Особисте життя

Конспект інтегрованого заняття у старшій групі. Тема: Допоможемо Попелюшці потрапити на бал. Конспект заняття з розвитку дрібної моторики рук у дітей старшого дошкільного віку «Допоможемо Попелюшці Конспект заняття допоможемо попелюшці

Конспект інтегрованого заняття у старшій групі.  Тема: Допоможемо Попелюшці потрапити на бал.  Конспект заняття з розвитку дрібної моторики рук у дітей старшого дошкільного віку «Допоможемо Попелюшці Конспект заняття допоможемо попелюшці

Конспект заняття з математики в середній групі«Допоможемо Попелюшці».
Шумілова Алла Володимирівна
Інтеграція освітніх галузей: « пізнавальний розвиток», «Соціально-комунікативний розвиток», «фізичний розвиток»
Мета: закріплювати вміння рахувати до 5, розрізняти геометричні фігури.
Завдання:
Закріпити вміння рахувати до 5;
Продовжувати вчити дітей розрізняти та називати геометричні фігури за формою та розміром.
Розвивати вміння дітей складати предмети із геометричних фігур.
Розвивати емоційну чуйність.
Формування умов сприйняття музики.
Матеріали та обладнання:
Лялька – Попелюшка,
Блоки Дьєніша,
Наклейки троянди (по 7-8 штук на дитину)
Аркуші паперу
Аркуші для малювання та геометричні фігури з кольорового паперу.
Магнітофон.
Запис пісні «Попелюшка»
Структура заняття:
Вступна частина (3 хвилини): прослуховування пісні про Попелюшку.
Основна частина (15 хвилин): Обговорення проблемної ситуації, гра з наклейками «Посадь 5 троянд», рухлива гра «Розбери фігури», гра «Збери сукню для Попелюшки». Заключна частина (2 хвилини): узагальнення заняття, аналіз НОД.
Опис ходу заняття:
Вступна частина:
Вихователь: Хлопці, сьогодні до нас прийде в гості одна особа, от послухайте, вона вже йде та співає пісню. Закрийте очі і послухайте (На магнітофоні вмикається пісня, яка поступово стає все голоснішою, щоб створити відчуття наближення).
Основна частина:
Обговорення проблемної ситуації:
Попелюшка: Здрастуйте, хлопці! І Алла Володимирівна! (Діти вітаються)
Вихователь: Привіт Попелюшка! Як у тебе справи?
Попелюшка (плаче): Ах, зла мачуха знову не пускає мене на бал. Дала багато завдань. Я їх виконувала, виконувала, але так і не встигла зробити.
Вихователь: Бідолашна Попелюшка, вона так хоче на бал. Діти, а давайте їй допоможемо! (Відповіді дітей). Попелюшка, скажи нам, чим тобі допомогти, і ми обов'язково все зробимо, у нас дуже добрі хлопці!
Гра з наклейками «5 рожевих кущів»
Попелюшка: треба посадити п'ять рожевих кущів у саду.
Вихователь: Ми легко впораємося з таким завданням, правда, хлопці?
(Вихованець роздає листи та наклейки з квітами)
Попелюшка: Але їх треба посадити рівно п'ять, не забудьте. Бо мачуха точно не пустить мене на бал.
(Діти виконують завдання)
Вихователь: Попелюшка, подивися, як здорово хлопці впоралися із завданням. У всіх рівно п'ять кущів посаджено.
Попелюшка: Дякую вам хлопці!
Вихователь: А яке завдання потрібно виконати?
Гра «Розбери фігури»
Попелюшка: О, зла мачуха змішала всі геометричні фігури! (Показуємо дітям змішані блоки Дьєніша) і сказала розібрати їх. У червоний обруч товсті трикутники, а синій тонкі.
(Перед дітьми в одному кінці групи висипаються блоки, обручі лежать з іншого боку. Діти виконують завдання)
Вихователь: А решта фігур як розібрати?
Попелюшка: Усі прямокутники треба віднести до товстих трикутників, а квадрати до тонких. (Діти виконують завдання)
Попелюшка: А тепер червоні та сині круги до прямокутників, а жовті до трикутників.
(Діти виконують завдання)
Вихователь: Дивися, Попелюшка, як наші хлопці все зробили добре.
Попелюшка: Так, тепер усі завдання виконані, дякую вам хлопці за допомогу. Тільки їхати мені нема в чому.
Гра «Плаття для Попелюшки»
Вихователь: А ми тобі й у цьому допоможемо, щоправда, хлопці?
(Дітям лунають листи і геометричні фігури) Зараз кожен зробить тобі сукню, у нас якраз є відповідний матеріал. Зробите плаття для Попелюшки із цих геометричних фігур? (Діти виконують завдання)
Заключна частина:
Попелюшка: Дякую вам, хлопці! Ви мені дуже допомогли! Які красиві сукніВи зробили! Я побіжу збиратися на бал!
Вихователь: До побачення, Попелюшка!
Попелюшка: До побачення, хлопці та Алла Володимирівна!
Вихователь: Хлопці, ви сьогодні дуже добре впоралися з усіма завданнями мачухи та здорово допомогли Попелюшці!

