Одяг

Заняття логопеда в гостях у казки. Конспект логопедичного заняття на тему «Казки і казкові персонажі. Гра-вправа "Слухайте уважно"

Заняття логопеда в гостях у казки. Конспект логопедичного заняття на тему «Казки і казкові персонажі. Гра-вправа

Основна мета даного заходу - створення позитивного емоційного настрою у дітей. Діти узагальнюють і закріплюють знання дітей про казки, і казкових персонажах, вчаться впізнавати героїв казок, відчувати і співпереживати.

завдання:Розвивати у дітей фонематичні процеси. Тренувати у вживанні категорії орудного відмінка. Збагачувати лексичний запас. Закріпити вміння складати слова з букв.

Виховувати у дітей інтерес до казок, до читання. Вчити самостійно контролювати правильну вимову поставлених звуків у спонтанному мовленні.

Завантажити:


Попередній перегляд:

Логопедическое заняття-розвагу в старшій групі "В гостях у казки"

мета: Створення позитивного емоційного настрою у дітей.

завдання:

Корекційно-освітні.Узагальнити та закріпити отримані знання дітей про казки, і казкових персонажах, вчити дітей впізнавати героїв казок, відчувати і співпереживати.

Корекційно-розвиваючі.Розвивати у дітей фонематичні процеси. Тренувати у вживанні категорії орудного відмінка. Збагачувати лексичний запас. Закріпити вміння складати слова з букв.

Корекційно-виховні.Виховувати у дітей інтерес до казок, до читання. Вчити самостійно контролювати правильну вимову поставлених звуків у спонтанному мовленні.

устаткування: Інтерактивна дошка, скриня, клубок, голка, золотий ключик, дзеркальце, туфелька, сопілка, рукавичка, квітка на підставці, картинки з предметами одягу, взуття та головних уборів, атрибути до казки «Лисичка-сестричка і сірий вовк», музика.

Хід заняття:

1. Організаційний момент.

Логопед: Подивіться, що це коштує? (Скринька). Ох, хлопці, напевно, непростий скринька, а чарівний. Давайте його відкриємо (намагаються відкрити, але бачать, на скрині висить замок). Як можна відкрити замок?

Ми з вами в казці, а там може статися диво. Які ми можемо сказати чарівні слова, щоб скринька відкрився?

"Крекс, фекс, Пекс."

"По щучому велінню, по моєму бажанню"

"Сивка-Бурка, віща каурка, встань переді мною, як лист перед травою",

«Земля прощай, в добру путь!»

«Сезам відкрийся!» і т.д.

Логопед: Ну-ка скринька покажи нам, що там у тебе всередині .... Скільки тут цікавих речей! Ці речі з різних казок. Давайте згадаємо з яких казок вони до нас прийшли

(Дзеркало, голка, клубок, туфелька, сопілка, рукавичка, ключик і т. Д.)

Логопед дістає зі скриньки квітка: ой, який гарна квітка! Він чарівний. З якої казки квітка? (Аленький цветочек)

Логопед: Давайте понюхаємо квіточку (діти виконують дихальну гімнастику):

носом вдихнули, через рот видихнули

Носом вдихнули, через ніс видихнули

Ротом вдихнули, через ніс видихнули

Ротом вдихнули, через рот видихнули.

Носом вдих, а видих ротом (відповідні рухи):

Дихаємо глибше, а потім крок на місці не поспішаючи.

Логопед:

Казку любимо з дитячих років.

Казка шле нам свій привіт.

І дівчата, і хлопці -

Всі читають казки в книжках.

Казка вчить нас добру,

Допомагати завжди в біду.

Нас герої в гості чекають,

В казку добру звуть.

Наша допомога їм потрібна

Діти, ви готові?

Так!

Що ж, друзі, пора в дорогу,

Поспішаймо ми на підмогу!

Хлопці, сьогодні я запрошую вас в країну казок. А вирушимо ми туди на чарівному поїзді.

Наш чарівний паровоз уже випускає пар з-під коліс, чуєте: ч-ч-ч

Сідайте в вагончики. Наше казкову подорож починається!

(Діти встають «паровозиком» один за одним і пересуваються по залу, промовляючи слова)

Я пихчу, пихчу, пихчу.

Я стукаю, стукаю, стукаю.

В країну казок я лечу.

Логопед:

Поїзд домчав нас до країни казок. Сідайте на стільчики.

Поки ми їхали на поїзді, в казковій країні трапилася біда. Гуси-лебеді забрали братика.

Подивіться, в хатинці сидить Баба-Яга, сидить і братик на лавочці, грає золотими яблучками. Ви дізналися цю казку?

На екрані ілюстрація казки «Гуси-лебеді».

Баба-Яга зачарувала слова - сховала їх в різні фігури. А сестриці дала завдання - звільнити від чар. «Расколдуешь - віддам братика, що не расколдуешь - бережися!».

Хлопці, давайте допоможемо сестриці скласти слова.

На екрані різнобарвні геометричні фігури, на яких написані букви.

Скласти слово з букв, написаних на колах;

Скласти слово з букв, написаних на квадратах;

Скласти слово з букв, написаних на трикутниках;

Скласти слово з букв, написаних на ромбах.

(Слова: літо, зима, школа, урок)

Логопед: Молодці, хлопці, допомогли сестриці врятувати братика! Ми продовжуємо подорожувати по казковим доріжках, і здається, виявилися в новій казці. Хто це так гірко плаче?

На екрані ілюстрація казки «Заяча хатинка»

Логопед: Вигнала лисиця зайчика з його луб'яних хатинки і сказала, що не пустить, поки він не дасть відповіді на неї покладено. Зайчик не може відповісти. Діти, допоможемо йому?

Виріши завдання-жарти.

Наташа зірвала в саду 3 сливи, 2 груші і 2 морквини. Скільки фруктів набрала Наташа?

Скільки склянок води можна принести друшляком?

Мама несе кавун. Син каже: «Мамо, ти візьми мене на руки, а я понесу кавун». Допоможе син матері?

