odzież

Letnia rozrywka muzyczna w starszej grupie. Streszczenie rozrywki muzycznej w grupie seniorów „Kwiat w siedmiu kolorach. Zatańcz do piosenki „A ryby pływają w morzu tak…”

Letnia rozrywka muzyczna w starszej grupie. Streszczenie rozrywki muzycznej w grupie seniorów „Kwiat w siedmiu kolorach. Zatańcz do piosenki „A ryby pływają w morzu tak…”

Opis materiału: Oferuję scenariusz muzycznej rozrywki „Flower Glade” dla dzieci ze starszej grupy (5-6 lat). Materiał ten będzie przydatny dla nauczycieli i dyrektorów muzycznych placówek przedszkolnych.

Scenariusz muzycznej rozrywki dla dzieci ze starszej grupy „Flower Glade”

Integracja edukacji: „Poznanie”, „Komunikacja”, „Socjalizacja”, „Czytanie fikcji”, „Muzyka”.

cel, powód: uogólnienie wiedzy na temat kwiatów letnich.

Zadania:

Edukacyjne: kształtowanie idei kwiatów letnich, utrwalanie wiedzy o lecie, nauka nawiązywania relacji przyczynowych;

Rozwijanie: rozwijanie percepcji muzycznej, estetycznej;

Edukacyjne: pielęgnować opiekuńczy stosunek do przyrody, ciekawość.

Techniki metodyczne: rozmowy z dziećmi, czytanie poezji, sytuacje w grach.

Brzmi piosenka Jurija Antonowa „Don Tear Flowers”. Dzieci idą do sali, siadają.

Przebieg rozrywki.

Prezenter

Jak jasna jest Ziemia o świcie

I wszystko jest otwarte na bajki.

W perłach jest srebrna

W szmaragdach jest w diamentach.

Zaklęta cisza.

Pierwszy promień świtu

Czas na sen już minął

Wszystkie kwiaty czekają na słowo powitania.

Czy lubisz kwiaty chłopaki? Jakie znasz kwiaty?

Dyrektor muzyczny. O jakich kolorach teraz zaśpiewam?

Wykonywana jest piosenka „Summer Flowers” \u200b\u200b(muzyka E. Tilicheeva, tekst L. Nekrasova)

Dzieci dzielą się wrażeniami z piosenki.

Prezenter. Posłuchaj, jak piękne są kwiaty!

Dzieci czytają poezję.

"Mniszek lekarski".

Dmuchawiec przy torze

W puszystym kapeluszu

Z długą nogą.

Znalazłem go w lesie

Ale nie wezmę tego ze sobą:

Po prostu weź to w bukiet

Będzie wiał wiatr - nie ma czapki! (L. Agracheva)

Wschodzi tylko słońce

Mak w ogrodzie zakwitnie.

Motyl - Kapusta

Kwiat spadnie.

Patrzysz - i kwiat

Więcej o dwa płatki! (E. Feyerabend)

"Dzwon".

Zwykły, niepozorny,

Kręci głową

Nie srebro, nie miedź

Niebieski dzwonek

Cichy dzwonek -

Ten mały kwiatek

Kuranty, przelewy

Nie wieje wiatr. (E. Ilyin)

Trzmiel jest ciężki, pasiasty,

Latałem cały dzień w ogrodzie.

On po prostu nie latał

Policzył kwiaty w ogrodzie.

Narzekał: - „Ciężka praca!

W końcu kwiaty w ogrodzie nie mają konta! ” (E. Feyerabend)

Prezenter. Dobrze, gdy kwiaty się nie liczą! Oznacza to wiele z nich i nie łzy. Są podziwiani!

Mówię o soi.

Że cała Ziemia jest naszym wspólnym domem,

Nasz dobry dom, przestronny dom. -

Wszyscy żyjemy w nim od urodzenia.

Mówię o tym

Że musimy uratować nasz dom.

Udowodnijmy, że nie na próżno

Ziemia ma dla nas nadzieję. (R. Boże Narodzenie)

Prowadzący. Chodźmy na polanę, zagrajmy tam, odpocznij. I pojedziemy tam nie pociągiem, nie samochodem, ale konno. Weź wodze - i powodzenia!

(dzieci „skaczą” na koniu w lesie)

Prowadzący. A w lesie jest ciepło, ptaki śpiewają piosenki. A kwiaty - pozornie niewidoczne !!!

Dzieci.

Cześć biała stokrotka,

Witaj, różowa owsianka!

Popatrzymy na kwiaty

Usiądziemy na polanie.