Інтегроване заняття "Допоможемо Попелюшці потрапити на бал"

04.05.2015 2156 431 Колесник Ірина Олександрівна

Освітні області: Пізнання, Соціум, комунікація, Творчість.
Розділи: Ознайомлення з навколишнім світом, Конструювання, Художня література, Розвиток мови, Музика.
Мета: Конструювати виріб з непридатного матеріалу.
Завдання: Вчити виготовляти карету з непридатного матеріалу, закріпити вміння доповнювати вироби деталями для надання їй виразності. Активізувати мовні засоби спілкування; продовжувати вчити відповідати на запитання; продовжувати вчити користуватися алгоритмом. Розширювати уявлення дітей про музику, танець менует. Вчити розрізняти жанр та характер музичного твору. Розвивати творчу уяву та фантазію. Розвивати логічне мислення, вміти шукати рішення. Розвивати допитливість, активність. Виховувати посидючість, акуратність у роботі, почуття взаємодопомоги. Щеплювати любов до казки, естетичні почуття.
Словникова робота: бал, магніт, менует, марш, пісня.
Білінгвальний компонет: мейірімді-добра, сүйкімді- мила, еңбекшіл- працьовита, әдемі -красива, еңбекшіл - працелюбна, қамқорші- дбайлива, ақилди- розумна, сипа әзік- ніжна, жақси- хороша, қайиримди- чуйна , Сәлеметсіз бе, құрметті қонақтар- Привіт, шановні гості!)
Попередня робота: Читання казок Ш.Перро, розгляд ілюстрації до казок.
Обладнання: Чарівна скринька із загадками, крупа (горох), магніт на кожну дитину, тарілочки, гайки, музичні твори різних жанрів, картки із зображенням жанрів музики, непридатний матеріал(пластикові коробочки, кришки від пластикових баночок, віконця та дверцята з самоклеючого паперу, алгоритм виготовлення карети, аудіо-записи для заняття.
Хід заняття:
Іс-әрекет кезендері
Етапи діяльності Тәрбіушінің іс-әрекеті
Дії вихователя Балалардиң іс-әрекеті
Діяльність дітей
Мотиваціялиқ-қозғауші
Мотиваційно-спонукальний Разом із дітьми заходить до зали, вітає гостей. (Під музику в гостях у казки)
Пропонує дітям зібратися у коло «Добра» та вимовити слова.
Доброго ранку, сонечко встало
Доброго ранку тобі прошепотіла
Доброго ранку друже мій рідний
Як мені приємно бути поряд з тобою! (Все супроводжується рухами за текстом).
- Хлопці, а ви мене впізнали?

Правильно, я Фея із країни казок. Я хочу вас запросити у дивовижний світказок знаменитого письменника-казкаря Ш.Перро. Він написав дуже багато-казок і я хотіла б дізнатися, чи знаєте ви їх. У світі багато казок сумних та смішних,
І прожити на світі нам не можна без них
У казці може все трапитися
Наша казка попереду
Казка у двері до нас стукає
Скажімо казці-заходь!
Хто любить слухати казки, тому вони розкажуть про те, що, може, було, а може, й ні.
Пропонує дітям пройти та сісти на стільці, які стоять півколом.
Вітаються з гостями казахською мовою.
Вимовляють слова та виконують рухи за вихователем.

Так, ви принцеса, королева, чарівниця, фея.
-Виявляють інтерес. Уважно слухають вихователя.


Іздену-Чимдастируши
Організаційно-пошуковий
-Ой, хлопці подивіться скриньку-ця скринька не проста і всередині не порожня.
Давайте подивимося, що там усередині?
Дістає із скриньки конверт.

Хлопці я вам зараз загадаю загадки про казкових героїв, а ви мені скажіть із якої вони казки.
1) Цей казковий геройз хвостиком, вусатий, у капелюсі в нього перо, сам смугастий. Ходить він двома ногами. У яскраво-червонихчоботях. (Вивішує ілюстрацію кіт у чоботях)
2) Маленька дівчинка весело біжить. Стежкою до будиночка, що в лісі стоїть. Потрібно цій дівчинці до своєї бабусі. Віднести корзинку, надіслану з нею. (Вивішує ілюстрацію червоної шапочки)
3) Для царівни молодої, був складений відьмою злий план помсти за образу: сон вбив царя і почет. Розбудив, забравшись у бір, юнак увесь царський двір. (Вивішує ілюстрацію сплячої красуні)
А до цієї героїні я запрошую вас у гості.
Сестрам з мачухою прала. І горох перебирала. Ночами при свічці. А спала біля грубки. Гарна, як сонечко.
Хто ж це?
-Хлопці, а як ви можете охарактеризувати цю дівчинку? Яка вона? Тут використовується білінгвальний компонент.

