama

Koolitaja: Kes see võiks olla? Lülitab sisse Pinocchio (hingeldades seljakotiga selja taga).

Koolitaja: Tere, Pinocchio, mis juhtus?

Pinokio:Tere, poisid, ma pääsesin vaevalt Baba - Yaga. Mu isa Carlo lahkus ettevõttest, nad jätsid mind üksi koju. Ma tahtsin mängida, aga äkki koputas keegi, jooksin uksele ja küsisin: kes see on? Nad vastasid, et kliinikust tuli arst. Avasin ukse ja nägin Baba Yagat. Ta tahtis mind haarata, kuid ma murdusin vabaks ja jooksin teie juurde.

Koolitaja: Oh! Pinokio! Mida sa teinud oled? istu toolil, rahune maha! Täna saime poistega lihtsalt kokku, et rääkida sellest, kuidas käituda, kui sind jäetakse kodus üksi.

Koolitaja: Poisid, vaadake tahvlit, täna valime lille reeglitest, mida tuleb järgida üksi kodus jäädes.

Alustame oma tundi olukorrast, mis juhtus külalisega. Poisid, mida Pinocchio valesti tegi?

Lapsed vastutavad.

Koolitaja:Miks te ei saaks võõrastele ust avada?

Lapsed vastutavad.

Koolitaja: Tublid poisid ja nii et teie, Pinocchio, ei unustanud neid reegleid, kuulake luuletust.

Ära lase onu majja,

Kui onu on võõras!

Ja ärge avage oma tädi

Kui ema on tööl.

Sest on kurjategija, ta on kaval

Teeskle, et oled paigaldaja.

Või isegi ta ütleb

Et postiljon on teie juurde tulnud.

Nii et nad ei röövi teid,

Ei konfiskeeritud, ei varastata

Ära usalda võõraid

Sulgege uks tihedalt!

Koolitaja:Noh, kas sa said Pinocchio'st aru, et sa ei saa võõrastele ust avada?

Pinokio: aitäh, poisid, nüüd ei ava ma kellelegi ust.

Koolitaja: Poisid ja teil oli nii, et jäite üksi koju.

Lapsed: no ei

Koolitaja: Mida ema meile enne lahkumist ütleb?

Lapsed: Ärge avage ust kellelegi.

Õpetaja: Täpselt nii, ema keelab meil rangelt võõrastele ukse avada. Nii et muinasjutus "hunt ja seitse last" karistas ema oma lapsi?

Lapsed. Vastused!

Koolitaja: Ja mida sa teed, kui võõras mees koputab sulle?

Lapsed:

Ära vasta

Küsige, kes seal on

Ärge avage ust

Koolitaja: Täpselt nii, hästi tehtud!

Koolitaja: Poisid, mis saab siis, kui tädi tuleb teie juurde ja ütleb, et ta tõi teile maitsvaid maiustusi, kas teete selle lahti?

Lapsed: MITTE

Koolitaja: Ja kui nad koputavad sulle ja ütlevad seda oma emalt; kas ta unustas koti koju, lahti?

Lapsed: EI

Koolitaja: Ja kui nad koputavad ja ütlevad: Tere, see on politsei. Palun avage uks. Peame kiiresti helistama.

Lapsed: EI

Koolitaja: Hästi tehtud, mul on kutid! Ja see on meie lille esimene reegel : Ärge avage võõra inimese ust.

Koolitaja: Pinocchio, mis on teie seljakotis?

Pinokio: Poisid, ma tõin mänguasjad. (Tõmbab välja: tikud, pall, mänguauto, nukk, nõelad, niidid, käärid, tihvtid, raamatud, lennuk, nupud)

https://pandia.ru/text/80/154/images/image003_48.jpg "laius \u003d" 338 "kõrgus \u003d" 225 "\u003e

Koolitaja: Hästi tehtud, kutid, olete väga hästi märganud kõiki esemete ohtusid. Objektide augustamise ja lõikamisega mängida ei saa. Ja mida me peaksime nüüd nende ohtlike objektidega tegema?

Lapsed : pane paika

“Hoidke maja korras

Kahvlid, käärid, noad,

Ja nõelad ja tihvtid

Pange see oma kohale.