На балконі сиділи 3 голуба і 2 горобця. До них прилетіла одна метелик. Скільки птахів стало?

Петя, Ніна, Надя, Вова і Юра грали в хованки. Кого було більше: хлопчиків або дівчаток?

Що їдять жирафи, коли земля вкрита снігом?

У групі дитячого садка лижі є у п'яти дітей. Прийшло літо. Скільки дітей зможуть покататися на лижах?

Малюк кинув у ванну ложку, вилку і ніж. Скільки предметів попливе по воді?

На ялинці 8 гілок. На кожній гілці виросло по одному плоду. Скільки всього виросло яблук?

Логопед: Молодці, хлопці, допомогли зайчику, він говорить нам спасибі.

Ми продовжуємо подорожувати по казковим доріжках і попереду у нас нова казка.

На екрані ілюстрація казки «Попелюшка»

Хлопці, ви дізналися цю дівчинку?

Діти. Це Попелюшка.

Логопед: Зла мачуха наказала Попелюшку навести порядок в кімнаті своїх дочок.

Хлопці, подивіться який безлад влаштували сестриці. Давайте допоможемо Попелюшку розкласти предмети одягу, взуття та головних уборів на свої місця.

діти:

Я покладу шапку на верхню полицю, бо це - головний убір.

Я покладу светр на середню полицю, бо це - одяг.

Я покладу туфлі на нижню полицю, бо це взуття.

Логопед: Молодці, хлопці! І Попелюшку допомогли!

Попелюшка дуже любить танцювати і запрошує нас на вальс.

Логопед:

За чарівною стежкою крокуємо,

В казку нову потрапляємо.

На екрані ілюстрація казки «Айболит»

Логопед:

Хлопці, ми знову опинилися в новій казці. А в який, вгадайте самі.

Цей доктор знаменитий

Він під деревом сидить.

Приходь до нього лікуватися

І корова, і вовчиця,

І жучок, і черв'ячок, і ведмедиця.

Всіх вилікує, зцілить

Добрий доктор ...

Діти: Айболить!

Логопед:

Подивіться на екран! Вгадайте, хто і де сховався?

На екрані зображення хвостів диких тварин, які видно: через дерева, під кущем, з нори, за пеньком, з дупла)

Гра «Чий хвіст?»

Молодці, хлопці! Допомогли Айболиту знайти всіх звірів і вилікувати.

Давайте пограємо і зобразимо дитинчат тварин.

Діти стають в коло.

Раз, два, три - повернись і в дитинчат диких тварин перетворися!

Гра «На водопій»

Якось раз лісовою стежкою (йдуть один за одним)

Звірі йшли на водопій

За мамою лосеня тупотів лосеня (йдуть, голосно тупаючи)

За мамою лисицею крався лисеня (крадуться на носочках)

За мамою їжачихою котився ежонок (рухаються в полупрісяде)

За мамою ведмедицею йшов ведмежа (йдуть перевалюючись)

За мамою білкою скакали білочки (рухаються стрибками)

За мамою зайчиха - косі зайчата (стрибки на двох ногах, зробивши «вушка»)

Вовчиця вела за собою вовченят (біжать великими кроками)

Всі мами і діти напитися хочуть!

(Повертаються обличчям в коло, встають на карачки, роблять «лакательние» рухи язиком)

Напилися звірята, відпочили і знову в ребяток перетворилися - раз, два, три - в хлопців перетворися!

На екрані ілюстрація казки "Золотий ключик або пригоди Буратіно"

Логопед:

На сонячній галявині

Варто красивий будинок

З вірними друзями

Живе Мальвіна в ньому.

Мальвіна готує обід, а Буратіно відволікає її своїми питаннями. Давайте допоможемо Мальвіни відповісти на питання Буратіно.

На екрані зображення продуктів.

Гра «Чим буде?»

Яйце буде. (Яєчнею). Борошно буде. (Булочкою). М'ясо буде. (Котлеткою). Капуста буде. (Салатом). Гречка буде. (Кашею). Яблуко буде. (Соком). Ягода буде. (Варенням). Молоко буде. (Сиром).

Логопед:

Молодці, хлопці! Допомогли Мальвіни і Буратіно.

На екрані ілюстрація казки «Кіт у чоботях»

Логопед:

Хлопці, з якої казки такий сумний кіт? А сумний він тому, що в саду і на городі не побачив знайомих овочів і фруктів. Допоможемо йому?

Послухайте, які плоди ростуть в казковому королівстві. Поясніть - з яких знайомих слів складені їх назви.

Огурбузи, помідині, баклачок, укрушка, грумідори, чеслук, сліжовнік, моркофель, вішбрікос.

Кіт у чоботях дякує нас і пропонує пограти в його улюблену гру.

Рухлива гра «Мишоловка»

Логопед:

А тепер ми всі разом вирушаємо в театр на казку «Лисичка-сестричка і сірий вовк»

Драматизація казки «Лисичка-сестричка і сірий вовк» педагогами Мадоу.

Логопед:

Хлопці, ось і закінчилася наша подорож по країні казок. Казкові герої дякують вам за допомогу і дарують частування. Пора повертатися в дитячий сад.

Наш чарівний паровоз уже випускає пар з-під коліс: ч-ч-ч.

Сідайте в вагончики.

Діти йдуть по колу.

Я пихчу, пихчу, пихчу.

Я стукаю, стукаю, стукаю.

У дитячий садок я лечу.


конспект логопедичного заняття у старшій групі

МБДОУ №14 «Оленка»

"В гостях у казки".

Учитель-логопед: Бреус Олена Петрівна

цілі:

діагностичні: класифікація предметів, узагальнення предметів і слів щодо істотного ознакою (тварини, меблі, посуд), пори року, просторова орієнтування;

освітні:продовжувати розвивати вміння впізнавати казки і їх героїв, розвивати вміння виділяти головну повчальну думку, захопити казковим сюжетом, розвивати образне мислення, дрібну моторику, розвивати зоровий гнозис, розширювати артікуляторние можливості, навчати елементарним прийомам самомасажу, оптимізувати загальний тонус тіла, знімати патологічні затискачі;

виховні : Виховувати потребу в читанні книг, любов до усної народної творчості, виховувати дружні взаємини між дітьми, звичку спільно працювати.