(Все супроводжується музикою).

Молодці! А яка мрія була у Попелюшки?
- Хлопці, а що таке бал?
-Правильно, бал-це де звучить музика і всі танцюють.
-Ну а де ж сама Попелюшка? (Звучить музика і з'являється Попелюшка)

Привіт, Попелюшка! Що трапилося?

Але чому ти не поїхала зі своїми сестрами?

Не плач Попелюшка ми з хлопцями тобі допоможемо. Хлопці допоможемо Попелюшці?
- Ну, Попелюшка кажи, що нам робити?

Пропонує дітям підійти до столу. На столі стоять тарілочки у них горох, змішаний із гайками.
- Хлопці якнайшвидше вибрати залізні гайки з чашки.
- Що таке магніт?
(Проводиться експеримент відокремлюється горох від гайок за допомогою магніту)
Пропонує дітям пройти на стільці, які стоять півколом.
Попелюшка, а ти знаєш, яка музика звучить на балу? А ви хлопці?
Назвіть, яка ж музика звучить на балу?

Молодці! Зараз я вам пропоную прослухати музичні фрагменти, визначити жанр та підняти відповідну картку. Картки візьміть на столі, тільки візьміть по одній картці не вибираючи будь-яку. Якщо звучить марш, то піднімають картки тільки ті у кого на картці зображено марш, якщо пісня то картки з піснею, якщо танець то з танцем.
Запитання дітям: Чому ти підняв картку із зображенням маршу?
Куди веде нас марш?
За характером музика яка у маршу?

Запитання дітям: Чому ти підняв цю
картку?
Куди веде нас пісня?
За характером, яка буває пісня?
А зараз яка за вдачею була пісня?

Запитання дітям: Чому ти підняв картку з танцем?
Куди веде нас танок?
Який танець зараз пролунав?
Що таке менует?

Хлопці я пропоную вам з танцювати танець Менует.
Пропонує пройти та сісти на стільці.

Попелюшка ще треба щось робити?

Хлопці допоможемо Попелюшці щей на варити?
Пальчикова гімнастика:

Варимо, варимо, варимо щи. Щи у Попелюшки такі гарні! Солимо, солимо, солимо щі. Щи у Попелюшки такі гарні!

Хлопці, а ви б хотіли побувати на балу?
А на чому ми можемо вирушити на бал?
Правильно, на бал ми можемо вирушити і машиною, і автобусом, і поїздом, але я вам пропоную вирушити на казковій кареті, яку ми зробимо самі, в парах.
Проходьте сідайте за столи та послухайте мене уважно. (Пояснює за алгоритмом)
На столі у вас є коробочка це і буде нашою каретою, кришки від пластикових баночок будуть колесами, паєтки потрібні нам для прикраси та пластиліном ми можемо прикрасити карету.
Визначаємо, де буде вікно у нашої карети, а де будуть двері і наклеюємо на потрібні сторони. Потім катаємо 2 джгутика і переплітаємо їх виходить, як би кіска ось таких кісок на потрібно 4 штуки тобто. один катає 2 кіски, інший ще 2 кіски. Це буде прикраса верху нашої карети, але ви можете використовувати паєтки або кульки з пластиліну, як хочете, це на вашу фантазію, можете прикрасити карету з боків. Колеса у нас кріпляться на пластилін. Можна приступати до роботи та дивитися на алгоритм «карети»
Індивідуально допомагає комусь потрібна допомога.
-Молодці хлопці! Я пропоную вам пройти зі своїми каретами та стати в коло. Попелюшка чия карета тобі найбільше подобається, і ти б хотіла вирушити на ній на бал?
- З цікавістю розглядають скриньку.

За конвертом визначають, що всередині нього загадки.
-Уважно слухають та відгадують загадки.

Кіт у чоботях.

Червона Шапочка.

Спляча красуня.

Попелюшка.

Мейірімді-добра, сүйкімді- мила, еңбекшіл- працьовита, әдемі -красива, еңбекшіл - працьовита, қамқорші- дбайлива, ақылди- розумна, сипайи- ввічлива, ұ қси- хороша, қайиримди- чуйна.

Потрапити на бал.