Nupule istumine pole tore,

Kas sa saad omale haiget teha "

Koolitaja: Pinocchio, mäletate, mida kutid teile nendest asjadest rääkisid. Kõik teravad, õmblevad ja lõikavad esemed tuleb oma kohale panna. Maja tellimus pole mitte ainult ilu, vaid ka turvalisus. Kas teil on kodus korda?

Kehakultuur "Pinocchio"

Pinocchio ulatas käe

Üks painutatud, kaks painutatud.

Käed laiali

Ilmselt võtit ei leitud.

Meie jaoks võtme saamiseks

Sokkidel on vaja seista!

Ventilaator "href \u003d" / tekst / kategooria / ventilaator / "rel \u003d" järjehoidja "\u003e ventilaator, veekeetja, triikraud, segisti, magnetofon, arvuti, telefon, kütteseade, elektripliit, teler.

https://pandia.ru/text/80/154/images/image008_20.jpg "laius \u003d" 392 "kõrgus \u003d" 260 id \u003d "\u003e

Koolitaja: Mida te arvate, mida Pinocchio ütleb? Miks? Õige, on väga ohtlik aknalaudadele tõusta ja aknast välja nõjatuda - võite kukkuda ja puruneda. Klaasile on väga ohtlik nõjatuda. Miks? Klaas on habras, see võib puruneda ja laps saab vigastada.

Pinocchio, mängime kindlasti teiega lennukit, kuid ainult tänaval,

Koolitaja: Kui elate mitmekorruselises hoones, ootab teid veel üks oht - see on rõdu. Üksinda rõdule välja minna on väga ohtlik.

Lapsed jutustavad luuletusi.

1. Inimene pole lind, mugavam on trepist alla minna,

Ilma langevarjuta hüppavad kõrguselt ainult kassid.

2. Rõdu pole koht mängimiseks

Ärge minge sinna ilma täiskasvanuta.

Seal on ohtlik mängida ja lõbutseda,

Võite kukkuda suurelt kõrguselt.

Ja need on poisid, 5 kroonleht ja viies kodus kasutatav ohutuseeskiri: ma ei vaata avatud aknast välja.

Koolitaja: Nii et meie on valmis ohutuslill. Pidage lastele neid reegleid meeles ja võite vabalt üksi kodus olla, teiega ei juhtu mingeid probleeme.

https://pandia.ru/text/80/154/images/image010_14.jpg "laius \u003d" 433 "kõrgus \u003d" 288 id \u003d "\u003e

Lapsed: Hüvasti, Pinocchio.

Koolitaja: Poisid, märkigem meie rühmas OHTLIKUD kohad kleebised "TÄHELEPANU"

Käärid Termomeetri aken

Pistikupesa Eluohutus "href \u003d" / tekst / kategooria / bezopasnostmz_zhiznedeyatelmznosti / "rel \u003d" järjehoidja "\u003e Eelkooliealiste laste eluohutus. Töö planeerimine. Vestlused. Mängud - Peterburi: LAPSEVALA, 2010.

3. „turvalisus”,

4. Kui kõik on valesti, ohtlikud olukorrad

Jelena Chikvaidze
Keskmise rühma "Kodus üksi" turvaklasside kokkuvõte

eesmärk: Lastes oma käitumise eest vastutustunde tõstmine.

Ülesanded: Laiendage ja täpsustage laste teadmisi ohutu käitumine majas.

Laste jaoks sõnastada võime ohte ette näha ja võimaluse korral ohtlikke olukordi vältida.

Sisestada vastastikuse abistamise tunne.

Laiendage laste sõnavara.

Materjalid ja seadmed:

Lill reeglitega ohutus.

Visuaalne materjal: tikud, käärid, nõelad, tihvtid, mänguasjad jne

Kiri elektriseadmete fotoga.

Šokolaadimedalid.

Eeltööd:

Vestlused: “Ära ava võõrastele ust”, "Pidage meeles, et lapsed, pillid pole kommid.", "Ma ei vaata avatud aknast välja".

Illustratsioonide ülevaade.

Muinasjuttude lugemine "Kass, kuke ja rebane", Zhikharkamultika vaatamine "Hunt ja seitse noort kitse".

Luuletuste meeldejätmine.

Tunni käik.