Zakwitł w naszym lesie

Różne kwiaty:

Mak, stokrotka, chabry

Niebieskie oczy.

Wziąłem konewkę

I nalałam kwiaty.

Kwiaty będą pić wodę,

Rośnie dobrze!

Chłopcy wzięli kosze

Biegli po grzyby.

Chłopcy przywieźli do domu

Tylko liście i guzy.

Prezenter. Ilu chłopców przyniosło szyszki !!! Myślę, że będziemy się z nimi bawić.

Gra z nierównościami. 1. Sztafeta z koszami. 2. Gra „Oczyść las”

Prowadzący.

Chciałbyś facetów?

Zgadnij moje zagadki?

Ale nie tylko zgadnij

A także rysować.

„Riddles - Risovalka” (dzieci słuchają zagadek i rysują domysły)

1. Z wyglądu - klin,

Rozwiń - do cholery. (Parasol)

2. Wszyscy to lubimy,

Bez niego płaczemy

I ledwo się pojawiają.

Odwracamy wzrok, chowamy się.

Jest boleśnie jasne,

I lekki i gorący! (Słońce)

3. Czerwona dziewczyna

Siedząc w lochu

Pluć na ulicę. (Marchewka)

4. Szkarłatna, cukier,

Kaftan jest zielony, aksamitny. (Arbuz)

5. Stań w promieniach siostry

Złote Oko

Białe rzęski. (Stokrotki)

6. Antoshka stoi

Na jednej nodze (Grzyb)

7. Piłka była biała,

Wiatr wiał

Piłka odleciała. (Mniszek lekarski)

Prowadzący. Wszyscy znacie grę „Morze się martwi”. A ponieważ jesteśmy w lesie, na polanie, powiemy: „Trawa kołysze się” i będziemy reprezentować kwiaty. Najbardziej inny, najpiękniejszy!

Gra wyobraźni.

(Dzieci przechodzą do muzyki, kiedy muzyka się kończy, dzieci zamrażają się i przedstawiają kwiat)

Prowadzący. Nadszedł czas, abyśmy wrócili do przedszkola. Trzymaj lejce mocno i jedź!

(Dźwięki „Horse”, muzyka M. Rauchwerger, dzieci przenoszą się do muzyki)

Prezenter. Co podobało ci się w naszej podróży?

(Dzieci dzielą się wrażeniami)

Prowadzący.

Na pożegnanie chcę ci powiedzieć:

Nie rozdzieraj kwiatów, nie rozdzieraj

Niech Ziemia będzie mądra.

I zamiast bukietu dają

Chaber, niezapominajka

I pola rumianku.

Brzmi muzyka Yu. Antonowa. Dzieci wychodzą z pokoju.

Scenariusz rozrywkowy „SUMMER RED”

Cel, powód: powodować jasną reakcję emocjonalną u dzieci w procesie aktywności muzycznej i ruchowej; tworząc świąteczny, wesoły nastrój.
Zadania:
- kształtowanie i utrwalanie u dzieci wiedzy o letniej porze roku;
- rozwijanie wyobraźni, pamięci, orientacji w przestrzeni, ekspresji pantomimicznej i słownej;

Aby wzmocnić poczucie szacunku dla przyrody, umiejętność wspólnej gry i działania w zespole.

Prowadzący:

Cześć dzieci!
Dziewczyny i chłopcy!
Nadchodzi czerwone lato
Dzwoni do nas zabawa!

Co to jest lato
To dużo światła!
To pole, ten las, to tysiąc cudów!
To chmury na niebie, to szybka rzeka
To są jasne kwiaty, błękit niebiańskich wysokości,
To jest sto dróg na świecie dla dziecięcych szybkich nóg!

Prowadzący:
--- Chłopaki, dzisiaj będziemy się dobrze bawić, a lato przyjedzie do nas na wakacje! Zadzwońmy do niego!

Wszyscy razem: „Lato! Lato!"

(Lato przychodzi na czerwono)

Lato:
Witajcie przyjaciele!
Jak miło mi cię poznać!
Jestem utkany z upału
Niosę ze sobą ciepło.
Ogrzewam rzekę, zapraszam do pływania
I wszyscy za to mnie kochacie.
Cóż, przywitaj lato!

Dzieci : Witaj lato!
Prowadzący : Lato, chłopaki przygotowali się na spotkanie z tobą.

Lato:

Zapytam dzieci o czas letni.

Chłopaki, jakie oznaki lata znasz? ( Dzieci dzwonią latem).