1. Організаційний момент

Хлопці, а ви любите казки?

Я вас запрошую в казку. Що буває в казках? (Чари, перетворення ...)

І в нашій казці теж будуть чудеса і перетворення. У мене як у справжньої чарівниці є «чарівна паличка».

Вправа «Ранок»

Перед початком вправи логопед підходить до кожної дитини, стосується « чарівною паличкою" зі словами:

Ви сьогодні не хлопці,

Ви - смішні ведмежата.

(Ім'я дитини) НЕ дитина,

(Ім'я дитини) - ведмежа.

(Називаю всіх дітей) ...

Ведмежата солодко сплять

(Діти туляться до спинок стільців і опускають голову, закривають очі)

І спокійно сопуть.

(Спокійно і глибоко дихають)

Сонце глянуло в віконце,

Все зажмурилися трошки.

(Міцно замружують очі)

Ведмежата, годі спати,

(Широко відкривають очі)

Вам давно пора вставати.

(Встають зі своїх місць)

Ведмежата всі прокинулися,

Потяглися, посміхнулися.

(З напругою тягнуть руки вгору, опускають, розтягують губи в усмішці.)

Люблять ведмедики чистоту.

Вмиватися все йдуть.

Кран відкрийся,

Ніс, вмийся,

(Проробляють погладжують обертальні рухи вказівними пальцями обох рук уздовж носа зверху вниз з обох сторін).

Мийтеся відразу обидва ока,

(Виконують кругові погладжування по століттях)

Мийся, шийка,

(Розтирають шию, повертаючи голову вправо-вліво)

Ручки, мийтеся гарненько.

(Розтирають руки)

Немов, щіткою язичком

Чистити зуби ми почнемо.

(Відкривають рот, гладять верхні, потім нижні зуби в горизонтальному і вертикальному напрямках)

Принюхалися ведмежата:

(Роблять повний повільний вдих через ніс, затримують повітря на 2 с, повільно видихаємо через рот)

Щось пахне незрозуміло

(Повторюють упр. 3-4 рази)

Дуже смачно. Це мед!

Мама до сніданку нас чекає.

Ведмежата мед хлебтали,

(Виконують лакательние руху мовою, рот тримають відкритим)

Потім губки облизали.

(Облизують губи в напрямку вперед-назад, рот тримають відкритим)

Язичок не опускають,

Догори сильно притискають.

(Рот тримають відкритим)

Треба чай гарячий пити,

Але спочатку остудити.

(Пензлем руки зображують «чашечку», роблять вдих носом, видих через рот, губи витягають трубочкою, повітряний струмінь направляють на «чашечку в руці.)

Потім попийте,

А після посміхніться.

(Імітують «питво» з «чашечки»)

Сніданок з'їдений, ведмежата

Пустують, як ніби индюшата.

(Виконують швидкі рухи язиком вперед-назад)

Один одного подражнили

І до занять приступили.

2. Основна частина

Подивіться, що це коштує? (Скриня)

Ох, хлопці, напевно, непростий скриню, а чарівний. Давайте я його відкрию. Не виходить. Як можна відкрити замок? Ми з вами в казці, а там може статися диво. Які ми можемо сказати чарівні слова, щоб скриня відкрився? ( «Крекс, фекс, Пекс», «По щучому велінню, по моєму бажанню») ...

Вправа «Замок» (пальчикова гімнастика)

На скрині висить замок,

Хто відкрити його б зміг?

Потягнули, покрутили,

Постукали і відкрили.

Відкриваємо скриньку ...

Ну-ка, скринька, покажи нам, що у тебе всередині ...

Скільки тут цікавих речей!

Скажіть, що це? (Клубок)

(Вистрибує і котиться по доріжці з осіннього листя)

Ось, друзі, чарівний ліс,

Сповнений таємниць він і чудес ...

(Діти йдуть по листю)

Хлопці, а що у нас шарудить під ногами? (Листя)

Якого вони кольору? (Різнокольорові)

Яка пора року в нашому чарівному лісі? (Осінь)

Значить, ліс, який? (Осінній)

Які ще прикмети осені ви знаєте? (Дощі йдуть, похолодало, листопад і т.д.)

Куди наш клубок закотився?

Хлопці, дивіться, хатинка

Варто на лісовій галявині

Три стільця, три ліжка, три подушки

Вгадайте без підказки

Хто герої цієї казки? ("Три медведі")

Як звуть ведмедів? (Михайло Потапич, Настасья Петрівна і Мишко)

У будинку Маша побувала,

Стільці все переламала,

Все кругом тут розкидала.

Давайте, допоможемо ведмедям накрити на стіл, поки вони по лісі гуляють.

(Дістаю зі скрині посуд)

Що це? (Ця велика ложка для Михайло Потапича)

Ця ложка поменше для Настасії Петрівни

Ця маленька ложечка для Мишка

Ця велика кружка для Михайло Потапича

Цей кухоль поменше для Настасії Петрівни.

А ця маленька кухлик для Мишка.

Ця велика чашка для Михайло Потапича.

Ця чашка поменше для Настасії Петрівни.

А ця маленька чашечка для Мишка.

Хлопці, а як одним словом назвати чашки, кружки, ложки? (Це посуд)

Подивіться, як ми красиво накрили на стіл, розставили стільці. Скажіть, стільці, стіл це що? (Це меблі).

Давайте покличемо господарів. Вони в лісі. А що роблять восени в лісі ведмеді? (Ведмеді збирають грибу, шишки, ягоди). Не дарма кажуть:

Всі ведмеді - ласуни,

Люблять їсти мед, ягоду без поспіху.

А наївшись, без тривоги

До весни сопуть в барлозі.

Ведмеді готуються до зимової сплячки. Їм восени хочеться спати. Покажіть, як позіхають ведмеді?