Kasvataja: Poisid, vaadake, külalised on täna meie juurde tulnud. Ja siis tulid nad meie juurde, et koos teiega osaleda huvitaval ja informatiivsel vestlusel, õppida palju uut. Istuge poisid maha ja me alustame oma vestlust.

Täna räägime reeglitest kodu turvalisuskuidas käituda, kui jäid Üksinda kodus.

Uksele koputama

Kasvataja: Kes see võiks olla? Pöörab Pinocchio (hingelt ära, seljakotiga selja taga.)

Kasvataja: Tere, Pinocchio, mis juhtus?

Pinokio: Tere, poisid, ma pääsesin vaevalt Baba-Yagast. Mu isa Carlo lahkus ettevõttest, nemad jätsid mu maha üksi kodus. Tahtsin mängida, aga äkki koputas keegi, jooksin uksele, küsis: Kes seal on? Nad vastasid, et kliinikust tuli arst. Avasin ukse ja nägin Baba Yagat. Ta tahtis mind haarata, kuid ma murdusin vabaks ja jooksin teie juurde.

Kasvataja: Oh! Pinokio! Mida sa teinud oled? istu toolil, rahune maha! Täna saime poistega lihtsalt kokku, et rääkida sellest, kuidas käituda, kui jääte üksinda kodus.

Kasvataja: Poisid, vaadake tahvlit, täna kogume lille reeglitest, mida peate ööbides järgima üksinda kodus. Alustame oma okupatsioon lihtsalt olukorrast lähtuvaltsee juhtus külalisega. Poisid, mida Pinocchio valesti tegi?

Lapsed vastutavad.

Kasvataja: Miks te ei saa võõrastele ust avada?

Lapsed vastutavad.

Kasvataja: Hästi tehtud poisid, et te ei unustaks Pinocchio neid reegleid, kuulake luuletust.

Ära lase onu majja,

Kui onu on võõras!

Ja ärge avage oma tädi

Kui ema on tööl.

Sest on kurjategija, ta on kaval

Teeskle, et oled paigaldaja.

Või isegi ta ütleb

Et postiljon on teie juurde tulnud.

Nii et nad ei röövi teid,

Ei konfiskeeritud, ei varastata

Ära usalda võõraid

Sulgege uks tihedalt!

Kasvataja: Noh, Pinocchio, kas sa taipasid, et sa ei saa võõrastele ust avada?

Pinokio: tänud, poisid, nüüd ei ava ma kellelegi ust.

Kasvataja: Poisid, ja teil oli selline, et jäite Üksinda kodus.

Lapsed: no ei

Kasvataja: Mida ema meile enne lahkumist ütleb?

Lapsed: Ärge avage ust kellelegi.

Kasvataja: Täpselt nii, ema keelab meil rangelt võõrastele ukse avada. Nii et see oli muinasjutt "hunt ja seitse noort kitse"mida ema oma lapsi karistas?

Lapsed. Vastused!

Kasvataja: Ja mida sa teed, kui mõni võõras sulle koputab?

Lapsed:

Ära vasta

Küsige, kes seal on

Ärge avage ust

Kasvataja: Õige, hästi tehtud!

Kasvataja: Poisid, mis saab siis, kui tädi tuleb teie juurde ja ütleb, et ta tõi teile maitsvaid maiustusi, kas teete selle lahti?

Lapsed: MITTE

Kasvataja: Ja kui nad koputavad sulle ja ütlevad seda oma emalt; ta unustas koti kodusavatud?

Lapsed: MITTE

Kasvataja: Ja kui nad koputavad ja ütlevad: Tere, see on politsei. Palun avage uks. Peame kiiresti helistama.

Lapsed: MITTE

Kasvataja: Hästi tehtud, mul on kutid! Ja see on meie esimene reegel lill: Ärge avage võõra inimese ust.

Kasvataja: Pinocchio, mis on teie seljakotis?

Pinokio: Poisid, ma tõin mänguasjad. ( Võtab välja: tikud, pall, mänguauto, nukk, nõelad, niidid, käärid, nööpnõelad, raamatud, lennuk, nupud)

Kasvataja: Kas siin on kõik lapsed mänguasjad? Selleks, et saaksime aru saada, kuidas mängida ja milliseid esemeid majas võib ohtlikuks pidada, levitame neid kasutades “OHTLIKUD JA TURVALISUS» . Ja sina, Pinocchio, kuula ja vaata tähelepanelikult.