Бал це коли танцюють, веселяться, звучить музика.
Дитина Попелюшка: Дражнять Попелюшкою мене. Від того, що біля вогню сили не шкодуючи,
У кухні я працюю, працюю
З грубкою я керуюсь, керуюсь і завжди в попелі я
Від того, що я добра, надриваюся я з ранку до глибокої ночі
Кожен може наказати
А дякую мені сказати жоден не хоче.
Попелюшка: Я на балу ніколи не була, а мені так хотілося потрапити туди і побачити принца.
Попелюшка: Мачуха наказала стільки справ переробити боюся, що я не встигну на бал. (Плаче)

Діти: Так.
Попелюшка: Мачуха наказала горох перебрати вона намішала туди дуже багато гайок.
Розглядають тарілочки з крупою.

магнітом.

Магніт-це предмет, який притягує залізо.
Після експерименту проходять та сідають на стільці.

Дитина Попелюшка: Так
Діти: Так
Діти: Танцювальна, весела, радісна, бешкетна, швидка, легка.
Слухають музичні фрагменти та піднімають відповідну картку.

Відповіді дітей: Вважаю, що зараз звучав марш.
Марш веде нас за ритмом.
Музика маршу характером хоробра, смілива, енергійна, ритмічна.
– Я вважаю, що зараз звучала пісня.
– Пісня веде нас за словами.
- Пісня буває весела, сумна, лагідна, ніжна.
-Зараз пісня була весела, ніжна, лагідна.
Слухають наступний муз. фрагмент.
Вважаю, що зараз пролунав танець.
Танець веде нас за образом.
Танець менует.
Менует - це французький танець,
основу менуету становлять невеликі кроки, маленькі танцювальні па. Танець королів.
Танцюю танець менует.

Проходять та сідають на стільці.

Попелюшка: Мачуха наказала щей наварити.
Діти: Так

Виконують пальчикову гімнастику.
Імітують помішування ложкою у каструлі.
Пальчики обох рук складені в щіпку, імітують посипання сіллю.
-Так.

На машині, автобусом, поїздом, трамваєм, каретою.

Проходять та сідають за столи.
Слухають пояснення вихователя та дивляться алгоритм.

Працюють, використовуючи алгоритм «карети». (Діти працюють у парах)

Встають у коло. Попелюшка обирає найкрасивішу карету.
Рефлексивтік-корекціялауші
- Але все тепер ми можемо вирушати на бал!

Наряд твій у тебе в кімнаті, йди Попелюшка вбирайся!
- А поки Попелюшка вбирається хлопці давайте згадаємо, що ж ми зробити для того, щоб вирушити на бал.

Повертається Попелюшка. Попелюшка яка ти гарна! Вирушаємо на бал?
Діти попрощайтеся з нашими гостями. Дитина Попелюшка: Та вбрання моє не гарне як на бал у такому підеш?
Попелюшка радіє і йде вбиратися.
Діти Сьогодні ми відгадували загадки, перебирали крупу від гайок за допомогою магніту, слухали фрагменти музичних творів. (Марш, пісня, менует). Танцювали танець менует. Варили борщ. Виготовляли казкові карети.
- Так!
- Прощаються з гостями казахською мовою. Сау болаіз!

Завантажити матеріал

Повний текст матеріалу дивіться в файлі, що скачується.
На сторінці наведено лише фрагмент матеріалу.

Організація: МБДОУ № 63

Іркутська область, м. Ангарськ

Ціль: p align="justify"> Формування позитивних установок до господарсько-побутової праці з використанням потокового методу.

Завдання:

  • Формування в дітей віком почуття взаємодопомоги, працьовитості, вміння працювати спільно, виконуючи свою частину праці та доробляти розпочату справу остаточно;
  • Актуалізація трудових навичок при пранні білизни;
  • Виховання доброзичливих відносин у процесі праці, акуратності, самостійності та вміння підтримувати порядок у групі.

Методичне та дидактичне забезпечення:

Клейонки, тазики, розноси, ганчірочки, мило в мильницях, алгоритми "Правильно стираємо", клейончасті фартухи, лялька Попелюшка в робочій сукні, лялька Попелюшка в ошатну сукню, ширма, квасоля біла та червона, олівці, фломастери, крейда, силуети нарядів для Попелюшки, столи для малювання, столи для праці, сушарка для білизни, прищіпки, 2 рушники для витирання рук.

Попередня робота:

  • Щотижнева господарсько - побутова праця групи за допомогою потокового методу;
  • Читання казки «Попелюшка»;
  • Перегляд мультфільму "Попелюшка" 1979 року.

Група заздалегідь підготовлена ​​до трудової діяльності. Столи вкриті клейонкою. На одному столі тази з водою для прання постільної білизни, а на іншому тази з водою для прання лялькового одягу та інші необхідні атрибути для трудової діяльності, на окремому столику лежать клейончасті фартухи.

Діти зайняті вільною діяльністю.