Вправи для жувальної-артикуляційних м'язів.

Покажіть, як збирають ягоду. Спробуйте ягоди на смак, добре прожити їх (імітують жування).

Розсаджує ведмедів на стільці. На великий стілець садимо Михайло Потапича, на стілець поменше - Настасію Петрівну, а на маленький стільчик - Мишко.

Подивіться, ведмеді принесли з лісу горобину, глід, калину. Калина, горобина, глід - це ... (ягода)

Правильно це все ягода, не дарма її ведмеді люблять. Вона дуже корисна.

За народними повір'ями, немає жодної хвороби, при якій не допомагала б калина. Глід допомагає хворим із захворюванням серця. І в горобині багато вітамінів.

Щоб у ведмедів було гарний настрій і в їх будинку- барлозі було тепло і світло я додам сонечко, а вам за правильні відповіді дам промінчики.

3. Підсумок.

Хлопці, скажіть, у кого в гостях ми побували? (У ведмедів)

А що у них сталося? (Поки вони були в лісі, Маша все розкидала ...)

Як ми допомогли ведмедям? (Ми накрили стіл, розставили меблі)

Чому вчить ця казка? (Казка вчить не брати чужого)

Молодці! Давайте подаруємо сонечку свої промінчики.

(Кріпимо до сонечка промені)

Сонечко своїми промінчиками торкнулося Михайло Потапича і нього стало гарний настрій. Торкнулося Настасії Петрівни, у неї стало гарний настрій. Сонечко торкнулося Мишка і у нього стало гарний настрій.

Подивіться, як ведмеді посміхаються, посміхніться і ви. Подивіться наліво і посміхніться, подивіться направо і посміхніться.

На знак подяки ведмеді хочуть пригостити вас і наших гостей смачною і корисною ягодою. А ще ведмеді дарують вам по повітряній кульці, Щоб ви скоріше повернулися з чарівного лісу в свій дитячий сад, в свою групу і подивилися мультфільм «Три ведмеді».

Щоб казки не образити,

Треба їх частіше бачити,

Їх любити і в них грати.

Казки всіх відучать злитися,

А навчать веселитися,

Бути скромнішим і добрішим,

Терпляче і мудрей !!!

Спасибі всім! Відправляйтеся на кульках в свою групу. До нової зустрічі.

Попередній перегляд:

Відкрите заняття в середній логопедичній групі.

(Складання описового оповідання за картинкою)

«ПОДОРОЖ сніжинок».

Учитель-логопед: Бреус Є.П.

Відкрите логопедическое заняття з розвитку зв'язного мовлення для дітей середньої групи.

«Подорож сніжинок»

Корекційно-освітні цілі.

  1. Уточнення, розширення та активізація словника по темі «Зима»: (зима, сніг, сніжинка, заметіль, хуртовина,)
  2. Навчання складання розповіді за сюжетними картинками.

Корекційно-розвивальні цілі.

  1. Розвиток зорової уваги, мислення, пам'яті, координації мови з рухом, розвиток тривалого плавного видиху.

Корекційно-виховні:

Формування навичок співпраці, взаєморозуміння, доброзичливості, ініціативності.

Хід заняття.

1. Організаційний момент.

Логопед: Дивна зірочка з неба впала

Мені на долоню лягла і пропала.

Хлопці, що це?

Діти: Сніжинка.

(1 слайд «Завірюха».)

Послухайте, що це за звуки?

Діти: Вітер.

Логопед: Так, це непростий вітер. Це зимовий вітер. А який вітер взимку?

Діти: Холодний, північний.

Логопед: Вітер помсти, вітер помсти

І сніжинки в небі кружляє.

Ось і до нас вітер заніс сніжинки.

(2 слайд. «Сніжинки»).

Логопед: Подивіться, хлопці, які сніжинки?

Діти: Білі, різьблені, блискучі, тендітні.

Логопед: І дуже красиві.

(Логопед роздає дітям сніжинки на ниточках).

2. Дихальна вправа.

Логопед: Давайте поду на сніжинки і подивимося, як красиво вони летять. Дути потрібно плавно, не надуваючи щоки і не піднімаючи плечі.

(Діти дмухають на ватяні шарікі- «сніжинки»).

3. Фонопедический вправу. «Сніжинки» (пропевают з музичним керівником голосні звуки).

Сніжинки жили у великій сніговий хмарі.

Хмара м'яко погойдувався, колихала сніжинок (пропевают звук «а» від самого верхнього звуку до самого нижнього).

Налетів вітер і став качати хмару по небу (пропевают звук «у» від самого нижнього звуку до самого верхнього).

Прокинувшись, сніжинки стрибали з хмари і летіли на землю (пропевают короткими звуками «а», «о», «у»).

4 .Логопед: Хлопці, зараз ми з вами перетворимося в сніжинки і вирушимо подорожувати.

(Звучить вальс ПІ Чайковський «Вальс сніжинок»)

Логопед: Перетворюємося в сніжинки, помітили ми все стежки.

І сніжинки все навколо кружляють, літають,

Зимовим покривалом землю вкривають.

Ось летять сніжинки, плавно і красиво.

Впали сніжинки на землю та ось що вони побачили:

5. Складання розповіді «Зима». (Слайди «Зимові картинки»).

Вся земля і будинки покриті білим снігом.

Хто веселитися взимку? - діти.

Що вони роблять? Вони ліплять сніговика, катаються на санках?

Зверніть увагу, у що одягнені діти? - У шубки і шапки.

Діти одягнені тепло, тому що взимку холодно.

Логопед: І так хлопці-сніжинки, давайте повторимо що ми бачимо на екрані?

" Настала зима. Земля, будинки і дерева вкриті снігом.

Діти радіють зими. Вони катаються на санках, ліплять сніговика, грають в сніжки. »

Логопед:

Давайте з вами теж зліпимо сніговика. (Слайд сніговик. Масаж під ритмічну музику).