Kasvataja: Hästi tehtud, kutid, märkasite väga kõiki ainetes sisalduvaid ohtusid. Objektide augustamise ja lõikamisega mängida ei saa. Ja mida me peaksime nüüd nende ohtlike objektidega tegema?

Lapsed: pane paika

Kasvataja: Pinocchio, mäletate, mida kutid teile nendest asjadest rääkisid. Kõik teravad, õmblevad ja lõikavad esemed tuleb oma kohale panna. Majas olev kord pole mitte ainult ilu, vaid ka ohutus. Ja teil on kodukord?

Pinokio: Jah, aitäh, poisid, ma ei mängi enam nõelte ja kääridega ning panen need oma kohale. Järjestus on OHUTUS!

Kasvataja: Poisid, ma arvan, et võite teise kroonlehe kleepida, et olla teravate esemetega ettevaatlik.

Jõusaal Pinokio

Pinocchio ulatas käe

Üks painutatud, kaks painutatud.

Käed laiali

Ilmselt võtit ei leitud.

Meie jaoks võtme saamiseks

Sokkidel on vaja seista!

Kasvataja: Poisid, täna hommikul jõudis meie lasteaeda Prostokvashino onu Fedori kiri. (avaneb, loeb) "Tere kutid! Eile sorteerisime kassid Matroskin ja Sharik pööningult ja leidsime sealt palju huvitavat, kuid me ei tea, kas me saame neid kasutada või mitte? Pildistasime neid esemeid, aidake meil sellest aru saada.

Vaadake nüüd pilte hoolikalt ja öelge mulle, kuidas saate neid esemeid kasutada.

Lapsed selgitavad Pinocchiole, et te ei saa triikrauda sisse lülitada, see võib põleda või tulekahju tekkida, pesumasin sisse lülitada, et laualampi saab sisse lülitada ainult ettevaatlikult jne.

Pinokio: Tänan teid kutid abi eest. Mõistsin, et elektriseadmed võivad olla ohtlikud ja mitteohtlikud. Ja ma ei puutu enam kunagi ise ohtlike elektriseadmetega, et mitte probleeme tekitada, ei mängi ma ohtlike elektriseadmetega. Ma annan isale kindlasti kõik teie nõuanded ja ütlen teile, mida ma õppisin.

Sa, laps, mäletad peaks:

Olge väljalaskeavaga ettevaatlik!

Te ei saa temaga mingil moel mängida,

Pange nelgid sinna sisse!

Kasvataja: Pinocchio, noh, kuna te mäletate kõike, aidake meil kleepida kolmas kroonleht ja elektriseadmete kolmas reegel on ohtlik.

Kasvataja: Poisid, kuid see pole veel kõik ohud, mis võivad meid oodata. kodus. Kuulake luuletust ja vastake minu küsimustele.

Kõik väikesed lapsed

Kohustatud välja selgitama:

Pillid ja tabletid

Sa ei saa salaja alla neelata!

Kui jääd haigeks

Siis on arsti nimi

Ja täiskasvanud voodis

Pillid toovad!

Aga kui sa pole haige,

Tablettidena - ainult kahju!

Neelake neid ilma põhjuseta

Uskuge mind, pole vaja!

Lõppude lõpuks võite mürgitada

Ja isegi surra!

Nii et ole ettevaatlik-

Miks sa haige oled?

Kasvataja: Kas saate pille ise võtta? Ärge kunagi proovige ühtegi ravimit. Esiteks ei ole see maitsev ja teiseks võib vale ravim olla mürk.

See on 4 reeglit ja 4 kroonlehte “Pillid pole maiustused”.

Pinokio: Poisid, vaata, milline ilus lennuk mul on! Ma tegin selle ise! Ma tõin selle poistele. Me käivitame selle nüüd! On vaja avada aken, seista aknalaual ja panna lennuk alla.

Kasvataja: Mis te arvate, kas Pinocchio poisid räägivad õigesti? Miks? Õige, on väga ohtlik aknalaudadele tõusta ja aknast välja nõjatuda - võite kukkuda ja puruneda. Klaasile on väga ohtlik nõjatuda. Miks? Klaas on habras, see võib puruneda ja laps saab vigastada.