Звучить чарівна музика із казки "Попелюшка". Виховательзвертає увагу дітей на музику:

Хлопці, яка гарна музика звучить, правда? Ця музика із казки "Попелюшка". Ви пам'ятаєте, хто така Попелюшка? (так, це дівчинка, яка дуже багато працює і одного разу потрапила на бал, у неї є гарні черевички тощо).

Вихователь:А ви хотіли б потрапити в гості до Попелюшки? (Так). Як ми можемо це зробити? (Поїхати машиною, полетіти літаком і т.д.).

Все правильно, але нам потрібно потрапити до казки. А з допомогою чого ми можемо це зробити? Звичайно, як ви здорово придумали! Подивіться, хлопці, а ми маємо з вами чарівну паличку! (вихователь показує чарівну паличку). Давайте, мої маленькі чарівники, всі разом станемо в коло, закриємо очі, скажімо чарівні слова (звучить чарівна музика, вихователь вимовляє чарівні слова:

Чарівною паличкою

У повітрі змахнемо

Чари з'являться

У казку потрапимо!

Діти розплющують очі і за ширмою бачать, що на кріслі сидить лялька Попелюшка:

А ось і Попелюшка! Привіт! А чому ти така сумна, Попелюшко, що сталося?

Попелюшка:

Ах, хлопці, сьогодні у нас у королівстві бал, але у мене стільки роботи, що я не встигну на нього сходити.

Вихователь:

Що ж робити, як ви вважаєте, хлопці? (допомогти забратися)

Правильно, які ви молодці!

Вихователь:Подивіться, а яку роботу треба зробити Попелюшці?

Діти(Бачать у будиночку таз з білизною, таз з одягом, таз з квасолею): - Випрати одяг, випрати білизну, перебрати квасолю.

Вихователь: - Правильно. Діти, сьогодні вранці ви вибрали собі картинки, які допоможуть вам визначити, що ви робитимете.

Діти швидко розходяться робочими місцями.

Ті хлопці, які малюють і перебирають квасолю проходять із молодшим вихователем за столи:

Вихователь:

Дівчатка, а ви хочете приготувати для Попелюшки сюрприз? Сьогодні особливий день - бал у королівстві, і Попелюшці знадобляться ваше вбрання, яке ви для неї зробите. Вибирайте будь-яке плаття і прикрасьте його за допомогою крейди або фломастерів.

А хлопчики допоможуть Попелюшці перебрати квасолю. В одну тарілку білу, а в іншу тарілку червону. Добре?

Вихователь: - Ну а ми, хлопці, давайте одягнемо фартухи і пройдемо до робочого місця (хлопці підходять до столів, на яких все готове до прання білизни) повторимо, як треба правильно прати білизну та одяг.

(Діти за допомогою алгоритмів згадують трудові дії прання білизни).

Правильно, але кожен з вас має свої обов'язки при пранні. Що робитимете ви, хлопці? (Запитує першу пару)

Діти: - Ми намилюватимемо білизну і пратимемо.

Вихователь: - Так, а ви що робитимете (Звертається до другої пари).

Діти: - Ми полоскатимемо і віджиматимемо білизну.

Вихователь: - Відмінно. А що робитимете ви? (Звертається до третьої пари)

Діти: - Ми будемо розвішувати білизну та одяг.

Вихователь: - Молодці! але перед роботою приготуємо свої ручки.

(Виховник пропонує розім'яти свої ручки перед роботою):

Раз два три чотири п'ять!
Вийшли пальчики гуляти.

Встали пальчики - "Ура!"
Попрацювати нам час!

Вихователь: - Подивіться, хлопці, Попелюшка вже почала прати білизну та одяг, тому цей одяг можна вже прополоскати, а цей - повісити сушитися. У ході самостійної трудової діяльності звучить спокійна музика.

Вихователь та Попелюшка використовують похвалу протягом усієї трудової діяльності. (Яка, Аліса, розумниця, добре віджимає білизну), відзначають старання дітей (Марат, які руки у тебе працьовиті - ти так добре стираєш одяг), вміння бути дружними і турботливими (Сонечка, яка розумниця, закінчила свою роботу і почала допомагати Насті розвішувати білизна, яка ти дбайлива), при утрудненні - надають індивідуальну допомогу.

Попелюшка: Які ви молодці, хлопці Перепрали весь одяг і постільна білизна. Що потрібно зробити тепер? (забратися). Молодці! Давайте приберемося. (У цей час підходить молодший вихователь і виливає воду з тазів, а діти прибирають мило, та розноси на столик, протирають столи ганчіркою)

Підходять у коло.

Вихователь:

Ви втомилися? Відпочинемо!

Глибоко тепер зітхнемо!

Всі ми повільно подихаємо,

Тишу навколо почуємо.

Раз – два, раз – два

Відпочиньте все поки що.