6.Массаж «Сніговик»

Раз-рука, два - рука, (діти витягають одну руку, потім іншу)

Ліпимо ми сніговика. (Імітують ліплення сніжок)

Ми скачаємо сніжний ком - (долонями роблять кругові рухи по стегнах)

Ось такий, (розводять руки в сторони, показуючи який великий)

А потім поменше кому - (розтирають долонями груди)

Ось такий. (Показують величину кома менше)

А наверх поставимо ми, (погладжують руками щоки)

Маленький грудку. (З'єднують пальці рук разом, показують маленький кому)

Ось і вийшов Сніговик-Снеговичок (ставлять руки в боки, повороти вліво - вправо)

Дуже милий товстун!

7. Логопед .: Закінчується наша подорож «Сніжинок». Для того щоб перетворитися в дітей погрійте собі ручки. (Діти зігрівають руки теплою повітряним струменем, вимовляючи звук х - х - х).

Ну ось, сніжинки розтанули, а хлопці залишилися.

8. Підсумок.

Сьогодні ми з вами подорожували і дивилися на світ очима сніжинок. А, щоб це подорож запам'яталося вам надовго, я пропоную вам сісти за столи і намалювати пальчиком на снігу, то що вам найбільше сподобалося: може бути, хуртовина або завірюха, сніговик, гірка або маленька сніжинка-мандрівниця. Малюйте, хлопці.


Галина Царькова
Логопедическое заняття-розвагу в старшій групі «В гостях у казки»

Логопедическое заняття-розвагу в старшій групі

учитель-логопед

Мадоу «Чарівниця»,

ЯНАО р Лабитнангі.

"В гостях у казки"

мета: Створення позитивного емоційного настрою у дітей.

завдання:

Корекційно-освітні. Узагальнити та закріпити отримані знання дітей про казки, і казкових персонажах, вчити дітей впізнавати героїв казок, відчувати і співпереживати.

Корекційно-розвиваючі. Розвивати у дітей фонематичні процеси. Тренувати у вживанні категорії орудного відмінка. Збагачувати лексичний запас. Закріпити вміння складати слова з букв.

Корекційно-виховні. Виховувати у дітей інтерес до казок, до читання. Вчити самостійно контролювати правильну вимову поставлених звуків у спонтанному мовленні.

устаткування: Інтерактивна дошка, скриня, клубок, голка, золотий ключик, дзеркальце, туфелька, сопілка, рукавичка, квітка на підставці, картинки з предметами одягу, взуття та головних уборів, атрибути до казки «Лисичка-сестричка і сірий вовк», музика.

Хід заняття:

1. Організаційний момент.

Логопед: Хлопці, сьогодні ми з вами вирушимо в казку.

(Діти заходять в зал, де вимкнене світло, виблискують ліхтарики, грає казкова музика).

Отже, готові? (Чи включається світло)

2. Казка починається ....

Логопед: Подивіться, що це коштує? (Скринька). Ох, хлопці, напевно, непростий скринька, а чарівний. Давайте його відкриємо (намагаються відкрити, але бачать, на скрині висить замок). Як можна відкрити замок?

Ми з вами в казці, а там може статися диво. Які ми можемо сказати чарівні слова, щоб скринька відкрився?

"Крекс, фекс, Пекс."

"По щучому велінню, по моєму бажанню"

"Сивка-Бурка, віща каурка, встань переді мною, як лист перед травою",

«Земля прощай, в добру путь!»

«Сезам відкрийся!» і т.д.

Логопед: Ну-ка скринька покажи нам, що там у тебе всередині .... Скільки тут цікавих речей! Ці речі з різних казок. Давайте згадаємо з яких казок вони до нас прийшли

(Дзеркало, голка, клубок, туфелька, сопілка, рукавичка, ключик і т. Д.)

Логопед дістає зі скриньки квітка: ой, який гарний квітка! Він чарівний. З якої казки квітка? (Аленький цветочек)

Логопед: Давайте понюхаємо квіточку (діти виконують дихальну гімнастику):

носом вдихнули, через рот видихнули

Носом вдихнули, через ніс видихнули

Ротом вдихнули, через ніс видихнули

Ротом вдихнули, через рот видихнули.

Носом вдих, а видих ротом (відповідні рухи):

Дихаємо глибше, а потім крок на місці не поспішаючи.

Казку любимо з дитячих років.

Казка шле нам свій привіт.

І дівчата, і хлопці -

Всі читають казки в книжках.

Казка вчить нас добру,

Допомагати завжди в біду.

Нас герої в гості чекають,

В казку добру звуть.

Наша допомога їм потрібна

Діти, ви готові?

Що ж, друзі, пора в дорогу,

Поспішаймо ми на підмогу!

Хлопці, сьогодні я запрошую вас в країну казок. А вирушимо ми туди на чарівному поїзді.

Наш чарівний паровоз уже випускає пар з-під коліс, чуєте: ч-ч-ч

Сідайте в вагончики. Наше казкову подорож починається!

(Діти встають «паровозиком» один за одним і пересуваються по залу, промовляючи слова)

Я пихчу, пихчу, пихчу.

Я стукаю, стукаю, стукаю.

В країну казок я лечу.

Поїзд домчав нас до країни казок. Сідайте на стільчики.

Поки ми їхали на поїзді, в казковій країні трапилася біда. Гуси-лебеді забрали братика.

Подивіться, в хатинці сидить Баба-Яга, сидить і братик на лавочці, грає золотими яблучками. Ви дізналися цю казку?

На екрані ілюстрація казки «Гуси-лебеді».

Баба-Яга зачарувала слова - сховала їх в різні фігури. А сестриці дала завдання - звільнити від чар. «Расколдуешь - віддам братика, що не расколдуешь - бережися!».

Хлопці, давайте допоможемо сестриці скласти слова.

На екрані різнобарвні геометричні фігури, на яких написані букви.

Скласти слово з букв, написаних на колах;

Скласти слово з букв, написаних на квадратах;

Скласти слово з букв, написаних на трикутниках;

Скласти слово з букв, написаних на ромбах.