Pinocchio, mängime kindlasti teiega lennukit, kuid ainult tänaval,

Kasvataja: Kui elate mitmekorruselises hoones, ootab teid veel üks oht - see on rõdu. Üksinda rõdule välja minna on väga ohtlik.

Rõdu pole mängukoht

Ärge minge sinna ilma täiskasvanuta.

Seal on ohtlik mängida ja lõbutseda,

Võite kukkuda suurelt kõrguselt.

Ja need on kutid 5 kroonleht ja viies reegel kodu turvalisus: Ma ei vaata avatud aknast välja.

Kasvataja: Nii et meie lill on valmis ohutus. Pidage lastele neid reegleid meeles ja võite vabalt jääda Üksinda kodus, teiega ei juhtu mingeid probleeme.

Kasvataja: Pidagem meeles teiega kõike, millest me täna rääkisime, kuid selleks mängime koos teiega mängu “See on võimalik või mitte”, Esitan teile küsimusi, millele vastake, kas peaksite mulle vastama või mitte.

Kas ma võin võõrale ukse avada?

Ja kui ta ütleb, et tõi kassipoja? Või maiustusi?

Ja kui ta ütleb, et politseinik? Või arst? postiljon?

Kas ma saan täringuga mängida?

Kas on võimalik kääridega mängida?

Kas ma saan nõelu suhu panna?

Kas ma saan mänguasju paika panna?

Kas ma saan süüa pille, kui olen tervislik? kas saate pillidega mängida?

Kas ma saan mänguasju mängida?

Kas ma saan triikrauda ilma nõudmiseta sisse lülitada? Ja pliit?

Kas ma saan aknalaual ronida?

Kas ma saan klaasile toetuda?

Kas ma saan mängudega mängida?

Kas ma saan oma ema aidata?

Kasvataja: Tublid poisid ja Pinocchio said hästi hakkama, õppisite kõik reeglid ja tahan teile reeglite tundmise eest medaleid anda kodu turvalisus.

Pinokio: Tänan teid, poisid, kes mind kõike õpetasite, mul on aeg koju naasta. Mu isa on juba tagasi.

Kasvataja: Pinocchio jätab need reeglid meelde ega unusta neid kunagi.

Lapsed: Hüvasti, Pinocchio.

Kasvataja: Aitäh poisid ja külalised. Varsti näeme!

Eesmärk: üldistada ja kinnistada laste teadmisi tuleohutusest;

Ülesanded: anda õpilastele ettekujutus tulekahju eelistest ja ohtudest; koondada teadmised tuletõrje osakonna telefoninumbri ja koduse aadressi kohta; rikastada sõnavara; arendada mälu, intelligentsust ja mõtlemist; koolitada lapsi soovides järgida tuleohutuseeskirju nii kodus kui ka lasteaias.

Materjalid ja seadmed: pildid tuletõrjevarustuse jooniste ja mänguasjade joonistega; telefon.

Kursuse käik:

Hoone esikus järjest.

Õpetaja: tere poisid. Täna on meil ebaharilik amet, kuid selleks, et teada saada, kuidas see erineb ülejäänutest, soovitan kuulata mõistatust:

Lõuendis jope ja kõva müts
Unustades ketiposti raudrüü.
Otsustavalt ja kartmata
Rüütel tormab tulle.

Lapsed: tuletõrjuja

Kasvataja: Täpselt nii. Täna soovitan teil olla tuletõrjuja. Kas sa nõustud?

Kasvataja: mida teevad tuletõrjujad?

Lapsed: Kustutage tuli, päästa inimesed ja loomad tule eest.

Õpetaja: Täpselt nii, hästi tehtud. Seega võime öelda, et tänane tund on pühendatud ...

Lapsed: tuleohutus.

Kasvataja: Täpselt nii. Kuid enne oma põneva tegevuse alustamist peame meeles pidama, mida tuletõrjujad hommikul teevad, niipea kui nad ärkavad ...

Lapsed: tehke harjutusi.

Õpetaja: Ja tõesti, selleks, et terve päev ärkvel olla, teevad tuletõrjujad õppusi, mida teeme ka nüüd.