Вихователь: -Хлопці, як ви швидко впоралися з роботою А що ми сьогодні робили? (Прали одяг та білизну). Молодці! Всі постаралися, випрали весь одяг та білизну.

Попелюшка, а наші дівчатка приготували тобі сюрприз - намалювали тобі вбрання, та й хлопчики впоралися зі своїм завданням - перебрали всю квасолю, ходімо, подивимося.

Лялька Попелюшка підходить, дивується, радіє, дякує всім хлопцям.

Попелюшка: - Дякую хлопці, що ви мені допомогли – тепер я обов'язково встигну на бал.

Вихователь: - Хлопці, а Попелюшка готова до балу? (Ні, у неї немає вбрання). Нічого страшного – адже у нас є чарівна паличка. Попелюшка, вибирай будь-яку сукню і ставай за ширму - ми перетворимо тебе на принцесу.

Чарівною паличкою змахнемо

Бажання загадаємо,

Попелюшку у принцесу

Швидко перетворюємо! (Включається чарівна музика)

Вихователь дістає з-за ширми гарну Попелюшку. Попелюшка дякує дітям і йде на бал.

Вихователь: - Хлопці, а нам теж час у групу. Вставайте в коло, закривайте очі, починаємо чаклувати:

Чарівною паличкою

У повітрі змахнемо

З казки до нашої групи

Нині ми потрапимо! (Включається чарівна музика)

Діти, де ми сьогодні побували? що ми робили?

Діти: - Мили посуд, прали білизну, перебирали квасолю, малювали вбрання для Попелюшки тощо.

Вихователь: - Правильно. Бачите, хлопці ми зробили добру справу. Кожен із вас старався, працював, допомагав Попелюшці і наша принцеса потрапила на королівський бал. Спасибі вам велике. А зараз, хлопці, ми поп'ємо сніжок і підемо до Олени Альбертівни готуватися до балу, який скоро буде в нашому "королівстві" (Примітка: мається на увазі ранок, присвячений Міжнародному жіночому дню).

наталія сохіна
Конспект підсумкового заняттяу підготовчій до школи групі. Тема «Допоможемо Попелюшці»

Конспект підсумкового заняття у підготовчій до школи групі

« Допоможемо Попелюшці»

Навчальні завдання:

Закріплення звукобуквенного аналізу слова

Вправляти в рахунку в межах 10 у прямому та зворотному порядку, вправляти в рахунку в межах 20,

Закріплювати вміння називати попереднє та наступне число даного числа;

Продовжувати навчати розв'язувати задачі;

Продовжувати вчити орієнтуватися на аркуші паперу щодо себе;

Закріплювати вміння порівнювати групи предметів із цифрою.

Вчити дітей давати повні, поширені відповіді питання вихователя.

Розвиваючі завдання:

Розвивати конструкторські навички дітей;

Продовжувати розвивати мовлення дітей, мислення, увагу, удосконалювати вміння робити висновки.

Сприяти формуванню розумових операцій, розвитку мови, вмінню аргументувати свої висловлювання.

Розвивати пізнавальні мотиви, інтереси, вміння працювати у малих підгрупах.

Розвиток дрібної моторики, координація рухів/

Вміння працювати із клеєм.

Виховні завдання:

Виховувати самостійність, вміння розуміти навчальне завдання та виконувати його самостійно.

Виховання навичок колективної роботиі взаємодопомоги

Створення умов засвоєння дітьми математичнихта граматичних уявлень у різних видахдіяльності на заняття

Акуратності під час роботи з аплікацією.

Попередня робота з дітьми: відгадування загадок, рішення арифметичних та логічних завдань, спостереження за календарем, читання казок, різні ігри в розвитку мови дітей, індивідуальні завдання.

Методичні прийоми:

Ігровий (використання сюрпризних моментів).

Наочний (використання слайдів).

Словесний (Нагадування, вказівка, питання, індивідуальні відповіді дітей).

Заохочення, аналіз заняття.

Устаткування: мультимедійний проектор, магнітна дошка, цифри, букви алфавіту на магніті, знаки, ілюстрації до казки. « Попелюшка» , м'яч, сонечко, аудіозапис, плащ, чарівна паличка

Роздатковий матеріал: літери, картки для викладання слів, картки з цифрами, листочки у велику клітку, прості олівці, моделі циферблату годинника, мозаїка з геометричних фігур, картки для завдання «з'єднай цифри», горох, квасоля, клей, пензлики, серветки, клейонки, трафарети квітів.

Індивідуальна робота з дітьми на заняттях:

виховувати посидючість у Роми Ш.

активізувати Рому Би., Фаніса С., Микиту До.