(Слова: літо, зима, школа, урок)

Логопед: Молодці, хлопці, допомогли сестриці врятувати братика! Ми продовжуємо подорожувати по казковим доріжках, і здається, виявилися в новій казці. Хто це так гірко плаче?

На екрані ілюстрація казки «Заяча хатинка»

Логопед: Вигнала лисиця зайчика з його луб'яних хатинки і сказала, що не пустить, поки він не дасть відповіді на неї покладено. Зайчик не може відповісти. Діти, допоможемо йому?

Виріши завдання-жарти.

Наташа зірвала в саду 3 сливи, 2 груші і 2 морквини. Скільки фруктів набрала Наташа?

Скільки склянок води можна принести друшляком?

Мама несе кавун. Син каже: «Мамо, ти візьми мене на руки, а я понесу кавун». Допоможе син матері?

На балконі сиділи 3 голуба і 2 горобця. До них прилетіла одна метелик. Скільки птахів стало?

Петя, Ніна, Надя, Вова і Юра грали в хованки. Кого було більше: хлопчиків або дівчаток?

Що їдять жирафи, коли земля вкрита снігом?

У групі дитячого садка лижі є у п'яти дітей. Прийшло літо. Скільки дітей зможуть покататися на лижах?

Малюк кинув у ванну ложку, вилку і ніж. Скільки предметів попливе по воді?

На ялинці 8 гілок. На кожній гілці виросло по одному плоду. Скільки всього виросло яблук?

Логопед: Молодці, хлопці, допомогли зайчику, він говорить нам спасибі.

Ми продовжуємо подорожувати по казковим доріжках і попереду у нас нова казка.

На екрані ілюстрація казки «Попелюшка»

Хлопці, ви дізналися цю дівчинку?

Діти. Це Попелюшка.

Логопед: Зла мачуха наказала Попелюшку навести порядок в кімнаті своїх дочок.

Хлопці, подивіться який безлад влаштували сестриці. Давайте допоможемо Попелюшку розкласти предмети одягу, взуття та головних уборів на свої місця.

Я покладу шапку на верхню полицю, бо це - головний убір.

Я покладу светр на середню полицю, бо це - одяг.

Я покладу туфлі на нижню полицю, бо це взуття.

Логопед: Молодці, хлопці! І Попелюшку допомогли!

Попелюшка дуже любить танцювати і запрошує нас на вальс.

За чарівною стежкою крокуємо,

В казку нову потрапляємо.

На екрані ілюстрація казки «Айболит»

Хлопці, ми знову опинилися в новій казці. А в який, вгадайте самі.

Цей доктор знаменитий

Він під деревом сидить.

Приходь до нього лікуватися

І корова, і вовчиця,

І жучок, і черв'ячок, і ведмедиця.

Всіх вилікує, зцілить

Добрий доктор ...

Діти: Айболить!

Подивіться на екран! Вгадайте, хто і де сховався?

На екрані зображення хвостів диких тварин, які видно: через дерева, під кущем, з нори, за пеньком, з дупла)

Гра «Чий хвіст?»

Молодці, хлопці! Допомогли Айболиту знайти всіх звірів і вилікувати.

Давайте пограємо і зобразимо дитинчат тварин.

Діти стають в коло.

Раз, два, три - повернись і в дитинчат диких тварин перетворися!

Гра «На водопій»

Якось раз лісовою стежкою (йдуть один за одним)

Звірі йшли на водопій

За мамою лосеня тупотів лосеня (йдуть, голосно тупаючи)

За мамою лисицею крався лисеня (крадуться на носочках)

За мамою їжачихою котився ежонок (рухаються в полупрісяде)

За мамою ведмедицею йшов ведмежа (йдуть перевалюючись)

За мамою білкою скакали білочки (рухаються стрибками)

За мамою зайчиха - косі зайчата (стрибки на двох ногах, зробивши «вушка»)

Вовчиця вела за собою вовченят (біжать великими кроками)

Всі мами і діти напитися хочуть!

(Повертаються обличчям в коло, встають на карачки, роблять «лакательние» рухи язиком)

Напилися звірята, відпочили і знову в ребяток перетворилися - раз, два, три - в хлопців перетворися!

На екрані ілюстрація казки "Золотий ключик або пригоди Буратіно"

На сонячній галявині

Варто красивий будинок

З вірними друзями

Живе Мальвіна в ньому.

Мальвіна готує обід, а Буратіно відволікає її своїми питаннями. Давайте допоможемо Мальвіни відповісти на питання Буратіно.

На екрані зображення продуктів.

Гра «Чим буде?»

Яйце буде. (Яєчнею). Борошно буде. (Булочкою). М'ясо буде. (Котлеткою). Капуста буде. (Салатом). Гречка буде. (Кашею). Яблуко буде. (Соком). Ягода буде. (Варенням). Молоко буде. (Сиром).

Молодці, хлопці! Допомогли Мальвіни і Буратіно.

На екрані ілюстрація казки «Кіт у чоботях»

Хлопці, з якої казки такий сумний кіт? А сумний він тому, що в саду і на городі не побачив знайомих овочів і фруктів. Допоможемо йому?

Послухайте, які плоди ростуть в казковому королівстві. Поясніть - з яких знайомих слів складені їх назви.

Огурбузи, помідині, баклачок, укрушка, грумідори, чеслук, сліжовнік, моркофель, вішбрікос.

Кіт у чоботях дякує нас і пропонує пограти в його улюблену гру.

Рухлива гра «Мишоловка»

А тепер ми всі разом вирушаємо в театр на казку «Лисичка-сестричка і сірий вовк»

Драматизація казки «Лисичка-сестричка і сірий вовк» педагогами Мадоу.

Хлопці, ось і закінчилася наша подорож по країні казок. Казкові герої дякують вам за допомогу і дарують частування. Пора повертатися в дитячий сад.

Наш чарівний паровоз уже випускає пар з-під коліс: ч-ч-ч.

Сідайте в вагончики.

Діти йдуть по колу.

Я пихчу, пихчу, пихчу.

Я стукаю, стукаю, стукаю.

У дитячий садок я лечу.