Prowadzący: Teraz, lato, chłopaki pokażą ci, ile wiedzą o lecie.

Lato : I zagrajmy gra: „Czy to się dzieje latem czy nie?”
Czy pada śnieg?
Czy pąki kwitną?
Czy niedźwiedź chodzi?
Czy zając lini się?
Czy ptaki lecą na południe?
Czy ludzie się zamrażają?
Czy samochody latają?
Liście spadają?
Czy ptaki tworzą gniazda?
Czy jeż śpi?
Liście spadają?
Dzieci bawią się?

Lato : Zadowoliłeś mnie swoją wiedzą. Zagrajmy ze mną w ciekawą grę.

W lecie dzieci muszą dużo skakać, biegać i bawić się, wzmocnić swoje ciało. Połączymy ręce, pójdziemy do środka i rozpoczniemy naszą grę.

Gra muzyczna „Części ciała”

(Lato dziękuje dzieciom za grę)

Lato : Ok, graliśmy , części ciała wzmocnione. A teraz, chłopaki, usiądźcie i odpocznijcie trochę.

Prowadzący:

Dlaczego jest tyle światła?
Dlaczego jest tak ciepło?
Ponieważ jest lato
Na całe lato przyjechało do nas.
Od tego i każdego dnia
Dłuższy niż jeden dzień.

Teraz chłopaki powiedzą nam wiersze o lecie!

    Cześć, lato jest czerwone!
    Witaj, słońce jest czyste!
    Cześć, niebo jest niebieskie
    Jasne, piękne! (Naydenova Masza)

    Lato to wspaniały czas
    Miło latać dzieci
    Można grać
    Pływaj w rzece, opalaj się.
    Zdradzę ci sekret
    Jakie piękne lato nie jest! (Kistkin Vova)

    Letni deszcz wali na dachu
    Tylko my go nie słyszymy.
    Biegniemy na ulicę
    I boso przez kałuże.
    Lecą spraye na boki
    Wszyscy są zadowoleni z ciepłych kropli. (Soldatenko Rita)

    Lato to pora roku
    Latem przyroda cieszy:
    Kwiaty kwitną,
    Owoce są nalewane.
    Jagody dojrzewały na polu,
    Nightingale przynosi tryle.
    Ciepłe dni z całego serca
    Bardzo szczęśliwe dzieci. (Moskalenko Amalia)

    Lato wzywa nas do zabawy:
    Wskocz na linę
    Graj w piłkę nożną
    I strzel gola.
    Kulichi wzywa do rzeźbienia,
    Marionetka traktuje ich.
    Tylko lato się zacznie -
    Każdy ma lekcję! (Ryabushkina Lisa)

Lato:
Dziękuję przyjaciele!
Teraz wstań ze mną w okrągłym tańcu
Niech wszyscy tańczą i śpiewają.

Wychodzimy na zieloną łąkę

A teraz wszyscy jesteśmy chłopakami

Zmieniamy się w kaczątka.

Jesteśmy zabawnymi kaczątkami.

Jesteśmy w naszym ogrodzie

Żyjemy dużo zabawy:

I tańczymy i śpiewamy!

Taniec małych kaczątek (muzyka. Werner Thomas, słowa i tłumaczenie Yuri Entin)

Prowadzący: Wiele małych kaczątek

Zmęczony ptyś!

Za mała cofka

Więc kaczątka są zmęczone pływaniem.

Ooty - Ducks - Ducklings,

Zostań dzieckiem!

Proszę bardzo, dzieci - dzieci w wieku przedszkolnym,

Usiądź na swoich miejscach.

Błagam, nie wiruj!

Lato: Dzieci! Czy lubisz rozwiązywać zagadki? Następnie słuchaj uważnie:

Nie próżno mi z koszem
W tym tkwią moje zagadki
Zgadnijcie chłopaki!

Układanki

    Kwiaty kwitły w ogrodzie
    W lesie są już grzyby,
    Gdzieś grzmi grzmot
    Nadszedł ... (Lato.)

    Pasiasta kochanka
    Kręci się nad trawnikiem.
    I siedzieć na kwiatku
    Ona wyjmuje miód. (Pszczoła.)

    Piłka toczy się po niebie
    Żółty, okrągły i gorący.
    I planeta przez cały rok
    Niesie ciepło i światło. (Słońce.)

    Białe grudki na niebie:
    Oto psy, oto kwiaty.
    Za nami z daleka
    Żeglarstwo ... (Chmury.)