Хід заняття:

Вихователь збирає навколо себе дітей (віршом)на килимі і звертається до ним:

Я рада вас бачити. Усміхніться. Бачите, яке веселе у мене в руках сонце. Назвіть його ласкаво (Сонечко).

Передаючи його один одному, назвіть ласкаво ваші імена. (Діти видаються: «Оленька, Сашенька, Коленька ...») - Молодці!

Потім вихователь звертає увагу дітей присутніх гостей.

Подивіться, скільки прийшло гостей. Привітайте з ними, співаючи слова: "Вітаю! Добрий ранок!"(Діти наспів вимовляють)

Які радісні обличчя стали у наших гостей, їм дуже сподобалося ваше привітання.

Хлопці, а ви любите казки (Відповідь дітей)

Назвіть казки, не повторюючись (Передаючи сонечко, діти називають улюблені казки)

Сьогодні ми з вами поїдемо в казку, але в яку ви дізнаєтеся, відгадавши музичну загадку. Сідайте на палас.

Вихователь включає запис пісні. (Звучить мелодія пісні « Попелюшка» ; автор І. Рєзнік, композитор І. Цвєтков (Відповідь дітей: Попелюшка) .

Правильно! Це співає Попелюшка.

СЛАЙД №1 Вихователь показує ілюстрацію до казки « Попелюшка» .- Хлопці, а хто у казці допоміг Попелюшці потрапити на бал?СЛАЙД №2 (Фея-клацання). - А хто допомагав Феї(Паж-клацання).

Сьогодні я буду Феєю, а ви – моїми помічниками - пажами. Вихователь одягає плащ і бере чарівну паличку для Феї.

Щоб допомогти Попелюшціпотрапити на бал та стати принцесою ви повинні виконати кілька завдань.

Завдання №1СЛАЙД №3

Воно називається (діти читають) «Не позіхай, швидко на запитання відповідай!»

Скільки днів у тижні?

Який день триває після четверга?

Як називається п'ятий день тижня?

Як називаються «вихідні»дні тижня?

Який день тижня сьогодні?

Який день тижня був учора?

Який день тижня завтра?

Назвіть перший місяць весни

Назвіть другий місяць літа

Скільки вух у двох мишей?

Скільки хвостів у трьох котів?

Які частини доби ви знаєте?

Скільки сонечок на небі?

Скільки пальців біля рукавички?

Скільки очей у сови?

Скільки вогників біля світлофора?

Скільки ніг у коня?

Скільки коліс у машини?

Завдання №2СЛАЙД №4

Воно називається (діти читають)Як добре вміти читати!

Сідайте за столи. Дівчата минають. Тепер хлопчики. Перед вами лежать картка та літери.

(Діти сідають за столи). Але пам'ятайте! «Ти сиди за столом струнко і поводься… спокійно. Відповісти хочеш - не галасуй, а тільки руку ... підніми.

Вам потрібно викласти з літер назву казки, при цьому ви маєте повну відповідь і чітко відповісти на мої запитання. Викладайте. А Настя робитиме це біля дошки. (Діти виконують завдання)

Давайте розділимо слово Попелюшка на склади.

Який перший звук у цьому слові (З).

Цей звук приголосний або голосний (Згідний)

А чому він називається приголосним?

(Він погодився, що йому потрібні помічники під час вимови)

А давайте перевіримо, що допомагаєголосу вимовити звук «З». (Діти вимовляють звук, вихователь фіксує увагу на артикуляцію).

У слові Попелюшка звук«З»твердий чи м'який (Твердий)

«З»(літера З).

Давайте визначимо другий звук у цьому слові?

Вихователь, показуючи напрямок руху від першої картки, спонукає дітей озвучити другий звук.

З-ТОВ! - Який другий звук у слові Попелюшка?

(Діти вимовляють З-ТОВ)

Це голосний чи приголосний звук?

(Голосний).

Чому він називається голосний?

Якою буквою позначаємо звук «Про»?

(Лицею О).

Щоб виконати наступне завдання, вам треба розім'ятися.

Фізхвилинка (Проводить дитина)

Ми до плечей притиснули руки, починаємо їх крутити

Геть, втома, лінь і нудьга, м'язи розминатимемо!

А тепер покрутимо шиєю, це ми легко вміємо

Як уперті всі діти, скажемо: "Ні!"- на все у світі.

А тепер ми присідаємо та коліна розминаємо.

Ноги до кінця згинати! Раз два три чотири п'ять.

Насамкінець покроємо, вище ноги піднімаємо!

Завдання №3 СЛАЙД №5

Воно називається (діти читають стоячи) "Від одного до десяти"

Сідайте! Давайте допоможемо акуратній Попелюшцірозставити цифри в порядку.

Відкрийте коробки та викладіть числовий ряд від 1 до 10 зліва направо. Молодці!

Покажіть попередню кількість чисел 3,5,8.