1. Konvois jalutamine ja jooksmine majahoidja poolt korraga (Signaaliks on löögid tamburiinile)

Treening ilma objektideta

2. I. lk - jalg seisab paralleelselt, käed all. Tõstke oma käed läbi külgede üles, plaksutage käsi; Langetage käed külgede kaudu, pöörduge tagasi algasendisse (4–5 korda).

3. I. lk - jalad seisavad õlgade laiuse kaugusel, käed vööl. Pööra paremale (vasakule), võtke parem käsi küljele; sirgendage, pöörduge tagasi algasendisse (3 korda).

4. I. lk - jalatugi jala laiusel, käed vööl. Crouch, pane oma käed ette; püsti, sirgeks, naasta algasendisse (5-6 korda).

5. I. lk. - seiske jalad lahus, käed selja taga. Kummutage ettepoole, puudutage sõrmedega põrandat; sirgendage, pöörduge tagasi algasendisse (4–5 korda).

6. I. lk - jalgade asend pisut eemal, käed vööl. Kahel jalal hüppamine tulemusele 1-8; korda 2 korda lühikese pausiga.

Õpetaja: Poisid, nüüd liigume edasi ülesannete juurde. Kuid kõigepealt jagage 2 meeskonda (kiirete ja julgete meeskond).

Esimene ülesanne: keegi puistas tuletõrjujate inventari laiali, kuid peale nende on ka meie mänguasjad. Teie ülesandeks on tuletõrje korrastada ja panna ühte kasti mänguasjade pildid ja teise tuletõrjevarustuse pildid. Milline meeskond esimesena hakkama saab - selgub sellel võistlusel võitjaks ja ta saab ühe punkti.

Kasvataja: hästi tehtud. Mõlemad meeskonnad tegid väga head tööd. Ja nüüd kuulame järgmist ülesannet: mõlema meeskonna ees on telefon, teie ülesanne on joosta telefoni, helistada tuletõrje numbrile, rääkida lühidalt juhtunust ja anda oma kodune aadress. Võidab meeskond, kes selle ülesandega kõigepealt hakkama saab.

Õpetaja: hästi tehtud, mõlemad meeskonnad rääkisid kõne põhjusest hästi ja andsid oma koduse aadressi. Järgmise ülesande viime läbi toolidel istudes. Esitan teile mõned küsimused või lahendan mõistatuse, teie ülesandeks on kõigile küsimustele ja mõistatustele õigesti vastata.

Milleks me tuld kasutame? (toiduvalmistamise ajal)

Mida halba võib tulekahju tuua? (tulekahju)

Mis on tulekahju välja pannud bologna nimi? (tulekustuti)

Kuidas muidu saab tuld kustutada? (vesi, liiv, lumi)

Kui tulekahju juhtub, kes aitab meil sellest lahti saada? (tuletõrjuja)

Millisele numbrile me tuletõrjujale helistame?

Millised omadused peaksid tuletõrjujal olema? (tugev, kiire, nutikas)

Kui tuletõrjuja ei karda midagi, siis mis on selle tuletõrjuja nimi? (kartmatu)

Puumajas
Päkapikud elavad.
Juba sellised lahked inimesed -
Andke kõigile tuled välja.

(tikud)

* Riputamine - vaikne
ja keera see üles, kostub ja vaht lendab

(tulekustuti)

Kasvataja: hästi tehtud ja hakkama saanud selle ülesandega. Ja nüüd mängime mängu "Tulekahjuhäire" . Nagu teate, puhkavad tuletõrjujad vabal ajal puhkust, saavad jõudu juurde, kuid niipea, kui signaal kõlab "Ärevus" esiteks on need ehitatud rida ja lähevad kõiki tule eest päästma. Teie ülesanne niipea, kui kuulete signaali "Ärevus" , peate seisma reas ja olema valmis põlema. Ja enne seda saate kõndida, kõndida lahti. (signaal "Ärevus" kõlab 3 korda)

Kasvataja: hästi tehtud. Nii et meie õppetund lõppes. Te, kutid, olete näidanud oma teadmisi, oskusi, tugevust, osavust ja mõistmist. Selliste tuletõrjujate juures ei hirmuta ühtegi tulekahjusignalisatsiooni.