    Ten most jest kolorowy
    I ma siedem kolorów,
    On jest rozpostarty na niebie.
    Kto jest gotowy do niego zadzwonić? (Tęcza.)

    Ci podstępni faceci
    Ukryj i szukaj cały dzień.
    Znajdę je w lesie, w lesie,
    I zbiorę go w koszyku! (Grzyby.)

Prowadzący:

Odgadnij wszystkie zagadki

Cóż, sprytni faceci!

A teraz czas

Zatańczcie nas, dzieci!

Lato : Najpierw zgadnij zagadkę na temat tego, o czym będzie nasz następny taniec!

Zagadka:

On nadchodzi, a my biegniemy
I tak go dogoni!
Spieszymy się, aby ukryć się w domu
Zapuka dla nas w okno.
A na dachu rozlega się pukanie!
Nie, nie wpuszczaj tego, drogi przyjacielu. ( Deszcz)

Prowadzący : Znowu chmura ze słońcem

Zabawa w chowanego rozpoczęła się.

Ukryje się tylko słońce

Cała chmura będzie płakać.

I jak znajduje się słońce

Tęcza natychmiast się śmieje. ( V. Berestov)

Taniec „Guilty Cloud” (muzyka D. Tukhmanova, tekst J. Entin)

Prowadzący:

Jak długo czekaliśmy

Jak długo dzwonimy
Nasze lato jest czerwone
Wyraźny i wyraźny.
Wreszcie przyszło
Ile szczęścia przyniosło!

Lato: Odpocznijmy z tobą

I znów zaczniemy grać!

Powiedz coś na odwrót
Deszcz przemoknie, a słońce ... (suche).
Jest zimno od mrozu, ale ze słońcem ... (ciepło, gorąco).
W chłodne dni zakładamy płaszcz, a w upał ... (zdejmujemy).
W zimne dni kwiaty giną, aw ciepłe dni ... (kwitną).
W chłodne dni zakładamy czapki, a gdy jest gorąco (kapelusz panama).

Lato : Szkoda, że \u200b\u200bnadszedł czas
Dzieci żegnamy się!
Zrób sobie przerwę tego lata

I wzmocnij swoje zdrowie.
I na pamiątkę, przyjaciele,

Dam kwiaty.

(Lato daje dzieciom medale w formie kwiatu i oferuje tańce wspólnego flash moba)

Gra - taniec boogie-woogie (flash mob)

Scenariusz wakacji dla dzieci w wieku przedszkolnym „MAGIA UMBRELLA LATO”

Cel, powód: Aby wywołać emocjonalną reakcję u dzieci, stwórz radosny nastrój.
Zadania:
- formułowanie u dzieci idei lata jako sezonu,
- wzmocnić znajomość kolorów.
- rozwijać koordynację ruchów, zręczność,
- zwiększać zainteresowanie grami, spójność.

Przebieg wakacji:

(Dzieci wchodzą do sali przy muzyce, siadają)
PROWADZĄCY: Zaczynamy, zaczynamy! Zapraszamy wszystkich na wakacje!
Wszystkie dziewczęta i chłopcy
I cichy i zabawny!
Dziś nie można się nudzić!
Rozpoczynają się nasze letnie wakacje pożegnalne!
Latem wszyscy wyrosliście, opaleni, ładniejsi i mądrzejsi.
A dziś jest przedszkole
Miło mi cię poznać!
DZIECI: 1. W przedszkolu jest dziś hałas i zamieszanie
Wszyscy faceci przebrani, po prostu piękna.
2. Dzisiaj jest dobry dzień,
Wszyscy się dobrze bawią.
Tańczą, klaszczą w dłonie
Cóż, nie pozostajemy w tyle.
3 . Jakieś dwa lata temu
Zabrali nas do przedszkola.
Zaakceptowałeś nas jako rodowitego,
Przedszkole, kochanie!
PIEŚŃ „KINDERGARTEN” (Filippenko)
PROWADZĄCY: Będziemy miło spędzać czas
Odwiedź lato
(Lato przychodzi do muzyki).
LATO: Jestem cudownym małym czasem! Jestem cudownym czasem!
Z ciepłą rzeką, gliny i ziemniaki z ognia.
Opalony! Rumiany! Z poziomkami i mnóstwem!
Wyjeżdżam latem z chłodnym deszczem!
Teraz chcę dowiedzieć się, kto przyjechał na wakacje. Zapytam, a ty odpowiesz „Tak” lub „Nie”. „
Czy chłopaki przyszli do nas przyjaźnie?
Silny?
Pogrubienie?
Czy starsi są szanowani?
Czy obrażają dzieci?
Kochaj naturę?
Czy drzewa niszczą?
Czy strzelają z procy?
Czy ciągniesz koty za ich ogony?
Czy oni krzyczą w klasie?
Czy milczą podczas wakacji?
Więc się poznaliśmy.
Czy wiesz, dlaczego lato jest zawsze radosnym nastrojem? (Odpowiada dzieciom)
Każdego ranka otwieram magiczny parasol i wszyscy od razu mają dobry nastrój.
(Lato zdejmuje parasol i jest szary).
PROWADZĄCY: Lato, co się stało z twoim parasolem?
LATO: Jest smutny, bo muszę odejść, oddać swoje miejsce mojej siostrze Jesieni.
PROWADZĄCY: Lato, chcemy pamiętać o tobie wesoły i jasny. Jak znów sprawić, by parasol był kolorowy?
LATO: Znam jedną magiczną łąkę, na której rośnie wiele kwiatów. Pomogą nam.