Покажіть таку кількість чисел 4,6,9.

Подивіться на число і хлопніть на 1 бавовну менше.

Подивіться на число і хлопніть на 2 бавовни більше.

Покажіть число, що живе між числами 5 та 7, 4 та 6, 9 та 7.

Заберіть цифри і покладіть перед собою листочки в клітку для математичного диктанту. Стежимо за поставою! Будьте уважні та обережні, працюємо в темпі.

Диктант «Орієнтування на площині листа»

Мачуха для Попелюшки приготувала завдання. Давайте допоможемо її вирішити. Сідайте на палас турецькою і слухайте уважно.

Завдання СЛАЙД №6

Лісом Їжачок йшов, на обід гриби знайшов: Два під березою (клацання, один у осики (клацання).Скільки їх буде в плетеному кошику (клацання)

Хлопці, що я вам прочитала?

Чому ви вирішили, що це завдання?

Назвіть умову завдання, назвіть запитання.

Що означає вирішити завдання?

Якою дією вирішуємо цю завдання: додаванням чи відніманням? Чому?

Викладіть рішення задачі з допомогою наших карток.

Хто прочитає рішення та назве відповідь? Підніміть руку, у кого така сама відповідь. Перевіримо відповідь на екрані (клацання).

А тепер подивіться на дошку, тут записано вираз.

Прочитайте його. 5 – 3 = 2

Хлопці, за цим висловлюванням потрібно скласти своє завдання так, щоб у ньому була і умова, і питання! Хто готовий?

Молодці, і з цим завданням ви впоралися швидко, а тепер я перевірю вашу кмітливість. Слухайте мої запитання?

Питання вихователя:

1. Ти та я, та ми з тобою. Скільки нас? (двоє).

2. Скільки горіхів у порожній склянці? (Жодного горіха в порожній склянці)

3. Якщо з'їсти одну сливу, що залишиться? (Залишиться одна кісточка.)

4. У кого більше лап: у качки чи каченя? (лап однаково, порівну, по 2)

5. Скільки хвостів у трьох котів? (3 хвоста у 3 котів)

6. Скільки вух у двох мишей? (4 вуха у двох мишей)

Ви так чудово все виконуєте, що хочеться зробити приємне. А що це ви дізнаєтесь, відгадавши загадку.

Є у радості подруга, У вигляді півкола.

На обличчі вона живе, То кудись раптом піде,

То раптово повернеться. Сум туга її боїться.

Що це? (усмішка)СЛАЙД №7

Подаруємо, один одному посмішку і з гарним настроємпродовжимо допомагати Попелюшці. Вставайте.

Отже, Попелюшкапросить назвати якнайбільше слів, у яких перший звук «З»або «Зь».

(Діти, передаючи один одному чарівну паличку, називають слова)

Вихователь змінює ілюстрацію до казки. СЛАЙД №8

Діти, ви успішно справляєтеся із завданнями. І Попелюшка вирушає на бал.

- «Фея подарувала Попелюшку плаття» . Що я сказала?

(Пропозиція).

Скільки слів у реченні. (4) .

Оля, яке перше слово (Фея).

Як звучить третє слово (Попелюшці) .

Юрко, яке друге слово (Подарувала).

Софіє, назви четверте слово. (Плаття, Сукня).

Самовибір:

А тепер на вибір вам пропоную наступні завдання. Хтось виконає, піднімає руку, не вигукує. Вчитель … підійде та перевірить правильність виконання завдання. Постарайтеся!

1. З'єднавши по порядку цифри, ми дізнаємося, в чому вирушить на бал Попелюшка(Вбрання);

2. Годинник зламався, потрібно його відновити, щоб Попелюшкавчасно потрапила додому. Розставити цифри у потрібному порядку за циферблатом;

3. У Попелюшки багато роботи. Їй треба допомогти перебрати боби. Бо вона не встигне на бал. Тільки кількість гороху та квасолі має відповідати заданому числу на тарілці.

4. А з мозаїки у вигляді геометричних фігур потрібно скласти карету, в якій Попелюшкавирушила до палацу на бал.

Всі завдання виконуємо швидко та мовчки.

Усі завдання ви виконали. Завдяки вам Попелюшка стала принцесою.

СЛАЙД №10

Рефлексія:

Сьогодні ми з вами допомагали ПопелюшціЯкі завдання для неї вам сподобалося виконувати? (Діти згадують та перераховують виконані завдання).

За вашу допомога Попелюшкаприготувала подарунок. СЛАЙД №11

Такі квіти Попелюшкавирощує у своєму саду (вихователь роздає трафарети квітів). У вільний час ви заштрихує свою квітку в улюблений колір. І ми складемо з них клумбу.

Дякую вам за роботу! А тепер ви можете відпочивати.