клас: д / с

цілі:

  • Активізація знань дітей про російських народних казках.
  • Розвиток інтонаційної сторони і виразності мовлення. Корекція артикуляційної, дрібної моторики, Формування емоційної лексики.
  • Виховання інтересу.

Устаткування: презентація або ілюстрації до казок; картинки по казці «Три ведмеді» і предметні картинки домашнього начиння різного розміру: три чашки, три ложки, три ліжка, три стільці, три подушки, три ковдри, атрибути для казки "Ріпка".

Хід уроку

Орг. Момент.

Діти сідають на свої місця під музику.

Хлопці сьогодні у нас з вами заняття подорож.

Ми вирушаємо в гості до казки.

Вступна бесіда.

Щоб казки не образити -
Треба їх частіше бачити.
Їх читати і малювати,
Їх любити і в них грати!
Казки всіх відучать злитися,
А навчать веселитися,
Бути добрішими і скромніше,
Терплячі, мудрішими,
Петі, Саші, Тані,
Льоші, Каті, Вані.
І інші дітлахи,
Хто читати вміє книжки,
Казки частіше "перевіряйте",
Щодня їх читайте.

А які казки вам читали ваші мами і ваші вихователі?

скільки хороших казок ви знаєте! Тому казки і запрошують вас до себе в гості.

Артикуляційні вправи.

Ось і перша казка, в яку ми потрапили:

Відповідайте на питання:

Хто в кошику Машу ніс,
Хто сідав на пеньок
І хотів з'їсти пиріжок?
Казочку ти знаєш адже?
Хто ж це був? ... (Ведмідь)

Відгадайте назву казки: (Маша і ведмідь)

Давайте допоможемо Марійці пекти пироги.

(В презентації паузи для повтору вправ)

Тісто мнем, мнемо, мнемо, Ляскаємо губами за мовою: пя-пя-пя!
Тісто тиснемо, тиснемо, тиснемо, покусувати язичок зубами: ка-ка-ка!
Після качалку ми візьмемо, проштовхувати язичок крізь зуби і губи.
Тісто тонко розкачати,
Випікати пиріг поставимо. Вправа "Лопаточка"
Раз, два, три, чотири, п'ять Тримаємо широкий мову за рахунок до пятіё
Чи не час виймати?
О. Хинн

Пиріг ми їли з насолодою
Вправа "Смачне варення"
Забруднилися варенням.
Щоб варення з губ прибрати,
Ротик потрібно облизати.
Смачний ми пиріг поїли,
Вправа "Чашечка"
Випити чаю захотіли.
Язичок ми до носа тягнемо,
Чашку з чаєм представляємо.

Формування тривалого плавного видиху

Чари сталося, і ми опинилися в такій казці:

Відгадайте в який?

Баба била - не розбила.
Слабенька бабина сила!
Та не зміг розбити і дід.
Адже йому сто років в обід.
Кликнули вони норушка -
Та розбила, як іграшку,
І втекла під ганок.
Що розбила щось? :( Яйце)

Казка "Курочка ряба"

Діти, дивіться, скільки яєць знесла курочка. Давайте допоможемо дідові з бабою їх зібрати і не впустити.

"Курочка Ряба яєчка знесла,
Дітлахів до себе покликала.
Потрібно яєчка терміново зловити,
Чи не впустити, в кошик зібрати ".

Двоє дітей повинні сачком зловити всі "яйця" (тенісні м'ячики), здувати зі столу іншими дітьми. (Т. А. суборового)

Розвиток інтонаційної виразності і голоси.

Пора в гості до наступної казці відправлятися. Ось вам наступна загадка:

Будиночок в поле з'явився,
Він в житло перетворився
Для мишки, жаби, синиці
Вовка, зайчика, лисиці.

У цій казці біда трапилася. Пропали голоси казкових героїв. Допоможіть їм повернути свої голоси. Попросіться за них в будиночок-теремок. Потрібно сказати "Тук-тук, пустіть мене в теремок!" голосом героя казки.

Корекція дрібної моторики пальців рук.

Розламав ведмідь теремок. Ніде тепер звірам жити. Давайте полагодимо його.

З пальців, дружок (показ відкритих долоньок),

Склади теремок (долоні складаються разом, притискаються).

Ось - це ворота (долоні вигинають човником)

Ось - це замок (пальці зчіплюють в замок)

Формування емоційної лексики і вміння утворювати нові слова за допомогою суфіксів.

Ось і нова казка нас з вами зустрічає.

Біля лісу, на узліссі
Троє їх живе в хатинці.
Там три стільці і три гуртки.
Три ліжечка, три подушки.
Вгадайте без підказки,
Хто герої цієї казки?

(Три медведі)

Ось який переполох влаштувала Маша в будиночку ведмедів! Коли вона втекла, ведмеді довго розбирали і чинили свої речі. Давайте допоможемо ведмедям розібратися, чиї це предмети:

У ведмежати - стільчик, у ведмедиці - стілець, а у ведмедя - стуліще і т.д.

Физкультминутка.

Молодці, хлопці. Допомогли ведмедикам, а тепер в іншу казку вирушаємо:

Круглий куля з печі - стриб,
Він як м'яч, до стрибків звик.
По доріжці покотився,
І ніхто не здивувався.

Колобок.

Хороводна гра "Колобки" на мотив російської народної пісні "Коровай"

Навколо печі ми ходили, Діти йдуть по колу, взявшись за руки.
Колобки в неї садили.
Печечка білена,
Заслоном заслоненная.
Колобки на дріжджах,
Чи не втримаєш на вожжах.
Вузенькі та вузенькі, Звужують коло.
Низенький та низенькі, Присідають.
Широкі та широкі, Розширюють коло.
Високі та високі! Піднімають руки.
Л. Яхнин

Інсценування казки "Ріпка".

А ось і остання наша зупинка. Нова казка нас у себе зустрічає:

Бабка, старий дід і внучка,
Мишка, кіт, собака Жучка -
Разом все мене змогли
Витягнути з-під землі.