TANIEC „MY CHCIAŁEM ŁĄCE” (Filippenko)
PROWADZĄCY: Przeszliśmy przez łąkę
I kwiaty zostały zebrane.
Wy wychodzicie kwiaty
Opowiedz nam o sobie.
(Dzieci przychodzą w kapeluszach z kwiatami)
RUMIANEK: Rumianek rozkwitł
Na skraju lasu
Biała koszulka,
Żółta korona
DZWON: Niebieski dzwonek
Pochylił głowę
Dzwonki kwiatowe
Bardzo uprzejmy. A ty?
MNISZEK LEKARSKI: Nosi mniszka lekarskiego
Żółty sarafan.
Ubierz się
W małej białej sukience.
Lekki, przestronny, posłuszny bryzie.
CHABER: Na otwartym polu, nad rzeką
Kwitły chabry.
Niebieskie plamki
Jak kropelki nieba.
Goździk: Spójrz, spójrz
Co za jasne światło?
Jestem czerwonym goździkiem
Letni dzień bezczynności.
(Dzieci - kwiaty recytują wiersze i dają muchy papierowe kwiaty)
LATO: Dziękuję piękne kwiaty!
Dzieci muszą pracować,
A nasz parasol zamieni się w kwietnik.
PROWADZĄCY: Lato, przeczytaj pierwsze zadanie.
(Lato wyciąga pierwszy kwiatek, czyta zagadkę)
LATO: Jeśli słońce się nie śmieje
Co leje się z nieba na ziemię? (deszcz)
PROWADZĄCY: To jest bardzo dobre,
Że dzisiaj padało!
Nie stracimy serca
Bawmy się z deszczem!
GRA „SUN AND RAIN”
LATO: Dobra robota chłopcy! Pierwszy kwiat pojawił się na naszym parasolu.
PROWADZĄCY: Lato, wkrótce przeczytaj następne zadanie.
LATO: Słońce świeci dla nas, uśmiecha się
A nasza zabawna świąteczna piosenka trwa!
PIEŚŃ „PRZYJACIELE SŁOŃCA” (Tilicheeva)
LATO: Dobra robota chłopcy! Drugi kwiat pojawił się na naszym parasolu.
(Kwiat przykleja się do parasola).
PROWADZĄCY: Lato, czy mogę dostać następny kwiat.
LATO: Zdobądź kwiat
I przeczytaj nam zadanie.
PROWADZĄCY: Oboje śpiewaliście i graliście
I wciąż nie tańczyłem.
Cóż, chłopaki nie ziewają
Rozpocznij zabawny taniec!
TANIEC „NAGRODA”
LATO: Oto trzeci kwiat ozdobiony naszym parasolem.
PROWADZĄCY: Tańczył z serca
A czwarty kwiat jest usuwany przez dzieci.
(Bo dziecko dostaje następny kwiat)
LATO: Słońce ogrzało wszystko dookoła
Wszędzie słyszymy odgłosy lata.
Oferujemy grę,
Jak pokazują letnie dźwięki!
GRA MÓWNA „SOUND SUMMER”
Jak dzwonią komary? (Dzieci naśladują pisk komarów i dalej)
Jak lecą muchy?
Jak ptaki śpiewają w lesie?
Czy kukułka krzyczy na sukę?
Jak rechoczą żaby?
Jak szczekają szczenięta?
Jak płaczą małe dzieci?
I jak skaczą śmieszne króliki?
PROWADZĄCY: Dobra robota chłopcy! Nasz parasol staje się jasny.
(Kwiat przykleja się do parasola)
LATO: Ostatni kwiat w koszu leży
Jak nas zaskoczy? (odwraca się, jest zdjęcie karuzeli)
Karuzela! Łał!
Ale dla nas jest mały.
Abyśmy na tym jeździli,
Wspólna zabawa:
Poklep uchwyty
Tupać nogą
Powiedz znajomemu: „Uśmiechnij się!”
Chodź do karuzeli! ”
(Wyjmij karuzelę)
GRA „KARUSEL”
(Gospodarz jest w środku, trzymając karuzelę z kolorowymi wstążkami)
Ledwie, ledwo (dzieci trzymają wstążkę prawą ręką)
Karuzele wirowały. (idź powoli w kółko)
A potem wtedy
Wszystko biegnij, biegnij, biegnij. (biegnij w kółko)
Cicho, cicho, nie spiesz się. (zwolnij)
Zatrzymaj karuzelę.
Raz-dwa, raz-dwa.
Więc gra się skończyła. (zatrzymać)
(grę można powtórzyć, w tym celu wstążkę należy przesunąć w drugą stronę, przesunie się ona w przeciwnym kierunku)
LATO: (przyczepia ostatni kwiat do parasola) Jaki piękny parasol!
PROWADZĄCY: Od takiego piękna nastrój stał się jeszcze lepszy!
LATO: Dziękuję wszystkim chłopcom
Dam słodycze!
(robi ucztę)
PROWADZĄCY: Lato jest czerwone, do widzenia!
Po prostu nie zapomnij o nas!
LATO: Spotkamy się za rok.
A wkrótce nadejdzie jesień.
(Letnie liście. Prowadzenie kończy wakacje)

Scenariusz letniej rozrywki muzycznej (2016)

Cel, powód.Kontynuuj wprowadzanie dzieci w kulturę muzyczną i pielęgnuj artystyczny gust, wzbudzaj w nich radosne emocje i wzbogacaj je o nowe żywe wrażenia.

ZadaniaUmacnianie wiedzy dzieci o świecie; rozwijać kreatywną inicjatywę i reagowanie emocjonalne; sprzyjanie przyjaznym stosunkom ze sobą.

Wedy:Witajcie drodzy przyjaciele! Lato to niesamowity czas! Najbardziej radosny i ciepły sezon.

Każda pora roku jest piękna na swój sposób, ale lato ma tę zaletę, że jest kochana przez wszystkich, a zwłaszcza przez dzieci. I każde dziecko nie może się doczekać, kiedy nadejdzie ten wspaniały czas.

Lato jest kochane przez wielu poetów.

Dzieci czytają wiersze o lecie:

S. Marshak "Cały rok. Czerwiec"

Nadszedł czerwiec.
„Czerwiec! Czerwiec!” -
Ptaki śpiewają w ogrodzie.
Na mniszku lekarskim tylko dun -
A wszystko to rozpadnie się.

S. Marshak "Cały rok. Lipiec"

Sianokosy w lipcu
Gdzieś grzmi czasem narzeka.
i gotowy do opuszczenia ula
Rój młodych pszczół.

S. Marshak "Cały rok. Sierpień"

Odbieramy w sierpniu
Zbierz owoce.
Dużo ludzi radości
Po wszystkich kłopotach.

Słońce ponad przestrzenią
Warto Nivami.
I słonecznik z ziarnami
czarny
To jest pełne.

Letni deszcz

I. Tokmakova

Przelewane letnie deszcze -
Całe morza!
Domek wstał i tak
Rzucanie kotwicy.
Tylko mój statek jest odważny
Walcząc z falą
I bez względu na papier
Steam nade mną.

Dobre lato

N. Polyakova

Dobre lato!
Dobre lato!
Ile w nim ciepła
I ile w tym światła!
Lato puka
Do nas rano przy oknach:
- Wstańcie, dzieci!
Wstańcie, kaczątka
Gąsiątka, cielęta!
Umyję was wszystkich
woda rzeczna
I rozgrzeję je słońcem!
Rośnij wkrótce!

Dzieci z grupy 12 wykonują piosenkę „Nie boimy się deszczu”.

Nadchodzi lato.

Witajcie przyjaciele! Poznałeś mnie? Zapoznajmy się. Rozwiążę teraz dla ciebie zagadkę, a ty powiesz, kim jestem.

Długo oczekiwany! Pożądany! Z komarami i deszczem!