Ми з вами теж перетворюємося в казкових персонажів. Наша казка оживає!

Діти розігрують казку "Ріпка" за ролями.

Підсумок.

Ось і закінчилася наша подорож по казках. Ви хлопці, були такі молодці. Ось для вас і частування теж казкові.

(Лунають Кіндер-сюрпризи з казковими героями).

"В гостях у казки"

Інтегроване корекційно-розвиваюче заняття педагога-психолога і вчителя-логопеда

мета: - розвиток зорового і фонематичного сприйняття, аналізу і синтезу, пізнавальних функцій;

Формування лексико - граматичної будови мови, емоційно позитивного інтересу до читання.

Хід заняття:

I Орг. момент.

Діти входять в кімнату і сідають на свої місця (під музику)

психолог:

Про щось скрипить мостина,

І спиць знову не спиться,

Присівши на ліжку, подушки

Уже нагострили вушка.

І знову змінюються особи,

Змінюються звуки і фарби,

Про щось скрипить мостина,

За кімнаті бродить казка.

II Основна частина.

психолог: - Сьогодні ми з вами знову відправимося в казку. І допоможе нам в цьому чарівний ліхтарик. Давайте торкнемося до нього, закриємо очі і уявімо, що ми летимо на чарівному килимі-літаку ... повз пливуть казково м'які хмари, нам добре і весело ... ми прилетіли в казку.

З'являється лялька-казкарка:

- Привіт, хлопці! Я - казкарка, знаю багато цікавих і чарівних казок і дуже люблю розповідати їх хлопцям! А ви знаєте казки! А хочете пограти з казковими героями!

Знаєте, але ж у казкових героїв є своя Книга Пошани! У неї записують найвідоміших казкових героїв! Пропоную вам її погортати (віддає книгу). А щоб її відкрити потрібно виконати завдання і ви дізнаєтеся, хто намальований на першій сторінці.

Завдання «Збери слово»

Логопед : Кожному з вас дається конверт, в ньому букви з них треба зібрати слово і дізнатися ім'я героя казок. (Діти складають слово «Зайчик»)

Вправа на розвиток дрібної моторики «Зайка»

А як в казках називають зайчика (побігайчик, попригайка, боягуз, косою і т.д.) Спробуйте зобразити зайчика жестами, щоб ми відразу здогадалися, хто це. (Діти зображують)

З'являється лялька-зайчик:

    Ой, як здорово ви мене показуєте! Які ви спритні і вмілі! А у мене біда-засмучення! Я ж морквину люблю, а вона у мене зіпсувалася, ось подивіться (дає дітям «морквину»). Може допоможете виправити?

Завдання «Підбери відсутню частину»

Ой дякую! Ну, я побіжу, а то у мене апетит розігрався!

-Логопед : спасибі тобі, зайчик, за те, що пограв з нами! Візьми в подарунок ще одну морквину!

    Щоб дізнатися, хто нас зустріне на наступній сторінці, потрібно уважно розглянути чарівні картинки.

Завдання «Накладені контури» (Знаходимо контур лисиці)

    Зараз подивимося, чи правильно ми вгадали! (Відкриваємо сторінку)

    Вправа «Склади розповідь про лисицю »(За планом-схемою)

    А як же лисицю називають в казках? (Всьому лісу краса, шахрайка, хитрюга і т.д.)

З'являється лялька-лисиця:

Вправа «Чарівний мішечок»

    Правду заєць говорив, ви молодці! А знаєте, хлопці, у мене неприємність - сфотографувала я зайчика, фотографії вийшли не дуже вдалими. А адже заєць пообіцяв їх усім своїм друзям роздати! Допоможіть мені їх виправити. А то образиться на мене косою і не буде зі мною грати.

Вправа «Намалюй зайчика по точкам»

    А ну-ка, відгадайте загадку і дізнаєтеся ім'я ще одного мого великого друга! Незграбний, клишоногий,

Зиму всю смокче він лапу,

Любить дуже він медок,

І за ягодою ходок!

    Всі знають! А ведмедик чекає вас на наступній сторінці чарівної книги! До побачення, сподіваюся зустрінемося з вами на сторінках книг з казками?

З'являється лялька-ведмідь:

Мені внучок віршик про мене розповідав, а я старий став забув його! А віршик - то який хороший ... «Ведмедик клишоногий по лісу йде ...» А далі р забув, ви мені хлопці чи не підкажете?

Физминутку «Мишка»

Ух, молодці, порадували мене! Ну вже якщо взялися старому допомагати, допомагайте до кінця! Внучок мій знайшов в лісі багато ягоди-малини, сам-то наївся, а мене туди відвести йому колись ... Молодь, все поспішають ... Дав мені карту, по ній, каже, знайдеш дід ягідну галявину. А я в цій карті нічого не | розумію. Намалюйте вже мені на ній дорогу, а?

Завдання «Лабіринт»

От спасибі, ось удружили! Ох, не терпиться мені на цю галявину потрапити, побіжу я! До побачення, хлопці! (Звучить музика, повертається казкарка)

Ось ви і побачилися з найвідомішими героями казок про тварин!

На знак подяки за допомогу вони подарували вам картинки-розмальовки. Але щоб їх отримати, потрібно знову повернутися в школу.

Логопед: - Подивіться, знову спалахнуло наш ліхтарик! Давайте торкнемося до нього, закриємо очі і перенесемося в нашу школу.

Хлопці, ви дуже мені сподобалися, ви сьогодні дуже добре працювали.

психолог: - Що вам сьогодні найбільше сподобалося? Що було важко для вас? Чи змінилося ваше настрій після нашого заняття?

Логопед: - Я бачу на ваших обличчях з'явилися сонячні посмішки та в нашому класі відразу стало світліше і затишніше. Я думаю, пора погасити наш ліхтар.

психолог: - Я сподіваюся, що ви сьогодні зарядилися світлом і теплом нашого чарівного ліхтаря і стали трохи добрішими, розумнішими, чуйними.

Давайте проводимо наших гостей з казки і скажемо їм: «До побачення»!