Opalony! Rumiany! Z poziomkami i mnóstwem!

Z ciepłą rzeką, policjantami i ziemniakami z ognia -

Co za cudowny mały czas? Co za wspaniały czas?

Dzieci: lato.

Lato:- Zgadłem. Czy wiesz, jaki jest kolor lata?

Prowadzący : Nasze dzieci nauczyły się takiego tańca. Niech chłopaki zadowolą lato i wszystkich naszych gości zabawną i psotną piosenką zatytułowaną „Jakiego koloru jest lato?”

Utwór muzyczny„Jakiego koloru jest lato?” (gr. nr 8)

Prowadzący:

A teraz odpocznij trochę. (Dzieci siedzą na ławkach)

I zobacz, jak uważny jesteś.

Karas mieszka w rzece. (Klaszcz.) I powiedz tak

Grzyby rosną na sośnie. (Stomp.) I nie

Niedźwiedź kocha słodki miód. (Klaskać.)

Parowiec jeździ w terenie. (Tupać.)

Deszcz minął - były kałuże. (Klaskać.)

Zając z wilkiem jest na przyjaznych warunkach. (Tupać.)

Noc przeminie - nadejdzie dzień. (Klaskać)

Mama jest zbyt leniwa, aby ci pomóc. (Tupać)

Miłego wypoczynku. (Klaskać.)

I nie pójdziesz do domu. (Tupać.)

Nie ma wśród was rozproszonych. (Tupać.)

Wszyscy są z nami uprzejmi. (Klaskać.)

Lato: Jakiego rodzaju uważne dzieci. Przygotowałem dla ciebie ciekawą grę. Spójrz na kolory, które te wstążki pomalowały na lato. Zielony, jak ... Czerwony, jak ... Niebieski, jak ... Żółty, jak ... (rozdaje dzieciom) Będziemy się z nimi bawić.

Odbywa się gra „Czyj krąg zbierze się szybciej”

Lato: A teraz weźcie udział w okrągłym tańcu, wszyscy przedszkolaki:

Gra taneczna „Jeśli dobrze się bawisz, zrób to!”

Lato tworzy puzzle.

Układanki.

W lecie będziemy tkać wieńce

Dla Oksany, Maszy, Svety,

Dla Alyonki dwie Natasha.

Wszystkie wieńce pochodzą z ... (stokrotki)

W maju - żółty, aw czerwcu -

On jest puszystą piłką.

Dmuchnęliśmy go trochę -

Szybował ... (mniszek lekarski)

Spójrz na płot

Rozkwitła Królowa Ogrodu.

Nie tulipan ani mimoza

I w pięknie kolców ( kwiat róży)

Kolorowanie w lecie

Klomby, parki, klomby

Jesteśmy naszym kolorem marchewki.

I jesteśmy wezwani (aksamitka)

Jeż w gaju, przy guzie

Mówi miś:

„Widzisz, niebieskie kwiaty?”

to ... (niezapominajka)

(Po odgadnięciu zagadek przez dzieci, Summer rozdaje dzieciom prezenty, naklejki kwiatowe)

Prowadzący:

Od dzieciństwa kochamy

Graj i śmiej się

Od dzieciństwa się uczymy

Być miłym

Zawsze tak pozostanie

Uśmiechać się i zawierać dobrych przyjaciół!

(Piosenka o przyjaźni.)

Opracowany przez:

Suworowa Tatiana Michajłowna

Shadrina Tatyana Nikolaevna

pedagog najwyższej kategorii kwalifikacji

Przedszkole MADOU №158 miasta Tiumeń

„Więc lato minęło!”

Podsumowanie rozrywki sportowej i muzycznej w grupie środkowej

Cel, powód:tworzenie korzystnego stanu emocjonalnego u dzieci w wieku przedszkolnym.

Zadania:

Edukacyjny:

- podsumuj pomysły dzieci na temat pory roku - lato;

Opracowanie:

Rozwój swobodnej komunikacji między dziećmi;

Aby rozwinąć uwagę, zręczność i szybkość, zdolność do działania na sygnał, nawigować w przestrzeni;

Edukacyjny:

Aby wypracować przyjazne podejście do rówieśników.

Postęp wydarzenia:

Prezenter:Chłopaki, lato się kończy. Trochę smutne, ale mamy wiele żywych wrażeń z ciepłych letnich dni. Zapamiętamy ich miłym słowem.
Lato to promień słońca

Ciepły deszcz z chmur

Lato - jasne kwiaty

Niezwykłe piękno

Lato to ciepła rzeka

Stado chmur na niebie.

Chłopaki, powiedz mi, jakie masz wrażenia z lata?

Jak wspaniale, ale dziś czas pożegnać się z porą roku. Zanim to zrobię, proponuję udać się na wizytę do lata. Chcieć? Pomoże nam w tym magiczny parasol, biegnij tutaj dość szybko (chłopaki stoją pod parasolem, zamykają oczy. Lato wydaje się muzyce).

Lato. Witajcie przyjaciele!

Jak miło mi cię poznać!

Wyrosłeś, stałeś się duży,

Powiedz mi, poznałeś mnie?

Powiedz mi kim jestem?

Dzieci. Lato!

Lato. Dlaczego jesteś tak smutny?

Dzieci. Dzisiaj żegnamy się z tobą do przyszłego roku. I nie mamy na to ochoty.

Lato. A dzisiaj będziemy się dobrze bawić i grać. Wkrótce na zabawny taniec (brzmi muzyka „Jakiego koloru jest lato ...”)

Dobra robota chłopcy! Jakie są trzy miesiące letnie (dzieci głośno nazywają miesiące letnie). Powiedzcie teraz chłopcom, co robiliście latem? (Dzieci wstają w kręgu)

Gra „Co zrobiłem w lecie”

(Prezenter zadaje pytania, a dzieci wykonują ruchy do muzyki w kółku)

  1. Czy poszedłeś na spacer? (dzieci wykonują marsz)
  2. Czy pływałeś w rzece czy morzu? (wykonuj machane ręce)
  3. Czy biegałeś ulicami? (biegać)
  4. Czy zbierałeś jagody? (spacer w kółku, zbieranie jagód)
  5. Czy poznałeś przyjaciół? (uścisk stojący w pobliżu)
  6. Czy grałeś z przyjaciółmi? (Graj ze sobą w zapadki)
  7. Skakałeś, skakałeś? (dzieci skaczące na miejscu)
  8. Czy złapałeś motyle? (Złap motyle)
  9. Czy śmiałeś się wesoło? (śmiech na głos)

Tak fajnie było latem!

Lato: Chłopaki, przygotowałem dla was ciekawe gry i łamigłówki.

Kto zgadnie zagadkę, zagra w fajną grę

  1. Nie idę i nie latam

Spróbuję nadrobić zaległości!

Jestem złota

Cóż, spójrz na bajkę ! (ryba)

Proponuję grać w grę na świeżym powietrzu „Wędkarstwo”

2. Nie ptak, ale ze skrzydłami
Nie pszczoła, ale latanie nad kwiatami . (Motyl)

A teraz gra „Chrząszcze i motyle”

3. Stanie w ogrodzie, kręcone

Biała koszulka

Złote serce.

Co to jest? (Rumianek)

Lato:Dobra robota. A teraz proponuję zagrać w grę „Zbierz bukiet” (dzieci są podzielone na dwie drużyny. Musisz wziąć jeden kwiat i przykleić go na papierze, aby uzyskać bukiet).

Pedagog: Zabawa trwa

Rozchmurz się

Zostań wkrótce kręgiem!

Zabawmy się!

Zatańcz do piosenki „A ryby pływają w morzu tak…”

  1. Gorąca kula świeci na niebie -

Każdy zauważy tę piłkę.

Rano patrzy na nas w oknie,

Świeci radośnie ... (słońce)

Dobra robota, a teraz fajna gra „The Sun and the Rain”

Nauczyciel: Chłopaki, a deszcz staje się zimniejszy, a słońce świeci coraz mniej. Prawdopodobnie padnie, aby nas zapytać. Czas pożegnać się z latem i wrócić do przedszkola.

Lato: Do \u200b\u200bwidzenia chłopaki.

Dzieci podchodzą do nauczyciela, otwierają parasol i wracają do przedszkola.

Wykorzystane zasoby internetowe:

Zapraszamy nauczycieli edukacji przedszkolnej regionu Tiumeń, Jamalsko-Nieniecki Autonomiczny Okrug i Chanty-Mansi Autonomiczny Okrug-Ugra do opublikowania swoich materiałów dydaktycznych:
- Doświadczenie pedagogiczne, programy autorskie, pomoce dydaktyczne, prezentacje na zajęcia, gry elektroniczne;
- Osobiście opracowane streszczenia i scenariusze działań edukacyjnych, projektów, lekcji mistrzowskich (w tym wideo), form pracy z rodziną i nauczycielami.

Dlaczego warto z nami publikować?